Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy!!! Dugi Otok sali

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2011 14:27

Eewwaa napisał(a):OOO fajnie. Jak wrócisz, to opisz jak było, bo przyznam, że Dugi Otok nie należy do najczęściej odwiedzanych przez Cromaniaków, a wydaje się być bardzo ciekawy....


Dani Maršan zaprasza na Dugi Otok :lol:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 22.03.2011 15:11

hassanbey napisał(a):Odświeżam temacik :)
W tym roku lecę na Dugi Otok do miejscowości SAVAR
Kwaterę znalazłem najtaniej w całej mojej 5 letniej karierze Cromaniaka -60 Euro za 6 osób + pies czyli na moją rodzinkę 30
Wgląd na kwaterę proszę obejrzeć TUTAJ Wybrać zdjęcie z prawej strony - najlepiej te drugie od dołu. Ten domek prawie na końcu z pomarańczową dachówka (koło niedokończonego domu) jest moją kwaterą. Na samym końcu w zagajniku mieści się cmentarz, więc sąsiadów będę miał spokojnych


Kiedy będziesz na Dugi Otoku?
Ja też tam zawitam w tym roku.
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 23.03.2011 10:02

m82m napisał(a):
Kiedy będziesz na Dugi Otoku?
Ja też tam zawitam w tym roku.


Wyjazd ze Szczecina 22 lipiec na noc,prom na wyspę z Zadaru 23 lipiec,powrót 6 sierpień
Pzdr
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 15.07.2011 08:43

Witajcie cromaniacy! Ja tak po różnych wątkach rzucam to samo pytanko w nadziei na odpowiedź: czy ktoś wie cokolwiek o kempingach na Dugim Otoku? Bardzo byśmy się tam chcieli wybrać, ale - pod namiot! Z pobieżnego przeglądu wynika, że kempingów zero, ale liczę jeszcze na pomoc niezawodnego cro.pl :)
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 15.07.2011 08:53

Jeszcze dodam jedno: pod adresem http://www.zadarskilist.hr/clanci/21052 ... -tri-kampa
znalazłem informację z 2010 r., że w przyszłym roku (czyli 2011!) jest szansa na wybudowanie pierwszego na wyspie kempingu (na Lučicy) - może ktoś wie, czy już jest?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.03.2012 11:19

kurush napisał(a):Witajcie cromaniacy! Ja tak po różnych wątkach rzucam to samo pytanko w nadziei na odpowiedź: czy ktoś wie cokolwiek o kempingach na Dugim Otoku?


To ja się też podpiszę pod tym pytaniem.
Kornati to podobno jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych w Cro. Podwodny groty, tunele itp... chciałabym to zobaczyć.
Teraz pojawia się problem jakiegoś fajnego campu. Tak myślę o tym, żeby znaleźć coś właśnie na Dugim Otoku :roll:
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 21.03.2012 11:39

Już w ubiegłym roku, tylko na innym wątku, podawałem info: jest kamp w Luce, informacje można znaleźć w niezawodnej słoweńskiej bazie: http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=416
Według mnie cena za bardzo niski standard (bez prądu, auto trzeba zostawić na parkingu kilkaset metrów od kampu itp.) jest zbyt wysoka - za 4 osoby trzeba zapłacić 36 EUR, co gdzie indziej starcza na nocleg w bardzo dobrych warunkach. Ale to cena za brak innej oferty. Veli Rat ciągle w planach... W takiej sytuacji, gdyby mi zależało na Dugim Otoku, pomyślałbym o kwaterze, cena może być porównywalna...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.03.2012 13:08

Dzięki za informacje.
Może od tego czasu powstał tam jakiś mały przydomowy camp, a jak nie, to będziemy kombinować z kwaterami.

W tym rejonie zależy mi tylko na fajnym kilkudniowym nurkowaniu, nie ma w planach jakiegoś zbytniego zwiedzania.
Może warto zastanowić się w takim razie nad Pasmanem? W relacji Tomka wyglądało to bardzo zachęcająco, albo Murter... osiołkowi w żłoby dano ;)
Wojtas1983
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas1983 » 04.04.2012 12:54

Wracam do wątku marketów (i sklepów ogólnie). Czy ktoś wie czy coś się zmieniło w tej materii na Dugim Otoku ? To znaczy gdzie coś kupić....?
samson
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) samson » 18.06.2012 15:43

Wyjazd ze Szczecina 22 lipiec na noc,prom na wyspę z Zadaru 23 lipiec,powrót 6 sierpień

Ja też planuję w lipcu może uda się wspólnie jechać ,było by weselej i też do SAVAR . Pozdrawiam Staszek Limanowa .
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 26.07.2012 08:39

Nie wiecie przypadkiem czy z Dugiego Otoku można wybrać się na jakiś rejs wkoło Kornati oraz czy w której z miejscowości są organizowane jakieś wypady nurkowe (nie dla profesjonalistów)?
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 26.07.2012 09:18

agmat napisał(a):Nie wiecie przypadkiem czy z Dugiego Otoku można wybrać się na jakiś rejs wkoło Kornati oraz czy w której z miejscowości są organizowane jakieś wypady nurkowe (nie dla profesjonalistów)?
Tego masz ile chcesz .Wystarcz pochodżyt po miescowoszcz Bożawa i czytat oferte wyweszone .Zawitaj do hoteli w Bożavi i Sali bo czensto organizujom czekawe wyczeczki czy nurkowanie.W kturej miesczowoszći bendziesz :?:
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 26.07.2012 10:52

Soline, Vali Rat lub Verunić jadę w ciemno we wrześniu i coś będę szukać w tych okolicach. Interesuje mnie nurkowanie z butlą niestety nie mam uprawnień więc tylko do możliwej oczywiście głębokości, no i chcemy popłynąć na rejs jak wspomniałam na Kornati :D
lena96
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lena96 » 13.11.2012 13:42

Witam serdecznie!
Planujemy kolejne wakacje w Chorwacji, zastanawiamy się nad wyspa Dugi Otok, miejscowość Sali. Proszę o informacje:
1. Czy ta miejscowość to typowa portowa
2. Czy plaże są tylko skaliste czy znajdę też żwirkową z łagodnym zejściem do wody (wycieczka z 2 małych dzieci)
3. Jak daleko jest z portu do plaży
4. Czy na wyspie są większe sklepy typu Konzum, Lidl itp.
Może ktoś ma zdjęcia plaży :)
Z góry dziękuje i pozdrawiam
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 13.11.2012 17:58

Miasto faktycznie portowe plaże jakie widziałam to skały i betonowe. Byłam w każdej miejscowości na Dugim Otoku i powiem. Sali podobało mi się najbardziej ale jeśli chodzi o plaże to masakra. My najczęściej korzystaliśmy z jednej z nielicznych plaż w całej Chorwacji Saharun (spaliśmy w Verunić) więc mieliśmy blisko i tam byłby raj dla dzieci. Ale jeśli chodzi o same miasteczko Verunić i pobliskie to kompletny brak ludzi. Ja byłam z synem i mężem we wrześniu
ciut po sezonie. Jeśli szukacie ciszy i spokoju to jak najbardziej jest to bardzo bardzo cicha wyspa no i droga. Nic kompletnie się nie dzieje ale ja takiego czegoś szukałam byłam tam 5 dni później przeniosłam się na inną wyspę kiedy cisza już mi się dała we znaki. Podsumowując Sali najładniejsze miasteczko ale bez plaż. Jest tam jeden i chyba jedyny na wyspie większy sklep samoobsługowy, ale faktycznie wszyscy tam zabijają do portu na nocleg.
Jest tam też jedyny bankomat chyba na wyspie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pomocy!!! Dugi Otok sali - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone