Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POMOCY!Co robić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dorota271
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.02.2015
POMOCY!Co robić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorota271 » 16.02.2016 11:15

Witam
Może ktoś jest w stanie nam pomóc.W październiku dokonaliśmy zaliczek na ok 1300e za 6 apartamentów w miejscowości Dramalj Teraz właściciel napisał do mnie ,że zerwał umowę z osobą wynajmującą i musimy sobie odzyskać od niej pieniądze.A jemu zapłacic ,bo on nie dostał od niej.sami mamy to odkręcać.
Mamy dane tej osoby ,tzn dwóch bo oni razem współpracowali.Znalazłam ich na FB i Instagramie ,poprosili o numer konta i cisza zero odzewu.Co możemy zrobić?Czy ktoś zna te apartamenty?Czy w ogóle tam jechać?Bardzo proszę o pomoc :oops:
Ostatnio edytowano 18.02.2016 19:13 przez Dorota271, łącznie edytowano 1 raz
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 16.02.2016 15:59

A po co tam jechać?

Inny właściciel i wynajmujący? Jakiś jego pełnomocnik? Z kim umowa i komu wysłana kasa? Właściciel chce kasy ekstra? Z jakiej racji?
Użytkownik usunięty
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2016 16:59

Dorota271 napisał(a):Witam
Może ktoś jest w stanie nam pomóc.W październiku dokonaliśmy zaliczek na ok 1300e za 6 apartamentów w miejscowości Dramalj apartamenty Novoselic.Teraz właściciel napisał do mnie ,że zerwał umowę z osobą wynajmującą i musimy sobie odzyskać od niej pieniądze.A jemu zapłacic ,bo on nie dostał od niej.sami mamy to odkręcać.
Mamy dane tej osoby ,tzn dwóch bo oni razem współpracowali.Znalazłam ich na FB i Instagramie ,poprosili o numer konta i cisza zero odzewu.Co możemy zrobić?Czy ktoś zna te apartamenty?Czy w ogóle tam jechać?Bardzo proszę o pomoc :oops:



W tym budynku jest razem 7 apartamentów 8)
http://www.apartmani-novoselic.hr/?q=hr/ap-04
Ciężko mi uwierzyć, że zarezerwowaliście prawie cały obiekt :roll:

Ważne jest to, z kim podpisaliście umowę. Bo on bierze na siebie odpowiedzialność :!:
Reszta was nie powinna obchodzić :!:

Wygląda na to, że facet mając 7 apartamentów wynajmuje 20 :wink:

Sprawa nadaje się do zgłoszenia do odpowiednich władz, a nie do negocjacji :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2016 18:21

Lednice napisał(a):W tym budynku jest razem 7 apartamentów 8)
http://www.apartmani-novoselic.hr/?q=hr/ap-04
Ciężko mi uwierzyć, że zarezerwowaliście prawie cały obiekt :roll:

Tadeuszu małej wiary :!: , dlaczego znowu nie wierzysz :?: 8O Co w tym dziwnego, że wynajęli 6, czy więcej apartamentów :?:
Przecież problem nie w ilości, tylko w tym, że ktoś próbuje ich wykiwać.
Użytkownik usunięty
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2016 18:23

Chcieli wynająć 6, ale pytania Doroty nie rozumiem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2016 18:30

Pytania, co robić, czy jechać, czy ktoś zna? itp. mogą wynikać z desperacji, ale problem leży tu:
Dorota271 napisał(a):W październiku dokonaliśmy zaliczek na ok 1300e za 6 apartamentów w miejscowości Dramalj apartamenty Novoselic.Teraz właściciel napisał do mnie ,że zerwał umowę z osobą wynajmującą i musimy sobie odzyskać od niej pieniądze.A jemu zapłacic ,bo on nie dostał od niej.sami mamy to odkręcać.
Mamy dane tej osoby ,tzn dwóch bo oni razem współpracowali.Znalazłam ich na FB i Instagramie ,poprosili o numer konta i cisza zero odzewu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.02.2016 18:36

walp napisał(a):Pytania, co robić, czy jechać, czy ktoś zna? itp. mogą wynikać z desperacji, ale problem leży tu:
Dorota271 napisał(a):W październiku dokonaliśmy zaliczek na ok 1300e za 6 apartamentów w miejscowości Dramalj apartamenty Novoselic.Teraz właściciel napisał do mnie ,że zerwał umowę z osobą wynajmującą i musimy sobie odzyskać od niej pieniądze.A jemu zapłacic ,bo on nie dostał od niej.sami mamy to odkręcać.
Mamy dane tej osoby ,tzn dwóch bo oni razem współpracowali.Znalazłam ich na FB i Instagramie ,poprosili o numer konta i cisza zero odzewu.

Tylko ja nie bardzo rozumiem jak ma jej/im pomóc forum cro.pl lub ktoś z forum :roll: :roll: :roll:
Użytkownik usunięty
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2016 18:44

walp napisał(a):
Lednice napisał(a):W tym budynku jest razem 7 apartamentów 8)
http://www.apartmani-novoselic.hr/?q=hr/ap-04
Ciężko mi uwierzyć, że zarezerwowaliście prawie cały obiekt :roll:

Tadeuszu małej wiary :!: , dlaczego znowu nie wierzysz :?: 8O Co w tym dziwnego, że wynajęli 6, czy więcej apartamentów :?:
Przecież problem nie w ilości, tylko w tym, że ktoś próbuje ich wykiwać.


Cudownym zrządzeniem losu 6 apartamentów na 7 było wolnych przy rezerwacji, przy rezerwacji w szczycie sezonu 8)
Są różne cuda, ale to byłby mega cud :wink:
Wiary z tym nie mieszaj :roll:
Tu potrzebny jest zdrowy rozsądek :roll:

Tym się powinny zająć chorwackie urzędy, np. skarbówka :roll:
Miejscowy urząd, który kontroluje apartamenty z pewnością się zainteresuje tym, że ktoś wynajmuje więcej kwater, niż jest w budynku :roll:
Z tego co podaje autorka wątku, można się domyślać, że właściciel rezerwował wszystko,a potem klientów przekazywał partnerom w biznesie. Panowie się zapewne pokłócili o kasę i jest problem z 6 apartamentami.
A może takich przypadków jest więcej :roll:
Trzeba pisać do Chorwacji,
Raczej nie pomoże tu forum cro.pl
Ostatnio edytowano 16.02.2016 19:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2016 18:59

Lednice napisał(a):Cudownym zrządzeniem losu 6 apartamentów na 7 było wolnych przy rezerwacji, przy rezerwacji w szczycie sezonu 8)

Z postu poszkodowanej wynika, że rezerwowali w październiku na następny rok. Co w tym dziwnego, jaki szczyt :?:

No ale skoro mówisz, że
Lednice napisał(a):Tu potrzebny jest zdrowy rozsądek :roll:

... to ja muszę spadać :papa:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 16.02.2016 19:35

a moze to podszywa sie ktos pod WLASCICIELA ? i chce skubnac ponownie zaliczke :idea:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 16.02.2016 19:46

Mialem w tamtym roku taka przygode, ze napisala mi maila wlascicielka apartamentu, ktory mielismy wynajmowac. Napisala , ze okradli ja w Londynie i czy nie wyslalbym przez Western Union 300 Euro , oczywiscie jak przyjedziemy to nam odda w Pakostane. Adres mailowy sie zgadzal . Okazalo sie , ze ktos wlamal sie na maila wlascicielki !!! Zadzwonilem do niej , a Pani w Pakostane jest , a nie w Londynie .
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.02.2016 19:51

A ja odpisał bym do gościa, że nic mnie nie interesują ich ustalenia. Zaliczkę przelewałem jemu i od niego oczekuje przez 7 dni zwrotu zaliczki. W innym przypadku zawiadamiam policję. W tym czasie (może naiwnie) skontaktował bym się z Polską Ambasadą w Zagrzebiu i poprosił o pomoc w zawiadomieniu policji i innych tamtejszych służb. Można także spróbować dopytać u nas na PP przecież współpracują z Policją Chorwacką.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.02.2016 20:08

Dorota271 napisał(a):Witam
Może ktoś jest w stanie nam pomóc.W październiku dokonaliśmy zaliczek na ok 1300e za 6 apartamentów w miejscowości Dramalj apartamenty Novoselic.Teraz właściciel napisał do mnie ,że zerwał umowę z osobą wynajmującą i musimy sobie odzyskać od niej pieniądze.A jemu zapłacic ,bo on nie dostał od niej.sami mamy to odkręcać.

W chwili zawierania umowy (wpłacania zalicznki) osoba wynajmująca działała z upoważnienia właściciela.
Ciebie nie interesuje, że na dzień dzisiejszy zakończyli oni współpracę.
I wg mnie nie dość, że nie powinieneś mu nic dodatkowo płacić to on jeszcze powinien Ci tę kasę zwrócić, albo przynajmniej dotrzymać umowy z października.
I to on ma sobie "odkręcać" z kimś kto go przekręcił, a nie Ty.

Wg mnie to gość szuka jelenia, nawet jeśli to co mówi jest prawdą ( w temacie zerwania z kimś tam współpracy).
Ty mu zapłać drugi raz, a potem się bujaj po sądach z kimś tam..

edit:

Crocodyl napisał(a): Można także spróbować dopytać u nas na PP przecież współpracują z Policją Chorwacką.

Jedynie w kwestii porady, bo to typowa cywilka i żadna Policja się tym zajmować nie będzie.
Ani tu, ani podejrzewam tam.
Ostatnio edytowano 16.02.2016 20:40 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2016 20:13

Tak jak pisze anakin:
właściciel kwatery ma zwrócić zaliczkę i finito 8)


Moim zdaniem sama koncepcja jazdy w konwoju 6 rodzin, o tym samym czasie, do 6 apartmanów w jednym budynku, do tego samego miejsca noclegowego,
i załatwiania całej sprawy rezerwacji przez 1 osobę jest trochę dziwna :roll:

W sporym hotelu byłoby ciężko załatwić 6 pokoi rodzinnych, a co dopiero w małym budynku z apartamentami :roll:
Dorota271
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: POMOCY!Co rozbić?Apartamenty Novoselic Dramalj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorota271 » 17.02.2016 14:00

Apartamenty były rezerwowane w październiku,dlatego były wolne i nic w tym dziwnego.Jedziemy w 6 rodzin.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
POMOCY!Co robić?Apartamenty Novoselic Dramalj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone