Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 09:09

Fatamorgana napisał(a):Walt...jak podasz link do artykułu to będziemy wiedzieli.


Proszę:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... pohresuje/

Trzeba by poszukać co z tym z Biokova ze Sv. Iliji się stało, bo na dzień pisania artykułu się pohřešuje, czyli go nie ma.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 14.09.2013 09:10

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakroni ... rista.html

Tutaj też coś jest - więc to raczej nie "nasze" Sv.Ilija. Nie wiem tylko, dlaczego ubzdurało mi się że dwóch ich było. Nota bene - przy okazji szukania artykułu natrafiłem też na inne opisujące turystów zdobywających szczyty w japonkach 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 09:12

Walt napisał(a):http://www.tportal.hr/vijesti/crnakronika/277180/Na-Biokovu-pronadeno-tijelo-ceskog-turista.html

Tutaj też coś jest - więc to raczej nie "nasze" Sv.Ilija. Nie wiem tylko, dlaczego ubzdurało mi się że dwóch ich było. Nota bene - przy okazji szukania artykułu natrafiłem też na inne opisujące turystów zdobywających szczyty w japonkach 8O


Bo było ich dwóch, jednego znaleźli nad Żivogošce a drugiego szukali na Sv. Ilija w Biokovie. Zobacz mój link do czeskiego tekstu.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 14.09.2013 09:14

Dziękuję, teraz doczytałem. Pisałem swojego posta równocześnie z Twoim.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.09.2013 09:17

Skoro taki wysyp ceprów w japonkach biorących się za skaliste szczyty to się nie ma co dziwić, że potem:
The Croatian Mountain Rescue Service say that this season they have been called out to 25% more rescues.
:| :twisted: :evil:

Bezmózgowość zawsze ma złe skutki- i pociąga za sobą koszty. Niepotrzebne!
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 14.09.2013 09:18

Tego Peljesackiego Ilji też bym nie lekceważył - to juź też kawałek góry i przewyższenie przy starcie spod samostanu to coś koło 800 m. Ale najbardziej niebezpieczne oczywiście słońce :roll:

Tak się właśnie zastanawiałem na szczycie czy ta wrzucona tabliczka to nie pamiątka po jakimś wypadku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 09:19

Walt napisał(a):Dziękuję, teraz doczytałem. Pisałem swojego posta równocześnie z Twoim.


OK.
W ramach autoreklamy :wink: i gdybyś chciał zobaczyć jak wygląda wejście i zejście na "Eliasza" w Biokovie, zapodaję link:

biokovo-sv-ilija-1640-m-n-p-m-t29867.html?hilit=Sv.%20Ilija%20biokovo

Może i o nim powiesz kiedyś "mój" :)

Pozdrawiam.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 14.09.2013 09:49

Ja już jestem na etapie "zdobywania" szczytów na które da się wjechać samochodem :mrgreen:
Ale Twoja reklama bardzo zachęcająca :papa:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 15.09.2013 08:15

Witam. Mam nadzieje skorzystać z porad i wejść na Sv.Ilije w czerwcu 2014 roku. W tym roku się nie udało z powodu kontuzji stopy i skróconego pobytu w Cro.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 13.10.2013 19:31

Udało się!!! Dzięki Waszym podpowiedziom 3.10.w składzie ja, mąż i Ryszard 5 lat zdobyliśmy sv. Iliję!!! Nawet nie było tak ciężko. Szliśmy od samostanu, powrót tą samą drogą. Widoki wspaniałe. Zużyliśmy 3,5 litra wody, ale upału nie było. Nie wyobrażam sobie marszu w środku wakacyjnego sezonu. Szacun dla tych co się odważyli i zdobyli. Czas tam i z powrotem ok. 6 h.
Cały czas wypatrywałam czających się na mnie poskoków, ale poza jaszczurkami nic nie było. Jeszcze tylko dwa psy na szczycie. Podobne widzieliśmy na jednej z winnic przy samostanie, z 5 ich było. Pewnie pilnują swego terenu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2013 19:45

Witam i gratuluję!

W sezonie to kwestia wcześniejszego wyjścia. Czyli pobudka o czwartej, wyjście przed piątą... :wink: tak wychodziłem innego Iliję (w Biokovie) tutaj z tego co pamiętam to zaczęliśmy około siódmej rano.

Czyhające poskoki? 8O :)

Czekamy na zdjęcia!

Pozdrawiam.
Interseal M.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 13.10.2013 22:44

Obrazek
Przez parę dni był ukryty w chmurach
Obrazek
Spacerek rozpoznawczy. Jeszcze nie planowaliśmy zdobycia góry
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W dole Duba Peljeska i "nasza" plaża
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.10.2013 03:18

Gratulacje :!: :!: :!: :D


Interseal napisał(a):
Czyhające poskoki? 8O :)



Trochę :wink: ich tam jest ( z Viperą ammodytes włącznie ) , teraz "łapią słońce" zanim zapadną w sen zimowy . . .


Pozdrawiam
Piotr
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.10.2013 06:31

Jak to mówią, konia z rzędem temu kto poskoka tam widział i strzelił mu fotę :)
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 14.10.2013 07:15

Oj, naczytałam się o tych poskokach. A od kiedy zobaczyłam samicę Eresus moravicus to wypatruję inne miłe zwierzątka.
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone