Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.03.2012 20:37

Dokładnie, najważniejsze to znać swoje dziecko i jego możliwości. Ja bym moją musiałam przez 3/4 drogi wnosić więc odpada :)
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 13.09.2013 18:39

Interseal napisał(a):Witam.
Trzeciego września 2008 roku wyszliśmy z kolegą około siódmej rano z Orebicia szlakiem w kierunku szczytu Sv. Ilija (...)


Dokładnie 5 lat później...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oryginalny nie będę - szlak fantastyczny, widokowo wspaniały (szczególnie zejście do Orebicia), technicznie ogólnie łatwy choć w upale dość wyczerpujący, 2:15 na górę, 3:30 na dół (zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia...). Schodzić się nie chciało ale żona kazała na 14 wrócić na obiad :lol:

Co do gadów to wąż na drzewie trafił się tylko jeden:

Obrazek

Odkąd ujrzałem na Cro.pl zdjęcia stamtąd było jasne że pobyt na Peljesacu bez tego wejścia się nie obejdzie :mrgreen:

Ps1. Wie ktoś może co to za tabliczka?

Obrazek

Ps2. Wielkie dzięki za opis, przeczytanie wątku dzień wcześniej wystarczyło zamiast mapy :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2013 19:34

_chudy_ napisał(a):
Interseal napisał(a):Witam.
Trzeciego września 2008 roku wyszliśmy z kolegą około siódmej rano z Orebicia szlakiem w kierunku szczytu Sv. Ilija (...)


Dokładnie 5 lat później...


Taaa....zawsze będę miło wspominał tamto wejście.
Fajnie, że wątek się przydał. Gratuluję udanej wycieczki, choć widoczność z mgiełką niestety. Podobno widać późną jesienią Gargano we Włoszech... Podobno.

Pozdrawiam.
Interseal
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 13.09.2013 20:10

No niestety (albo wręcz przeciwnie) przez zdecydowaną część pobytu pogoda była dość monotonna - słońce, słońce, słońce :D Pewnie po deszczu z widocznością byłoby lepiej ale i tak nie było na co narzekać :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.09.2013 20:13

_chudy_ napisał(a):No niestety (albo wręcz przeciwnie) przez zdecydowaną część pobytu pogoda była dość monotonna - słońce, słońce, słońce :D

Właśnie taką pogodę w Chorwacji lubię najbardziej :lol:

Gratuluję (i trochę zazdroszczę ;)) zdobycia Eliasza. Mnie w Cro nigdy nie chce się wspinać. Za gorąco... Trzeba by wstać bladym świtem, a z tym na wakacjach mamy duży problem ;)

Pozdrawiam :papa:
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 13.09.2013 20:39

A to zdjęcie z avatara to nie gdzieś w górach nad Orebiciem czasem? ;-) Rzeczywiście, trzeba było się poświęcić i wstać o 6 rano żeby nie polec w słońcu gdzieś na podejściu ale i tak po trasie lekko kręciło się w głowie... :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.09.2013 20:41

_chudy_ napisał(a):A to zdjęcie z avatara to nie gdzieś w górach nad Orebiciem czasem? ;-)

Hehe, nie, to Hvar 8) I tam wjechaliśmy samochodem ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2013 20:57

maslinka napisał(a): Mnie w Cro nigdy nie chce się wspinać. Za gorąco... Trzeba by wstać bladym świtem, a z tym na wakacjach mamy duży problem ;)


Właśnie tym tłumaczyłem sobie i współtowarzyszom rezygnację z wyjścia na trzeciego Eliasza (tego nad Gradacem). Zgodnie stwierdzili, że zdziadziałem. :)

Więc w tym roku urlop "po płaskim".
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 13.09.2013 21:00

maslinka napisał(a):
_chudy_ napisał(a):A to zdjęcie z avatara to nie gdzieś w górach nad Orebiciem czasem? ;-)

Hehe, nie, to Hvar 8) I tam wjechaliśmy samochodem ;)


Aaa, ok. Na Hvarze nie byłem a te wysepki w miniaturce mocno przypominają te z cieśniny między Peljesacem a Korculą :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.09.2013 22:59

maslinka napisał(a):
Gratuluję (i trochę zazdroszczę ;)) zdobycia Eliasza. Mnie w Cro nigdy nie chce się wspinać. Za gorąco... Trzeba by wstać bladym świtem, a z tym na wakacjach mamy duży problem ;)

Pozdrawiam :papa:


To może lepiej nie pisać o której ja wstawałem przed wyjściem na najwyższą górę Mljetu...? :roll: :o :oczko_usmiech:

Interseal napisał(a):Właśnie tym tłumaczyłem sobie i współtowarzyszom rezygnację z wyjścia na trzeciego Eliasza (tego nad Gradacem). Zgodnie stwierdzili, że zdziadziałem. :)

8O :o :lol: :roll:
Eeeee...gdzieee tam?!
Zresztą już niedługo będziesz miał okazję się wykazać, że jest całkiem inaczej. :) :wink:
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 14.09.2013 08:35

Dobrze zrozumiałem chorwackie media, że na przełomie lipca i sierpnia dwóch Czechów zginęło na Sv. Ilija? Coś wiecie na ten temat?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2013 08:55

Walt napisał(a):Dobrze zrozumiałem chorwackie media, że na przełomie lipca i sierpnia dwóch Czechów zginęło na Sv. Ilija? Coś wiecie na ten temat?


Chodziło o Sv. Ilija w Biokovie. Trochę trudniejszy i wyższy szczyt. Około 4-5 godzin wejścia z Promajny.
Czech poszedł sam i nie wrócił. Nie wiem czy go znaleźli w końcu, czy nie.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.09.2013 08:56

Walt...jak podasz link do artykułu to będziemy wiedzieli.
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 14.09.2013 08:59

Z tym niestety będzie ciężko, bo czytałem jeszcze w Cro i teraz już nie odszukam :(
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.09.2013 09:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone