Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 10.06.2009 17:00

No i nadszedł ten czas... Jutro wylot do Cro :D :D :D Nie wiem tylko w jaki sposób rozpoznają się cromaniacy w terenie ale w każdym razie do zobaczenia na szlaku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 17:30

kammaj napisał(a):No i nadszedł ten czas... Jutro wylot do Cro :D :D :D Nie wiem tylko w jaki sposób rozpoznają się cromaniacy w terenie ale w każdym razie do zobaczenia na szlaku.


Na drogach poznajemy się po nalepkach na samochodach, a na szlakach... hmmm zakłada się, że na szlakach to już są sami maniacy Cro. :wink: :)

Pozdrawiam, udanego urlopu, bezpiecznego przelotu i tylu powrotów ile wyjść na górskie szlaki.
:papa:
mariug
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariug » 10.06.2009 23:13

Aro83 napisał(a):
mariug napisał(a):Kto wchodzi na Ilję w czerwcu (20.06 - 30.06.09)? - chętnie dołaczę abym nie musiał iść sam.
pozdrawiam Wszystkich


ja od 13-27.06 jestem wiec kolo 20.06 mozna by sie wybrac grupka :)) moze Jacek_Do i kammaj tez by dolaczyli bo z tego co widze tez beda w tym terminie ;))


Ja będę 1-szy pełny dzień 20 -stego , moze na 21-szego byśmy sie umówili?
pozdrawiam
Mariusz
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 21.07.2009 21:56

no i po wczasach :/ sorki mariug ale nie doczekalem Twojej odpowiedzi; tak czy siak gore zdobylismy wkoncu sami ale bez planowania bo pogoda byla zmienna i trzeba bylo wyczekiwac ranka nadajacego sie do wejscia;
szlismy szlakiem od samostanu i naprawde rewewlacja...polecam wszystkim ktorzy nie byli...WARTO :)
mariug
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariug » 21.07.2009 22:17

Następnym razem może sie uda :-) Mi niestety nie udało się wejść - jak juz była pogoda to zawsze było, odkładanie Ilji - kosztem plaży, wyjazdu do Mostaru itd. Do tego na 14 dni - 3 dni prawie non-stop deszcz (jeden wieczór nawet bez prądu podczas burzy). Doszliśmy jedynie do klasztoru aby choć trochę powspinać się :-). Wypad do Czarnogóry też przełożylismy na następny wyjazd.
Motto - naszego ostatniego wyjazdu - "nigdy więcej w czerwcu" -i nadal aktualne - choć znając życie do nastepnych wakacji dużo się może zmienić - i znowu "mały tłok czerwcowy" będzie górą.
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2009 22:35

Aro83 napisał(a):szlismy szlakiem od samostanu i naprawde rewewlacja...polecam wszystkim ktorzy nie byli...WARTO :)


Witaj w domu!

Ja tylko chcę zapytać Cię o faunę na szlaku, pamiętam że miałeś spore obawy... :wink:

Pozdrawiam!
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 21.07.2009 23:39

Interseal napisał(a):
Aro83 napisał(a):szlismy szlakiem od samostanu i naprawde rewewlacja...polecam wszystkim ktorzy nie byli...WARTO :)


Witaj w domu!

Ja tylko chcę zapytać Cię o faunę na szlaku, pamiętam że miałeś spore obawy... :wink:

Pozdrawiam!


Witam Interseal :)
o dziwo nie spotkalismy zadnego weza po drodze...bylem naprawde w szoku... jedyne co to jaszczurki; nie wiem czy ostatnim razem jak probowalem podchodzic od pola widokowego i byly weze to mialem pecha czy moze po prostu teraz jak bylem to juz byl sezon i duzo ludzi bylo na szlaku wiec weze sie pochowaly....nie wiem; tak czy siak cieszem sie ze ani jednego nie spotkalem :)) a Ty Interseal juz byles czy dopiero jedziesz? pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2009 07:15

Mieliśmy jechać tradycyjnie początkiem wrzesnia.

Wygląda jednak, że Sv. Ilija - tym razem ten wznoszący się nad Gradacem - poczeka na mnie conajmniej rok dłużej...

Pozdrawiam.
marishka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marishka » 09.03.2012 10:05

Odświeżam watek... Mam pytanie do tych co zdobyli szczyt - czy ktoś wychodził z dzieckiem? w tym roku będę na Peljesacu i jak oglądam i czytam relacje z Waszych wypraw to marzy mi się wyjście na Sv. Ilija, czy trasa jest bardzo trudna? wiadomo upał robi swoje. Córa ma 6 lat, chodzi z nami po górach, jest dzielna i wytrwała, ale nie chce ryzykować. Najwyżej pójdziemy z mężem na osobno.

Czy ktoś z takim małym dzieckiem był? jeżeli tak to którą dokładnie trasę polecacie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.03.2012 10:22

Ja z dzieckiem nie wchodziłam, tyle że mam młodsze. W czasie naszego wejścia mijał nas pan z synem bodajże na oko jakieś 11-12 lat, wbiegali na górę, potem zbiegali w dół. Nie wiem, ja osobiście bym dziecka nie ciągnęła (ale może to się bierze z osobistego doświadczenia i uwielbienie Julki do noszenia :) ). Nie znam drugiego wejścia (tego ze środka Orebica), wydaje mi się, że jest łagodniejsze. Dla mnie lekko nie było, ale może Wasza córka bardziej zaprawiona w górskich bojach niż ja.

Myślę, że Interseal i inni lepiej Ci doradzą, znają góry, znają Iliję.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2012 10:45

Moja Zuzia z nami wchodziła, ale była to zima :wink:
Miała wtedy 8 lat.

Obrazek

Jak dla mnie wejście nie jest ryzykowne dla dziecka, ale trochę długie.
Nasza Zuzia trochę marudziła pod koniec :roll: , ale ona nie jest jakimś zapalonym wędrowcem.
Latem, żeby mieć spokój od marudzenia, zostawiliśmy ją w apartmanie :wink:
marishka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marishka » 09.03.2012 10:52

Dziękuję za odpowiedzi, może jeszcze ktoś mi doradzi.
Nie będzie mojej córy z kim zostawić, najwyżej szanowny małżonek pójdzie sam a ja sobie odpuszczę. Ale wiadomo - najfajniej jest razem!
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 09.03.2012 11:47

Uważam, że 6 latka spokojnie sobie poradzi z wejściem na Ilije, co prawda jak tam byliśmy to mój wtedy 5 latek został ze znajomymi na dole ale tylko dlatego, że nie znałem terenu i potem żałowałem.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 09.03.2012 17:56

Wejścia na Ilię są różne, długie ale łagodne i krótkie choć strome; jak to w górach! :lol:

Poza tym najkrótsze jest wejście z boku od Orebica, choć od strony Kuciste. Najwygodniejsze jest od przełęczy tam gdzie są te zabytkowe kamienne domy w Nakovana, ale tam trzeba mieć samochód.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2012 22:53

Aldonka napisał(a):Myślę, że Interseal i inni lepiej Ci doradzą, znają góry, znają Iliję.


Witam.

Znam też swojego syna :) , a to najważniejsze, gdyż szlak sam w sobie nie jest trudny, ani też niebezpieczny. Raczej wszystko w głowie i nogach dzieciaka. Jeżeli już chodziła po górach, jest wytrwała i nie marudzi, to żal byłoby pozbawiać jej tej bez wątpienia wielkiej przyjemności.

Pozdrawiam i czekam na relację z wejścia.
:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone