Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac i okolice Czerwiec 2012

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2013 15:55

batmi napisał(a):Ciąg dalszy...
Zrobiliśmy sobie wycieczkę do zatoczki w której jest konoba Esperanza.Droga robi wrażenie...Kto tam był to wie o co mi chodzi :D

Czy ktoś wie gdzie to dokładnie jest i czy to jest to samo co konoba Estravaganca?
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 16.08.2013 19:17

Myślę że to ta sama konoba tylko nazwa lekko przekręcona - Estravaganca poprawnie. 2 km prze Loviste trzeba zjechać w lewo w szutrówkę. No a droga wąska, bez żadnych barierek, bez mijanek poza kilku serpentynami, ostro opadająca do zatoki. Minięcie się na prostym odcinku jest niemożliwe, wymaga wycowywania się tyłem jednego z samochodów do najbliższej i koniecznie szerszej serpentyny. W kombi z małą szybką z tyłu dosyć karkołomne :( Ale warto było przyjechać z Borka - byłem tam 6 sierpnia :D . I uwaga dla forumowiczów - to nie jest zatoczka do opalania tylko do konsumpcji :D . Właściciel narzeka że musi corocznie na własny koszt remontować dojazd a coraz cześciej bywający tam plażowicze, z których nie ma dochodu, niszczą drogę. Lepiej i bezpieczniej łódką z Loviste - tak jak robi to Makłowicz :-)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 20.08.2013 17:17

W zeszłym roku zjechałem samochodem do Estravagancy. Masakra. Jeszcze gorszy jest wyjazd, zwłaszcza autem z niewyłączalnym ESP. W tym roku dopłynęliśmy tam kajakiem z Loviste. Super wycieczka.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 23.08.2013 23:02

E tam bez przesady, owszem za pierwszym razem robi wrażenie, i jak było na forum te dwa zakręty brałem na dwa razy ale potem już zawsze na raz. Byliśmy tam w tym roku cztery razy audi kombi, naprawdę warto :lol:
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 24.08.2013 10:42

Tuti napisał(a):E tam bez przesady, owszem za pierwszym razem robi wrażenie, i jak było na forum te dwa zakręty brałem na dwa razy ale potem już zawsze na raz. Byliśmy tam w tym roku cztery razy audi kombi, naprawdę warto :lol:

Praktyka czyni mistrza. Pozdrawiam :papa:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 27.08.2013 12:07

Jak ktoś mówi Peljesac, to budzę się w środku nocy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrav!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.09.2014 10:02

Kris napisał(a):Myślę że to ta sama konoba tylko nazwa lekko przekręcona - Estravaganca poprawnie. 2 km prze Loviste trzeba zjechać w lewo w szutrówkę. No a droga wąska, bez żadnych barierek, bez mijanek poza kilku serpentynami, ostro opadająca do zatoki. Minięcie się na prostym odcinku jest niemożliwe, wymaga wycowywania się tyłem jednego z samochodów do najbliższej i koniecznie szerszej serpentyny. W kombi z małą szybką z tyłu dosyć karkołomne :( Ale warto było przyjechać z Borka - byłem tam 6 sierpnia :D . I uwaga dla forumowiczów - to nie jest zatoczka do opalania tylko do konsumpcji :D . Właściciel narzeka że musi corocznie na własny koszt remontować dojazd a coraz cześciej bywający tam plażowicze, z których nie ma dochodu, niszczą drogę. Lepiej i bezpieczniej łódką z Loviste - tak jak robi to Makłowicz :-)


Ale tam nie ma szerszego miejsca do wycofywania 8O Trzeba by się cofnąć zupełnie przed zakręty, na ten prosty odcinek :D .

Zatoka jak najbardziej do opalania - wybrzeże nie jest własnością prywatną, więc każdy może z niego korzystać, natomiast droga prowadząca do zatoki chyba jednak do kogoś należy, może właśnie do właściciela konoby a może jednak do państwa? Na wjeździe żadnego zakazu pt. Private czy coś podobnego nie ma.
Faktycznie sporo kawałków podlanych betonem z myślą pewnie o potencjalnym kliencie przybywającym na 4 kołach.
My tylko plażowaliśmy ale nie spotkaliśmy się z żadnymi uwagami ze strony gospodarza. Miał dość klientów z luksusowych jachtów i ledwo wyrabiał na zakrętach aby ich nakarmić.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 27.09.2014 17:20

Nam w 2013r też nikt nie robił problemów, ale dla spokoju zawsze coś tam się zamówiło :smo: , a to piwko, a to kawkę i mieli bardzo dobre mule choć ceny wysokie. Za to był bardzo sympatyczny i wesoły kelner :papa: który pokazał jak się przyrządza rybę, szkoda bo w zeszłym roku miał już wyjechać do USA. :D
kawajki
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawajki » 15.02.2015 21:36

1.jpg
walp napisał(a):To i ja się dosiadam. Miło poczytać relacje z miejsc, które wcześniej się odwiedziło. A ta relacja, dodatkowo wzbogacona jest, o zapierający dech w piersi wątek o wężach. :)

Witam ,gdy bym wcześniej to przeczytał to chyba bym tej foty nie zrobił
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Półwysep Peljesac i okolice Czerwiec 2012 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone