Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac i okolice Czerwiec 2012

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 20.07.2012 12:00

fajne zdjęcia
widoki ze Sv Ilija przepiękne :)
K_2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) K_2 » 22.07.2012 09:59

Przerabialiśmy trasę na Sv. Ilija wraz z bratem ale muszę przyznać że żar jaki leje się z nieba w drodze na szczyt to istny armageddon (końcówka sierpnia). Tatry mamy dobrze schodzone ale to zupełnie inna wędrówka. Najlepsze były miejsca gdzie powietrze nie cyrkulowało i człowiek czuł się jakby wkraczał do piekła.
batmi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) batmi » 22.07.2012 17:36

Jak dla mnie wyjscie na Sv Ilija było bardzo miłym przerywnikiem w plazowaniu a że również jestem zapalonym wedrownikiem tatrzanskim to nie mogłem wytrzymać tego widoku z Orebica i musiałem tam wejść :D Będąc w Makarskiej kusił mnie Sv Jure ale nie miałem obuwia i odpuściłem ale może kiedyś jak tam wrócę...
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 30.07.2012 16:01

A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

chooć widoków żal......
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 30.07.2012 16:32

brrrrrrr :? jesli węże to ja napewno odpuszczam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.07.2012 16:58

Lusi1 napisał(a):A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

chooć widoków żal......

Znowu te bajki o poskokach...
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 30.07.2012 17:14

Bocian napisał(a):
Lusi1 napisał(a):A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

chooć widoków żal......

Znowu te bajki o poskokach...


Myślisz że to bajki? jeśli mówią o tym miejscowi to chyba można mieć podstawy że to prawda.
Chyba że takimi bajkami podsycają "atrakcyjność " tego miejsca....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.07.2012 19:21

iwona73 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Lusi1 napisał(a):A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

chooć widoków żal......

Znowu te bajki o poskokach...


Myślisz że to bajki? jeśli mówią o tym miejscowi to chyba można mieć podstawy że to prawda.
Chyba że takimi bajkami podsycają "atrakcyjność " tego miejsca....

U mnie w mieście, miejscowi mówią o czarnej Wołdze i pannie młodej co się zatruła jadem trupim :):)
Na wakacjach byłem w Zagrzebiu i odwiedziłem ichniejsze zoo i tam był bardzo ładny poskok i pod nim kilka tablic pod tytułem,że kłamstwem jest... I tam takie różne rzeczy. Na pierwszym miejscu to, że poskok skacze na ludzi z drzewa :) Może kiedyś tam spadł na kogoś i z tego te bajki...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.07.2012 19:25

I byłem na Ilji 6 razy i nie widziałem tam także żmij. Co nie oznacza , że tam ich nie ma, po prostu te zwierzaki maja nas gdzieś, jeśli się ich nie szuka...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 30.07.2012 19:29

Też tam byłem w czerwcu, więc obowiązkowo śledzę wątek
Piękne zdjęcia.
Pozdrawiam
K
batmi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) batmi » 30.07.2012 21:33

Bocian napisał(a):I byłem na Ilji 6 razy i nie widziałem tam także żmij. Co nie oznacza , że tam ich nie ma, po prostu te zwierzaki maja nas gdzieś, jeśli się ich nie szuka...

Ja schodząc w dół dwa razy spotkałem pełzające gady po drzewach ale one uciekały jak poczuły ze idę...Oczywiście idąc tam gdzie były jakieś gałęzie starałem się zwracać uwagę na niespodzianki...
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 31.07.2012 08:59

Bocian napisał(a):
Lusi1 napisał(a):A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

choć widoków żal......

Znowu te bajki o poskokach...



Bajki bajkami, to gospodarze mówili więc mam prawo im wierzyć, bo niby po co mieliby kłamać?
nie koniecznie chodziło o skaczące węże i atakujące, ale o to że trudniej je dostrzec kiedy są na drzewie i dlatego jest niebezpieczniej latem niż wiosną i jesienią.
Gospodarze mówili nam, że najlepiej wybierać się w góry kiedy jest chłodniej właśnie wiosną i jesienią.
A jesli ktoś chce ryzykować i iśc w góry to jego sprawa.
Myśmy zrezygnowali bo uważamy się za ludzi odpowiedzialnych i rozsądnych. (między innymi dlatego nie wybieraliśmy się w góry o 10 bo mamy świadomość, że to jest już za późno - o czym niestety niewielu pomyślało i trzeba było ich ściągać helikopterem bo w południe nie dawali rady w tym skwarze)
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 31.07.2012 09:01

Sv. Ilja poczeka, kiedyś na pewno tam wejdę... w bardziej sprzyjających warunkach...
A widoków zazdroszczę
hmmm... i to właśnie skłoni mnie pewnie do powrotu w to miejsce choć strasznie nie lubię wracać tam gdzie już byłam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.07.2012 10:05

Lusi1 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Lusi1 napisał(a):A myśmy odpuścili... po pierwsze nasi gospodarze proslili abyśmy nie szli ponieważ w upale węże siedzą na drzewach a to znacznie bardziej niebezpieczne niż jak pełzają po ziemi. plan był aby wyjśc z Orebića o 5 rano ale te węże i śmierć człowieka, którego przez 4 dni szukali w górach (a prawdopodobnie znał je doskonale) skutecznie nas zniechęciły....

choć widoków żal......

Znowu te bajki o poskokach...



Bajki bajkami, to gospodarze mówili więc mam prawo im wierzyć, bo niby po co mieliby kłamać?
nie koniecznie chodziło o skaczące węże i atakujące, ale o to że trudniej je dostrzec kiedy są na drzewie i dlatego jest niebezpieczniej latem niż wiosną i jesienią.
Gospodarze mówili nam, że najlepiej wybierać się w góry kiedy jest chłodniej właśnie wiosną i jesienią.
A jesli ktoś chce ryzykować i iśc w góry to jego sprawa.
Myśmy zrezygnowali bo uważamy się za ludzi odpowiedzialnych i rozsądnych. (między innymi dlatego nie wybieraliśmy się w góry o 10 bo mamy świadomość, że to jest już za późno - o czym niestety niewielu pomyślało i trzeba było ich ściągać helikopterem bo w południe nie dawali rady w tym skwarze)

Nie słyszałem o innych wężach w cro, które przebywałby na drzewach.
I ja się uważam za odpowiedzialnego. Zazwyczaj swoją wędrówkę zaczynam przy markecie na Kralja Tomislava ok 9 rano. Jak miałbym wstać na wakacjach o 4 rano, żeby coś zrobić to dziękuję, postoję :)
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 31.07.2012 11:38

Każdy swoje wakacje układa jak chce, mnie nie przeraża wstawanie skoro świt... cóż najlepiej zwiedza sie kiedy jest chłodniej i nie ma tłumów (bo turyści wypoczynkowi z rana śpią)...
A ja wypoczywam zwiedzając a męczę się leżąc na plaży....
dlatego moje 9 dni w Orebiću to: Dubrownik, Ston + Mali Ston, obowiązkowy spacer pod Samostan, wycieczki po Peljescu, Korcula, Bośnia i Hercegowina: wodospady Kravica, Mostar i Miedjugorie (to ostatnie nie planowane ale ogół wygrał...) Dodam tylko, że wakacje spędzam z dziećmi, 9 latką i 17 miesięcznym brzdącem.
I żeby nie było dzieci w góry się nie wybierały!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Półwysep Peljesac i okolice Czerwiec 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone