Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróże te małe i te duże :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 10:55

W kolejny dzień udaliśmy się do miejscowości Riva del Garda. Miejscowość ładna ale jakiegoś wielkiego wow nie było.
Przycupnęliśmy w kawiarence na lody, później udaliśmy się na spacer brzegiem jeziora podziwiając widoki. Drogą prześliśmy do miejscowości Nago Torbole.
Poniżej kilka zdjęć:

IMG_E4550.JPG

IMG_E4526.JPG

IMG_E4529.JPG

IMG_E4528.JPG

IMG_E4527.JPG

IMG_4523.JPG

IMG_4506.JPG




Chłopcy oglądają małe jaszczurki :)
Nagle starszy daje dyla z murku, biegnie dookoła ja za nim a on krzyczy mama żmija! Za nim dobiegłam do niego faktycznie "coś" wypełzało z pod kamienia... Młody stał z metr od niej i patrzył zadowolony, a matka wystraszona 8O

IMG_E4483.JPG


W drodze powrotnej udaliśmy się do sklepiku lokalnego po dobrą oliwę i jakieś tam włoskie specjały.

Wracając z Rivy wstąpiliśmy do Limone. Miejscowość nie zrobiła na nas szczególnego wrażenia. Strasznie dużo było w tym dniu turystów, trzeba było się przeciskać w ciasnych uliczkach. Problemem nawet było wejście do sklepiku. W jednym kupiliśmy secjał lokalny Limoncello, dzieciaki dostały o sklepikarza w prezencie cytrynowe lizaki i udaliśmy się z powrotem na parking.

CDN...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.01.2018 12:01

Bardzo mi się tam podoba :) Chyba muszę zacząć poszukiwania kempingów w tym rejonie, a możne jakieś rzuciły się Tobie w oczki? :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.01.2018 12:09

NataliaSze napisał(a):żmija


... tylko raz udało nam się stanąć oko w oko z tym stworzeniem - w naszych Karkonoszach, ale była jakaś ospała ... :wink: ...

NataliaSze napisał(a):Limone


... nam Limonka bardzo się spodobała - byliśmy tam kilka razy, ale faktycznie turystów tam nie brakuje ... :roll: ...

NataliaSze napisał(a):Limoncello


... z kolei Limoncello jakoś nas nie powaliło - może dlatego, że my raczej mało trunkowi jesteśmy ... :lol: ...
Pozdrawiam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.01.2018 12:13

Ale błękity, my takich nie mieliśmy :oczko_usmiech:

gusia-s napisał(a):Bardzo mi się tam podoba :) Chyba muszę zacząć poszukiwania kempingów w tym rejonie ...

Tydzień spędziliśmy w Peschiera del Garda. Wynajmowaliśmy mieszkanie w dzielnicy San Benedetto, obok kempingu o tej samej nazwie
:arrow: http://www.campingsanbenedetto.it/mappa.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.01.2018 12:45

walp napisał(a): ... Tydzień spędziliśmy w Peschiera del Garda. Wynajmowaliśmy mieszkanie w dzielnicy San Benedetto, obok kempingu o tej samej nazwie
:arrow: http://www.campingsanbenedetto.it/mappa.html
Dzięki walp ale wolałabym coś gdzieś bliżej tych górek :) czyli północ :hearts: Widzę tam sporo kempingów, muszę się przyjrzeć bliżej.
Słyszałam, że na południu jeziora woda jest cieplejsza, prawda to?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.01.2018 12:52

gusia-s napisał(a):Słyszałam, że na południu jeziora woda jest cieplejsza, prawda to?

Też słyszałem takie opinie, ale nie sprawdzałem. Gardę objechaliśmy dookoła, ale bez kąpieli w innych miejscach.
Północna część jeziora jest rzeczywiście bardziej malownicza, szczególnie od zachodniej strony. :wink:
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 13:07

gusia-s napisał(a):Bardzo mi się tam podoba :) Chyba muszę zacząć poszukiwania kempingów w tym rejonie, a możne jakieś rzuciły się Tobie w oczki? :)


W miejscowości Riva del Garda na pewno były.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 13:09

kmichal napisał(a):
NataliaSze napisał(a):żmija


... tylko raz udało nam się stanąć oko w oko z tym stworzeniem - w naszych Karkonoszach, ale była jakaś ospała ... :wink: ...

NataliaSze napisał(a):Limone


... nam Limonka bardzo się spodobała - byliśmy tam kilka razy, ale faktycznie turystów tam nie brakuje ... :roll: ...

NataliaSze napisał(a):Limoncello


... z kolei Limoncello jakoś nas nie powaliło - może dlatego, że my raczej mało trunkowi jesteśmy ... :lol: ...
Pozdrawiam.



W takim miejscu się jej nie spodziewałam, ale po cichu się wycofaliśmy. Gdy wracaliśmy tamtędy już jej nie było :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 13:10

gusia-s napisał(a):
walp napisał(a): ... Tydzień spędziliśmy w Peschiera del Garda. Wynajmowaliśmy mieszkanie w dzielnicy San Benedetto, obok kempingu o tej samej nazwie
:arrow: http://www.campingsanbenedetto.it/mappa.html
Dzięki walp ale wolałabym coś gdzieś bliżej tych górek :) czyli północ :hearts: Widzę tam sporo kempingów, muszę się przyjrzeć bliżej.
Słyszałam, że na południu jeziora woda jest cieplejsza, prawda to?


Na południu woda cieplejsza tylko brakuje takich górzystych widoków. :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 13:11

walp napisał(a):Ale błękity, my takich nie mieliśmy :oczko_usmiech:

gusia-s napisał(a):Bardzo mi się tam podoba :) Chyba muszę zacząć poszukiwania kempingów w tym rejonie ...

Tydzień spędziliśmy w Peschiera del Garda. Wynajmowaliśmy mieszkanie w dzielnicy San Benedetto, obok kempingu o tej samej nazwie
:arrow: http://www.campingsanbenedetto.it/mappa.html


Miejscowi mówili, że takiego czerwca ciepłego i słonecznego od kilkudziesięciu lat nie było. Chociaż zdarzał się niewielki deszcz w dzień i pochmurny dzień oraz gwałtowne burze w nocy :)
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 29.01.2018 14:24

Błękit na Twoich zdjęciach zachęca do wpisania miejsca na listę "I need to see" :D
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 14:28

khml napisał(a):Błękit na Twoich zdjęciach zachęca do wpisania miejsca na listę "I need to see" :D



Przy takiej pogodzie koniecznie. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2018 14:34

Na południu cieplejsza, bo Lago w tym miejscu jest płytsze. W lipcu 2014 woda miała 26 st., a widoczek też trochę chorwacki:
Obrazek
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 29.01.2018 15:11

piekara114 napisał(a):Na południu cieplejsza, bo Lago w tym miejscu jest płytsze. W lipcu 2014 woda miała 26 st., a widoczek też trochę chorwacki:
Obrazek



I te góry w tle :D
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Polsko - Włoskie wakacje LAGO DI GARDA 2017 fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 30.01.2018 09:01

Wieczorem będzie nowy post.
Zabiorę Was do Wenecji :)

Italia_2017_52.jpg


:papa:
Ostatnio edytowano 30.01.2018 15:25 przez NataliaSze, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Podróże te małe i te duże :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone