Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.11.2014 22:50

karin74 napisał(a):Puk, puk.....halo....jest tu ktoś ????? :papa: :mrgreen: :D


Sprawdzone miejscówki mam dwie.
Na każdą (raczej) kieszeń pensjonat Chata Na Skale przy ul. Ogrodniczej. Lokalizacja w samym centrum, parę kroków od głównego deptaka Karpacza ul. Konstytucji 3 Maja.
Druga, droższa propozycja, to Hotel Karkonosze przy ul. Wolnej. Oba niestety dość daleko od wejścia na szlaki, zwłaszcza gdy chce się startować od Kościoła Wang.
Stołowaliśmy się zwykle w którejś z knajp przy Konstytucji. Nic nie jestem w stanie polecić, nigdzie nie było wtopy, ale i nic nie rzuciło nas na kolana. Może ze względu na klimat Jaśkowa Izba. Koniecznie natomiast trzeba wstąpić do Czekoladziarni Mount Blanc.

Ulubione trasy też mam dwie :D . Krótka i niewymagająca do Schroniska Nad Łomniczką żółtym szlakiem z Wilczej Poręby albo jeszcze prościej czerwonym z Rozdroża Łomnickiego (to nawet na kacu po imprezie integracyjnej uskuteczniałam :lol: ). Od Schroniska nad Łomniczką prowadzi dalej bodaj najtrudniejsza trasa na Śnieżkę wiodąca przez Kocioł Łomniczki. Zimą ten szlak jest zamykany ze względu na zagrożenie lawinowe.
Druga to dużo dłuższy spacer. Pętelka z Polany, najpierw żółtym przez Pielgrzymy i Słonecznik, potem czerwonym nad Kotłem Wielkiego i Małego Stawu, następnie w dół niebieskim do Strzechy Akademickiej i dalej przez Samotnię spowrotem na Polanę. A jak nie lubicie wędrować w tłumie to polecam zdecydowanie mniej uczęszczany szlak z Wilczej Poręby na Sowią Przełącz i dalej na Skalny Stół. Stąd można już żółtym szlakiem w dół do Tabaczanej Ścieżki i nią spowrotem do Karpacza albo pomaszerować jeszcze godzinkę do Przełęczy Okraj.

Warto też podjechać do Zamku Chojnik :!:

Eh uwielbiam Karkonosze :hearts: .
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 11.11.2014 23:27

Bardzo ślicznie dziękuję :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.12.2014 15:23

karin74 napisał(a):Bardzo ślicznie dziękuję :D

A relacja jakaś będzie? :)

Jako dziecko spędzałem w Karpaczu prawie każde wakacje, ale ostatni raz byłem tam jakieś... 20 lat temu :roll:
Chętnie bym sobie przypomniał co nieco.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 02.12.2014 00:04

Jedziemy pod koniec grudnia....oj, oj kiepska jestem z pisania :-)
Jedynie mogę napisać że znalazłam fajny apartamencik dla 2 osób w małej odległości od centrum....w Prymulce......
My jednak uwielbiamy spacery...więc te 25 min do centrum to nic :-)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.12.2014 01:10

karin74 napisał(a):Jedziemy pod koniec grudnia....oj, oj kiepska jestem z pisania :-)

To może przynajmniej kilka zdjęć? Jestem ciekaw jak się Karpacz zmienił :wink:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 02.12.2014 10:21

Zdjęcia....oczywiście :-)
A jakies specjalne zyczenia?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.12.2014 11:10

karin74 napisał(a):Zdjęcia....oczywiście :-)
A jakies specjalne zyczenia?


Nie... no nie będę nadużywał Twojej uprzejmości :D W dobie internetu można sobie prawie wszystko zobaczyć podróżując wirtualnie, ale to jednak nie to samo, co fajna fotorelacja. Trzymam więc za słowo :!:

Jeśli masz małe dzieci (sądząc po nicku, to chyba już troszkę większe :oczko_usmiech: ), to fajną atrakcją jest miasteczko westernowe w Ściegnach. Jako dziecko lubiłem też odwiedzać Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach.
Życzę udanego pobytu :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.12.2014 11:32

A dla dużych i małych fajną atrakcją będzie też park miniatur w Kowarach :D .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.12.2014 13:35

marze_na napisał(a):A dla dużych i małych fajną atrakcją będzie też park miniatur w Kowarach :D .

Tam byłem. Bardzo ładne i ciekawe miejsce. Podobno można sobie zamówić wykonanie miniatury i postawić np w ogrodzie. :wink:
greenrs napisał(a):Jeśli masz małe dzieci (sądząc po nicku, to chyba już troszkę większe :oczko_usmiech: ), to fajną atrakcją jest miasteczko westernowe w Ściegnach.

A w tym miasteczku już nie. :? Kiedyś przy okazji pobytu w Kołobrzegu, odwiedziliśmy podobnie miasteczko w Zieleniewie. Spotkaliśmy tam pewną rodzinę, która twierdziła, że prawdziwy Western, czuć tylko w Ściegnach. :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.12.2014 21:48

marze_na napisał(a):A dla dużych i małych fajną atrakcją będzie też park miniatur w Kowarach :D .

to i od razu:
http://www.sztolniekowary.com/
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 02.12.2014 23:12

Nick rozszyfrowany :mrgreen: ..dziecko się zestarzalo i opuściło gniazdko....mam nadzieję , że pobyt będzie udany...pozdrawiam :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 02.12.2014 23:51

Weldon pomysł zebrania tego w kupie doskonały - szkoda, że dopiero teraz trafiłem (po latach ...)
A wątek (w pierwotnym sensie) dalej jest aktualny ?
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.12.2014 15:59

Czy może ktoś zna lepiej okolice Jeziora Nyskiego? Szukam jakiegoś ustronnego miejsca na ciepły weekend, nad samą wodą, żeby można było jak najbliżej podjechać autem, spokojnie zaparkować na cały dzień i zwodować ponton, no i posiedzieć nad wodą.
Czy np któreś z tych dwóch miejsc zaznaczonych na mapie poniżej, się nada?
http://goo.gl/maps/b08rH
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.12.2014 16:35

Jeziora Nyskiego nie znam ale znam trochę Otmuchowskie tuż obok. Sporo lat temu jeździłem na pole campingowe na północnym brzegu. Myślę, że miejsce spełnia Twoje wymagania: https://goo.gl/maps/ZCV63
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.12.2014 21:40

greenrs napisał(a):Myślę, że miejsce spełnia Twoje wymagania: https://goo.gl/maps/ZCV63

O! całkiem fajnie to wygląda. A powiedz mi jeszcze, może pamiętasz, czy od samego pola kempingowego jest jakiś łagodny zjazd do brzegu wody? i czy jakaś trawa się znajdzie, żeby nie siedzieć na samym piachu? może masz jakieś zdjęcia? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone