Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.12.2014 01:02

Chcesz samochodem do wody wjechać? :D Na pole campingowe jest wjazd, natomiast do samej wody - o ile dobrze pamiętam - jest nieco bardziej strome zejście po betonowych płytach lub żwirze. Trawa oczywiście również jest choć nie wszędzie nad samą wodą. Zdjęć z czasów młodości raczej nie posiadam, natomiast dwa lata temu wpadłem tam przejeżdżając w pobliżu, by sobie przypomnieć dawne czasy. Tu masz dwie fotki:
Załączniki:
IMG_1823.JPG
IMG_1815.JPG
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.12.2014 01:37

Oto mi chodziło, bardzo dziękuję Obrazek
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 31.12.2014 14:15

Podobna prośba jak powyżej, z tym że chodzi mi o Jezioro Turawskie, szukam jakiegoś fajnego miejsca na ciepły weekend, nad samą wodą, żeby można było jak najbliżej podjechać autem, spokojnie zaparkować na cały dzień i zwodować ponton, no i posiedzieć nad wodą. Możecie coś wskazać na mapce? http://goo.gl/maps/JDVYO :papa:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 29.04.2015 14:39

Ktoś wie jak warunki na szlakach jak na załączonym obrazku?
Chcę się wybrać w majowy weekend, ale nie wiem czy już na to pora (jesienią nie zdążyłem).
GOPR nie ma przeciwwskazań jeśli pogoda nie będzie przeszkadzać. Pokrywa śnieżna przy Markowych Szczawinach 6 cm a w zacienionych całkiem miejscach do 1m. Jak na samym szlaku? Ktoś szedł ostatnio?
Załączniki:
Rysunek1.jpg
Adammos
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.01.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adammos » 07.01.2016 11:20

Ja głównie weekendowo śmigam w góry w Beskid Śląski jak i żywiecki (Wisła, Ustroń, Węgierska Górka, Żywiec) w tych rejonach można pochodzić po górach jak i odpocząć sobie w licznych obiektach typu spa. Polecam każdemu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 22:07

Na weekend Wrocław, proszę dopisać wroclaw-dla-dzieciakow-t47193.html
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 06.03.2016 14:35

Moje dzieciaki są fanami pociągów i dlatego chciałbym zabrać je na majówkę do parowozowni w Wolsztynie. Poszukuję sprawdzonych kwater w tamtym rejonie. Krąg poszukiwać do 35 km od Wolsztyna.
Macie może jakąś dobrą, sprawdzoną miejscówkę?
LiniaTravel
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 09.02.2017
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) LiniaTravel » 10.02.2017 11:45

Jeżeli na weekend to na Mazury, trzeba doceniać to co się ma, jestem niemal pewny, że spora część osób nawet nie jest świadoma, że piękne widoki, świeże powietrze, jeziora, laty są na wyciągnięcie ręki :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 14.02.2017 11:38

Witajcie

szukam pomysłów na zwiedzanie okolic Tylicz-Muszyna i dalej w każdą stronę. Znam te tereny dosyć dobrze, więc chodzi mi o bardziej jakieś nieoczywiste i ciekawe miejsca - zabytki, przyroda, może coś w stylu Sopotni Wlk ? http://www.polaris.org.pl/
Macie jakieś propozycje?
Wybieramy się w przyszłym tygodniu, więc chodzi o zimowe wycieczki.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 14.02.2017 16:41

Nie wiem, czy to nie jest zbyt oczywiste, ale polecałbym obejrzenie cerkwi, np. w Powroźniku, Wojkowej, Szczawniku.
Może też się przejść do okopów konfederatów barskich w okolicy Muszynki.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 15.02.2017 10:28

Nefer napisał(a):Nie wiem, czy to nie jest zbyt oczywiste, ale polecałbym obejrzenie cerkwi, np. w Powroźniku, Wojkowej, Szczawniku.
Może też się przejść do okopów konfederatów barskich w okolicy Muszynki.



Cerkwie faktycznie już obejrzane, ale okopy wpisuję na listę :)
dziękuję

Może ktoś coś jeszcze?
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.02.2017 11:32

No to może jeszcze to Ciebie zainteresuje
http://www.atrakcjekrynicy.pl/mofeta-w-zlockiem.html

Ewentualnie jeszcze skansen pszczelarski w Kamiannej. Dobre miody można tam kupić. :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 15.02.2017 14:17

Nefer napisał(a):No to może jeszcze to Ciebie zainteresuje
http://www.atrakcjekrynicy.pl/mofeta-w-zlockiem.html

Ewentualnie jeszcze skansen pszczelarski w Kamiannej. Dobre miody można tam kupić. :)


O mofecie już myślałam i ją także wpiszę na listę.
Pomysł ze skansenem też mi się podoba - szczególnie, że jak przeczytałam - jest tam Bartna Chata i Bartna Spiżarnia :D
Dzięki!
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 18.04.2017 12:33

Sam mieszkam w Warszawie obecnie tak wiec zdarza mi się wybrać na dłuższy weekned nad morze. Polubiłem podróżowanie wiosną. Mam takie szczęście, że praktycznie zawsze jak wybieram się nad morze to jest dobra pogoda ( mam nadzieję, że dalej tak będzie). Plus jest ten, że nie ma tak wiele osób.

Zwykle wybieram te większe miejscowości ponieważ jest tam o wiele więcej atrakcji. Na przykład dobrze bawiłem się ostatnio w Sopocie czy w Gdańsku. Noclegi może nie są tam tanie ale mozna zaoszczędzić rezerwując sobie własne mieszkanie zamiast hotelu.
http://www.dhapartamenty.pl/
Ostatnio edytowano 15.05.2017 14:41 przez bmxmen, łącznie edytowano 1 raz
justa1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.05.2017
Re: Rezerwacja apartamentów na rok 2017.

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa1 » 05.05.2017 01:00

a polecacie jakiś dobry hotel w Kazimierzu Dolnym?? Szczególnie wyposażony w Spa ;)
zastanawiam się nad hotelem Villa Bohema . Ktoś kojarzy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone