Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska Jazda -czyli jak poznać Polaka w Cro ;)))

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Polska Jazda -czyli jak poznać Polaka w Cro ;)))

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 11:11

goszcząc się dość często na wakacjach w Chorwackich Konobach :) zauważyłem jak tylko kelner podaje do stołu zamawiane dania, ludzie (tylko Polaki) zamiast łapać za sztućce i zaspokajać swoje kubki smakowe wykwintnymi potrawami :lol:
-chwytają za aparat fotograficzny i zaczyna się sesja zdjęciowa zawartości talerza i z talerzem 8O pewien gość nakrzyczał na swoją rodzinkę dopóki nie skończy robić fotek nie mają się co zabierać za jedzenie :cry: widok głodnej rodzinki bezcenny :( a pan kelner zapytał się nas czy w Polsce to taka tradycja narodowa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 21.07.2012 11:16

a czy to coś złego? może chcą na forum wkleić? może podenerwować znajomych którzy nie mogli jechać ;) a może zostawić sobie na pamiątkę, na wspominki w długie zimowe wieczory? :D
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 21.07.2012 11:25

He he dobre :D
Może to trochę dziwne, może troche niegrzeczne, ale raczej nieszkodliwe.
W porównaniu do Japończyków wypadamy blado.
Oni fotografują wszystko, od zabytków, po psie kupy :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 11:44

Kiedyś na budowie przyjmowałem przedstawiciela z Finlandii. W aparacie pokazywał mi zdjęcia z innych skoczni narciarskich chcąc przybliżyć technologię montażu... nieważne... w każdym razie zdjęcia branżowe były poprzeplatane zdjęciami urządzeń sanitarnych (głównie sedesów i pryszniców) z hoteli w Austrii, Norwegii, Estonii, Słowacji... wszystkich krajów, które odwiedzał służbowo.
Przy moim zdziwieniu zadał mi pytanie, czy zauważyłem jak różnorodne są te urządzenia w zależności od regionu Europy... 8O . No cóż zauważyłem to już wiele lat wcześniej, ale nigdy nie dokumentowałem. :wink:

Podobnie z jedzeniem, raczej schabowemu nikt w Chorwacji zdjęcia nie robi. Warto zostawić sobie pamiątkę po miłym oku zestawie, bo przecież jak mawiała mojej świętej pamięci Babcia : " W dupie i tak wszystko mo jednakowy wylgąd"
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2012 11:51

Również nie zauważyłem, żebyśmy się w tym względzie różnili od innych nacji (skośnych pomijam, bo u nich to w ogóle tradycja narodowa). Z tego co zauważyłem, wszyscy w Chorwacji (a pewnie nie tylko) fotografują wszystko! Tak to już jest, że z wakacji chcemy mieć jak najwięcej pamiątek, a odkąd w powszechnym użyciu są cyfrówki - możemy robić fotki kiedy i ile nam się podoba. Nie ma w tym chyba nic złego! :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.07.2012 11:59

Dziwnego chyba nie,niemniej jednak dla obsługi lokalu może to wyglądać po prostu śmiesznie. :D
Tym bardziej gdy:

JackDaniels;) napisał(a): gość nakrzyczał na swoją rodzinkę dopóki nie skończy robić fotek nie mają się co zabierać za jedzenie :cry:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2012 12:47

No, to że gość nakrzyczał, faktycznie mogło obsługę zdziwić.

Ale do samego fotografowania kalmarow i innych specjałów kelnerzy są przyzwyczajeni :D :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.07.2012 12:58

Ja tam pstrykam nawet kisiel zamówiony w Konobie i mam to doopie , co inni myślą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 14:34

I ja fotografuję a co, wolno mi :D (potem babci pokazuję że nie głodowaliśmy na urlopie 8) )
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 21.07.2012 14:58

Był już taki temat o chlaniu piwa na stojaka na plaży, w którym wszyscy prześcigali się w deklarowaniu się kto jest większy burak i dlaczego :lol:

Ten zapewne skończy tak samo.



Również nie zauważyłem, żebyśmy się w tym względzie różnili od innych nacji (skośnych pomijam, bo u nich to w ogóle tradycja narodowa). Z tego co zauważyłem, wszyscy w Chorwacji (a pewnie nie tylko) fotografują wszystko!


Chyba do innych knajp chodziliśmy, bo nie zauważyłem żeby jakieś inne nacje szczególnie się obfotografowywały.

I owszem, pamiątkowe zdjęcie konoby, czy grupki osób przy stole.

Ale, żeby fotografować białka, tłuszcze i inne węglowodany na talerzu przed ich ostatnią drogą 8O :lool: :lool:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.07.2012 15:02

JackDaniels;) napisał(a):.... jak tylko kelner podaje do stołu zamawiane dania, ludzie (tylko Polaki) zamiast łapać za sztućce i zaspokajać swoje kubki smakowe wykwintnymi potrawami :lol:
-chwytają za aparat fotograficzny i zaczyna się sesja zdjęciowa ....:

Też mnie to wnerwia ( ja nie gotuję sobie więc ...).
Jednak "rozgryzłem" to zachowanie. Te osoby z reguły pierwszy raz są w restauracji i jako niecodzienne wydarzenie - pstryk foto na pamiątkę. Ponadto nabierają ogłady - jak "walną" gafę to nikt ich przecież nie zna. :wink:
Dziwacznie to wygląda, irytacja oglądających sięga zenitu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2012 16:28

Kiepura napisał(a):
I owszem, pamiątkowe zdjęcie konoby, czy grupki osób przy stole.


Dokładnie o to mi chodziło :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 16:43

Już wolę tych fotografujących jedzenie (choć osobiście nigdy tego nie robiłem) od tych, którzy pozwalają dzieciakom wchodzić sobie w knajpie na głowę, a co gorsz innym na stoły. Wychowanie bezstresowe to się nazywa 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.07.2012 16:46

JackDaniels;) napisał(a):... ludzie (tylko Polaki)...


A ja zauważyłem że to najczęstsza domena Niemców. Inna rzecz że jeśli dostaję jedzenie egzotyczne jak na nasze warunki a do tego ładnie podane to mam prawo to uwiecznić. A burakiem dla mnie jest ten, który zamiast do własnego talerza patrzeć i cieszyć się urlopem z rodziną interesuje się tym co inni robią nikomu tym nie szkodząc :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.07.2012 16:49

Rysio napisał(a): A burakiem dla mnie jest ten, który zamiast do własnego talerza patrzeć i cieszyć się urlopem z rodziną interesuje się tym co inni robią

Racja.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Polska Jazda -czyli jak poznać Polaka w Cro ;)))
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone