Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 15.03.2018 08:46

Czasy dojazdu do Czarnogóry przez BiH podawane przez gogle są skrajnie inne niż rzeczywistości - jechałem tak dobrych parę lat temu i nawet w porównaniu ze starą Jadranką to była masakra: tak jak koledzy piszą zakręt za zakrętem, a średnia prędkość przez BiH wychodziła jakaś zbliżona bardziej do terenu zabudowanego niż poza miastem/wsią.
Na kilometry też nie można patrzeć, bo one nad wyraz wolno mijają na tej trasie - najszybsza droga jest przez HR. Potem przez Serbię - a najdłuższa czasowo jest przez BiH. Do tego jeszcze trzeba uwzględnić granicę i nigdy nie ma pewności jak szybko uda się ją przejechać (to nie to samo co przez Neum, gdzie tylko się praktycznie przejeżdża).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.03.2018 17:02

malinero napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
pablonet8 napisał(a):Ja rozważam mielec-zenica(nocleg)-orebic. Pierwszy odcinek 960 km - też chciałbym założyć 12h. Najtrudniej wybrać trasę przez Polskę. Jak sprawnie dotoczyć się w sierpniową niedzielę do barwinka? A może lepiej przejście Ożenna?

jeżeli wyjeżdżasz raniutko, 7-8, to:
Mielec-Pustków-Niedźwiada-Wielopole-Wiśniowa-Frysztak-Krosno-Miejsce Piastowe-Dukla-Barwinek
na Słowacji w niedzielę "droga wolna" do południa...


????? Ale po co????

pusta, równa droga...
można też: Dębica-Pilzno-Jasło-Krosno-Miejsce Piastowe-Dukla-Barwinek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.03.2018 17:07

Z napisał(a):Obawiam się że nie dojedzie się w takim czasie,w zeszłym roku(połowa czerwca)przejazd z Tuzli do Sarajewa zajął nam 4,5godziny. Tam jest zakręt za zakrętem.

Neum-Metkovic-Bilje (Chorwacja, przed granicą Węgierską) to ok. 500 km / google pokazuje 7 h, realny czas to 9-10 h
Ostatnio edytowano 16.03.2018 17:12 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.03.2018 17:10

malinero napisał(a):
pablonet8 napisał(a):Ja rozważam mielec-zenica(nocleg)-orebic. Pierwszy odcinek 960 km - też chciałbym założyć 12h. Najtrudniej wybrać trasę przez Polskę. Jak sprawnie dotoczyć się w sierpniową niedzielę do barwinka? A może lepiej przejście Ożenna?


Normalnie, przez Rzeszów, albo Jasło. Co ma się dziać w sierpniową niedzielę, że dojazd do granicy jest dla ciebie problemem?

I po co utrudniać sobie życie jazdą przez Ożenną?

przez Rzeszów nie ma z 30 km dalej niż przez Pilzno?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.03.2018 17:17

Thot napisał(a):Czasy dojazdu do Czarnogóry przez BiH podawane przez gogle są skrajnie inne niż rzeczywistości - jechałem tak dobrych parę lat temu i nawet w porównaniu ze starą Jadranką to była masakra: tak jak koledzy piszą zakręt za zakrętem, a średnia prędkość przez BiH wychodziła jakaś zbliżona bardziej do terenu zabudowanego niż poza miastem/wsią.
Na kilometry też nie można patrzeć, bo one nad wyraz wolno mijają na tej trasie - najszybsza droga jest przez HR. Potem przez Serbię - a najdłuższa czasowo jest przez BiH. Do tego jeszcze trzeba uwzględnić granicę i nigdy nie ma pewności jak szybko uda się ją przejechać (to nie to samo co przez Neum, gdzie tylko się praktycznie przejeżdża).

przez BiH raczej nie jedzie się by zaoszczędzić na czasie...walory widokowe, krajobrazowe, kulturowe, zabytki...
ale najdłuższy czas oczekiwania to zawsze raczej Węgry/Serbia i odwrotnie (chodzi oczywiście o przejście autostradowe)...końcem września zdarzyło się nam czekać 1h...
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 16.03.2018 17:25

H/SRB raz stałem 15 minut, innym razem 3 godziny - różnie jest i ruletka. :hut:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.03.2018 19:49

może źle napisałem...za każdym razem mamy godzinę min. w każdą stronę...może przez niedzielne popołudnie...
darajawahusz
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darajawahusz » 16.03.2018 21:24

Sol-Wagon napisał(a):
beagm napisał(a):Dzięki za pomoc.
Z domu do Sarajewa pokazuje mi 960 km, czy realnie patrząc damy radę w 12 godz. dojechać? Jeśli oczywiście nie będzie niespodzianek szczególnie na Słowacji. Nie jechałam tą trasą nigdy, a w ubiegłym roku jadąc przez Serbię nauczyłam się, że droga może znacznie się wydłużyć.

Cześć.
Z okolic Krosna (40 km do Barwinka) do Slavonski Brod jest jakieś 760 km, g-maps pokazuje ok. 9 h, ja zajechałem za ok. 10-11 h...z ominięciem autostrad na Słowacji i przepisową autostradową jazdą na Węgrzech/Słowacji...
moim skromnym zdaniem nie ma szans zajechać w czasie google 11 h 40 min. (z ominieciem autostrad na Słowacji)
13-14 godzin jest bardziej realne...


Z Bochni do Banja Luki ,940 km jechaliśmy 12 godz . Jechalismy na Preszów, Koszyce , Budapeszt .Spokojna jazda . Od Budapesztu autostrada na południe pusta .Tak samo chorwacka autostrada . Jedynie opóznienie to ok 40 min stania na przejsciu chorwacko-bosniackim " Gradiska " .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.03.2018 08:15

darajawahusz napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
beagm napisał(a):Dzięki za pomoc.
Z domu do Sarajewa pokazuje mi 960 km, czy realnie patrząc damy radę w 12 godz. dojechać? Jeśli oczywiście nie będzie niespodzianek szczególnie na Słowacji. Nie jechałam tą trasą nigdy, a w ubiegłym roku jadąc przez Serbię nauczyłam się, że droga może znacznie się wydłużyć.

Cześć.
Z okolic Krosna (40 km do Barwinka) do Slavonski Brod jest jakieś 760 km, g-maps pokazuje ok. 9 h, ja zajechałem za ok. 10-11 h...z ominięciem autostrad na Słowacji i przepisową autostradową jazdą na Węgrzech/Słowacji...
moim skromnym zdaniem nie ma szans zajechać w czasie google 11 h 40 min. (z ominieciem autostrad na Słowacji)
13-14 godzin jest bardziej realne...


Z Bochni do Banja Luki ,940 km jechaliśmy 12 godz . Jechalismy na Preszów, Koszyce , Budapeszt .Spokojna jazda . Od Budapesztu autostrada na południe pusta .Tak samo chorwacka autostrada . Jedynie opóznienie to ok 40 min stania na przejsciu chorwacko-bosniackim " Gradiska " .


Niby tak,lecz z przejścia do Banja Luki masz 40min.jazdy a do Sarajewa cztery godziny.I tu się robi kłopot,bo końcówka przejazdu i trasa coraz gorsza.
darajawahusz
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darajawahusz » 17.03.2018 16:31

Wracalismy trasą z Sarejewa na Slavonski Brod. jedzie sie bardzo szybko i spokojnie . Na trasie nie ma duzego ruchu .od Zenicy jest autostrada .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.03.2018 20:40

darajawahusz napisał(a):Wracalismy trasą z Sarejewa na Slavonski Brod. jedzie sie bardzo szybko i spokojnie . Na trasie nie ma duzego ruchu .od Zenicy jest autostrada .

rejczel opisałbym to następująco: podczas naszego przejazdu... wtedy i wtedy jechało się itd
oczywiście nie komentuję przejazdu autostradą tylko dalej krajówką od Zenicy na północ; jak się trafi na konwój ciężarówek to trudno wyprzedzić, często trwa to kilka km; chyba że to Polacy i można się porozumieć na CB; dodatkowo drogę spowalnia ukształtowanie terenu, w lato gdzieniegdzie sprzęty rolnicze itp
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 17.03.2018 23:07

Sol-Wagon napisał(a):
malinero napisał(a):
pablonet8 napisał(a):Ja rozważam mielec-zenica(nocleg)-orebic. Pierwszy odcinek 960 km - też chciałbym założyć 12h. Najtrudniej wybrać trasę przez Polskę. Jak sprawnie dotoczyć się w sierpniową niedzielę do barwinka? A może lepiej przejście Ożenna?


Normalnie, przez Rzeszów, albo Jasło. Co ma się dziać w sierpniową niedzielę, że dojazd do granicy jest dla ciebie problemem?

I po co utrudniać sobie życie jazdą przez Ożenną?

przez Rzeszów nie ma z 30 km dalej niż przez Pilzno?


Może i dalej, ale co za cuda-wianki mają się dziać na drogach Podkarpacia w niedzielny poranek?
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 20.03.2018 13:27

A jak jest z ruchem ciężarówek w weekendy w bih?
Słowacja i Węgry podobnie jak unas. A BiH?
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 21.03.2018 22:29

witam
w zeszłym roku wracałem z czarnogóry przez bih powrót w sobote trasą widokową przez kanion pivy i powiem ci że po bih stronie non stop ciężarówki z drzewem praktycznie do sarajewa jedyny plus to że co kilka km ciężarówki zjeżdżają na pobocze przepuścić peleton poza tym co troche policja trzeba sie trzymać przepisów strasznie długo się jedzie ja z ulcinj do granicy węgierskiej jechałem 10 h około 500km ...... ale tak czy inaczej polecam trasa super
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 21.03.2018 23:18

Co prawda kilka lat temu, ale potwierdzam, że nawet jak ktoś ma ciężką nogę, to średnia wychodzi w okolicach 50 km/h max. przez BiH. Jak ktoś tak lubi to OK. Ale jak ktoś się spodziewa, że to będzie jak węgierska droga 86 - bo na mapie "to samo" - to się bardzo zdziwi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone