Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska-Czarnogóra-Albania 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009
Polska-Czarnogóra-Albania 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 05.02.2014 12:08

Witajcie!
Plan jest taki: na początku czerwca wyruszamy z Polski przez Słowację, Węgry, Serbię do Czarnogóry, gdzie spędzimy około 7 dni. Po tym czasie jedziemy do Albanii (gdzieś na jej południe).
Wiem, że w tych tematach sporo już napisano, jednak proszę Was drodzy forumowicze o rady dotyczące drogi, miejsc do zakwaterowania, zwiedzania i wszystkiego co przyjdzie Wam do głów :)
Pozdrawiam
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 05.02.2014 12:19

Podobną wyprawę odbyłem w ubiegłym roku.Poniżej masz link:
albania-przez-bosnie-chorwacje-i-czarnogore-t43689.html
Może coś skorzystasz.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 05.02.2014 12:31

Mogę sie wypowiedziec jesli chodzi o Czarnogórę. Przede wszystkim polecam Kotor z wejściem na twierdzę sv.Ivana i sam dojazd do Kotoru drogą dookoła Boki Kotorskiej, po drodze mozesz zaliczyć Budvę i stare miasto, polecam też Jezioro Szkoderskie, Stary Bar i 2000 letnie drzewo oliwne, kanion rzeki Tary. czyli w sumie taki standard czarnogórski...ale warto naprawdę.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 05.02.2014 14:23

Dziękuję bardzo. Ale i tak proszę o więcej :)
Jak jest z drogą z Czarnogóry do Albanii? Czy jechać przez Ulcinj czy polecacie jakąś inną trasę? Jeszcze jedno, jak z wjazdem z Serbii do Czarnogóry? Podobno ta droga jest "średnia"...
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 05.02.2014 14:30

jesion napisał(a):Podobną wyprawę odbyłem w ubiegłym roku.Poniżej masz link:
albania-przez-bosnie-chorwacje-i-czarnogore-t43689.html
Może coś skorzystasz.


Muszę przyznać, że relacja bardzo fajna. Niestety do wyjazdu mam jeszcze 4 miesiące, ale po tym co czytam już bym chciał startować :)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 07.02.2014 07:27

Ja co do trasy nie odpowiem...jechałam przez Chorwację w obie strony , a tam droga jest bardzo dobra.W przyszłości mam w planie jeszcze przynajmniej jedną wizyte w Czarnogórze i wtedy własnie przez Serbię ale to raczej za kilka lat.
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 07.02.2014 12:02

rajcro napisał(a):Dziękuję bardzo. Ale i tak proszę o więcej :)
Jak jest z drogą z Czarnogóry do Albanii? Czy jechać przez Ulcinj czy polecacie jakąś inną trasę? Jeszcze jedno, jak z wjazdem z Serbii do Czarnogóry? Podobno ta droga jest "średnia"...

Z Czarnogóry do Albanii jechałem w zeszłym roku właśnie przez Ulcinj.Droga od Ulcinj do granicy wąska.Mało uczęszczana.Nawierzchnia raczej średniej jakości(szczególnie po stronie Czarnogóry). Po stronie albańskiej o dziwo dużo lepiej.Na szczęście to krótki odcinek zaledwie 35km więc nie będzie tragedii.Na przejazd zarezerwuj około 1h.Odprawa na granicy (sierpień 2013) błyskawiczna bez zbędnych ceregieli.
Jeśli chodzi o przejazd przez serbię to tam jechałem 2 lata temu.Jakoś nie przypominam sobie żeby było tragicznie.Nawierzchnia dość dobra.Droga prowadzi przez góry więc serpentyny i przejazd powolny.Bardzo duży ruch pomimo że jechałem w nocy.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 07.02.2014 12:24

Dzięki za informację. A powiedz mi jeszcze jakie miałeś ubezpieczenie na samochód?
Może ktoś coś podpowie w tym zakresie? Jakie wykupić ubezpieczenie na ten region?
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 07.02.2014 13:06

rajcro napisał(a):Dzięki za informację. A powiedz mi jeszcze jakie miałeś ubezpieczenie na samochód?
Może ktoś coś podpowie w tym zakresie? Jakie wykupić ubezpieczenie na ten region?

Zupełnie wystarczy zielona karta wydana w moim przypadku przez PZU za darmo.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 07.02.2014 13:56

Tak, tak, to wiem. Chodziło mi o jakieś dodatkowe ubezpieczenie Assistanse, na wypadek gdyby samochód odmówił posłuszeństwa....
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 10.02.2014 09:40

rajcro napisał(a):Tak, tak, to wiem. Chodziło mi o jakieś dodatkowe ubezpieczenie Assistanse, na wypadek gdyby samochód odmówił posłuszeństwa....

Analizowałem oferty kilku ubezpieczycieli krajowych i wszystkie były do bani.Ostatecznie nie wykupiłem żadnego.
Najlepiej wyglądała oferta niemieckiego ADAC.Jednak dla polaka nieznającego języków wykupienie dość kłopotliwe.W tym temacie nie pomogę.Może wypowie się ktoś mający większe doświadczenie.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.02.2014 20:20

rajcro napisał(a):Tak, tak, to wiem. Chodziło mi o jakieś dodatkowe ubezpieczenie Assistanse, na wypadek gdyby samochód odmówił posłuszeństwa....

Ja także pod koniec czerwca planuję Czarnogórę i do Albanii też pewnie wpadnę .Mam wykupione w PZU assistance (komfort super),holowanie do1000 km resztę płacisz z własnej kieszeni. A jak jest w praktyce w tamtych rejonach to nie wiem i wolę nie wiedzieć. Koszt takiego ubezpieczenia to dwieście parę zł. w tamtym roku (ja mam ważne do końca lipca to mi wystarczy) warunek to OC w PZU. Znajoma w oddziale mówiła mi że z Włoch ściągali auto bezproblemowo. :hut:
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 14.02.2014 20:43

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 19:35 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 4 razy
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 14.02.2014 20:53

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 19:35 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 6 razy
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 15.02.2014 16:21

MarekBogdanski napisał(a):Po przeczytaniu wielu informacji w czerwcu najlepiej jest pojechać do Petrovac lub Buljarica i tam jedziemy (o

Byłem w zeszłym roku w lipcu w Buliaricy "w ciemno". Po dotarciu na miejsce zaparkowaliśmy w "centrum" - :lol: czyli koło sklepu spożywczego i ruszyliśmy złowić jakąś kwaterę. muszę przyznać że w ciągu 40- stu minut obejrzeliśmy cztery w każdej były wolne miejsca dla naszej rodziny (2+2) w każdej warunki były do zaakceptowania ceny (30-45 euro ) za nocleg dla wszystkich. Wybraliśmy miejsce za 45 E (bo był dodatkowo widok na może z balkonu-tarasu) a żonie na tym aspekcie akurat mocno zależało więc zostaliśmy.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Polska-Czarnogóra-Albania 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone