Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska-Czarnogóra-Albania 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 15.02.2014 17:38

rajcro napisał(a):Jeszcze jedno, jak z wjazdem z Serbii do Czarnogóry? Podobno ta droga jest "średnia"...

Ja przekraczałem granice w miejscowości Dobrakowo. co do jakości nawieżchni dróg to takich bym sobie życzył w Polsce co do szerokości to już z tym gożej ale przecież jechałem osobówką a więc również w moim odczuciu ok. to co daje po tyłku to serpentyny , serpentyny , serpentyny ale za to masz widoki przez duże W. Ze względu na zakręty podjazdy i zjazdy nie da się jechać szybko co znacznie wydłuża czas dojazdu do celu. Ja wyjechałem około 18 -tej w niedzielę (okolice krakowa) i na miejscu byłem około 17 tej dnia następnego - jazda bez żadnych postojów noclegów autostradą wyłącznie w Serbii odcinek Subotica- Belgrad pozostałe kraje drogami powiedzmy po naszemu "Krajowymi". Drogą nic się nie martw będziesz miał piękne wspomnienia...
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 15.02.2014 17:50

rajcro napisał(a):Witajcie!
Wiem, że w tych tematach sporo już napisano, jednak proszę Was drodzy forumowicze o rady dotyczące drogi, miejsc do zakwaterowania, zwiedzania i wszystkiego co przyjdzie Wam do głów :)
Pozdrawiam

W czarnogórze polecam osobiście bo byłem i mam na ten temat zdanie:
1.Przejazd kanionem Pivy
2. Przejazd kanionem Tary
3. Durmitor - jak dla mnie Mega Hit Czarnogóry tu radzę jechać od Zabliaka w stronę kanionu Pivy a nie odwrotnie ze względu na to ,że w razie mijanek z innym autem jesteśmy w większości od strony skał a nie od strony urwiska - (troszkę większy komfort psychiczny)
4. Miasto (ruiny) Stary Bar
5. Kotor i przejazd boką
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 16.02.2014 11:19

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 20:36 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 2 razy
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 16.02.2014 11:33

Dziękuję za współpracę. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 19:46 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 1 raz
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 16.02.2014 11:53

Dopisuję się, bo w tym roku też planuję 2 tygodnie w czerwcu w czarnogórze
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 16.02.2014 13:09

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 20:36 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 3 razy
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.02.2014 13:15

Skany map nieczytelne... szkoda
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 16.02.2014 14:06

Dziękuję za współpracę. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 19:47 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 2 razy
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 16.02.2014 14:31

Może i by się znalazło w Podgoricy żeby zobaczyć ,choćby Hram ,wspaniała budowla i wykonanie w środku mało spotykane :wink:

MarekBogdanski napisał(a):[
6. Za poruszanie się samochodami po terytorium Czarnogóry bez winiety grozi kara grzywny do 1000 €.
1. Największym minusem Czarnogóry są wszechobecne śmieci


..nie pisz bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd z winietami ,bo ich już nie ma od tamtego roku :wink:

..a w Polsce ich nie ma ,na każdym prawie kroku i prawie przy każdym wjeżdżie do lasu

Hram.png
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 16.02.2014 15:13

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 20:37 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 2 razy
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.02.2014 19:41

Smieci z tym bywa różnie: Chorwaci je tylko lepiej ukrywają. Co do Vranac Pro Corde jest zwyczajnie lepszy i dobrze leżakowany - a wiec droższy. Reszta to PR!
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 16.02.2014 20:05

Witam,wszystkich,jeśli chodzi o cenę promu przez Bokę Kotorską samochodem z Herceg Novi to nie 3 euro tylko 4,5 euro za auto jechałem ostatnio.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 17.02.2014 01:14

MarekBogdalski
Kurczę, najpierw podziw i szacun - dokładnie zaplanowany wypoczyn!!! :) Chciałbym jedynie odnieść się do fragmentu Twoich planów zwiedzania, a konkretnie Kruje w Albanii. Domyslam się, że skusiły Cię opisy najstarszego i jednego z największych bazarów w Albanii. Otóż byłem tam w 2013 r. Powiem tak: faktycznie bazar jest, ale niekoniecznie jest on duży - kilka uliczek ze sklepikami, w których można zakupić "bazarowe" przedmioty. Faktycznie ma to swój klimat. Jednakże muszę Ci powiedzieć, że trochę byłem rozczarowany, niewielką, według mnie oraz moich towarzyszy, skalą tego miejsca. Oprócz bazaru, są tam również ruiny twierdzy, a także muzeum Skandenberga - w którym nie byłem. Kruje zwiedziłem, będąc na wakacjach w Czarnogórze, więc było stosunkowo blisko.Powiem tak: jestem wielkim fanem Albanii, tam spędziłem rok wcześniej najpiękniejsze dotychczas wakacje, mieszkałem w Ksamil. Doszliśmy z małżonką do wniosku, że gdyby wpadł nam do głowy pomysł zwiedzania Kruje i jazdy tam z Ksamil, to bylibyśmy baaardzo rozczarowani "stosunkiem jakości do nakładów". Z Czarnogóry nie było tak daleko, więc rozczarowanie było zdecydowanie mniejsze. Ponadto - mogę z całą stanowczością stiwerdzić, że pólnocna Albania to jest zupełnie inny kraj niż Albania południowa. Mnie osobiście bardziej pasuje południowa, północna w ogóle mi się nie podobała, natomiast południowa zachwyciła. Oczywiście, to może być rzecz gustu. Nie chcę Cię także zniechęcać do niczego, ale domyślam się, że znalazłeś w internecie opisy Kruje, które skłoniły Cię do zaplanowania odwiedzenia tego miejsca. To zupełnie jak mnie. Ale tak jak napisałem - nie powala ono z nóg. Może warto rozważyć inne wykorzystanie cennego wakacyjnego czasu. Pozdrawiam
Romo
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 17.02.2014 09:08

Romo,
Bardzo dziękuję Panu za konkretne informacje (w odróżnieniu od innych wpisów).
Rzeczywiście moje plany oparte są tylko i wyłącznie o wyczytane informacje w internecie. I mam wszystko dokładnie zaplanowane.
Z Petrovaca do Kruje i powrót to ok. 300 km. (cały dzień jazdy).
Moje pytanie: czy wystarczy pojechać do Szkoder, aby poczuć atmosferę Albanii? Czy może w inne miejsce? Jakie?
W swoich przyszłych planach też mam Albanię (i też chociażby na podstawie Pana wpisu).
Planowałem pobyt w m. Sarada (tam podobno w hotelu pracuje Polka Patrycja, która pomaga Polakom). Jednakże gołym okiem widać, że Ksamil jest atrakcyjnej położony. Proszę o adres Pana pobytu.

Pozdrawiam
Marek
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 17.02.2014 10:13

Powodzenia. Teraz już jest OK!!!
Ostatnio edytowano 17.02.2014 20:37 przez MarekBogdanski, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Polska-Czarnogóra-Albania 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone