Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Północny Velebit - Crkvenica, Rossijev kuk, Vratarski kuk

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.04.2011 13:45

maniekkmp napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej dojechać samochodem osobowym w rejon parku północnego Velebitu by znaleźć się w optymalnym miejscu na jednodniową wędrówkę po górach (szczyt Zavizan itp)?. Lepiej tam wjechać od strony morza przez Bileni lub Velike Briśnice czy też od strony Otocać?

Paweł Ci już szczegółowo odpowiedział. Ze swej strony mogę tylko dodać, że jest droga leśna od południa, przez Lubenovac - ale zamykana szlabanem i opatrzona zakazem ruchu. Natomiast od Brisnic jest szlak pieszy. Właśnie wczoraj go rozważałem pod kątem najbliższego wypadu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
maniekkmp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekkmp » 15.04.2011 22:08

Mam na dzieje ze nie pisałeś o tej drodze z południa tj z zakazem ruchu, która prowadzi z przełęczy Alan na łąkę Lubenovac (o której pisał mi Paweł) :-)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.04.2011 17:50

maniekkmp napisał(a):Mam na dzieje ze nie pisałeś o tej drodze z południa tj z zakazem ruchu, która prowadzi z przełęczy Alan na łąkę Lubenovac (o której pisał mi Paweł) :-)

Właśnie o tej drodze.
Od Alana do Lubenovaca dało się dojechać. Dalszy jej fragment - od Lubenovaca pod schronisko Zavizan (dokładniej: na wysokość ogrodu pod Balinovacem) jest zamknięta. Tam już tylko na piechotę.

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.04.2011 17:56

Franz napisał(a):Dalszy jej fragment - od Lubenovaca pod schronisko Zavizan (dokładniej: na wysokość ogrodu pod Balinovacem) jest zamknięta. Tam już tylko na piechotę.


Dokładnie tak.
Od "ogrodu botanicznego" droga jest zamknięta, stoi tam budka i jest szlaban z zakazem wjazdu.

Pzdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.05.2011 16:02

Mała aktualizacja.

Dojazd od Oltari bądź Krasna kończy się teraz odrobinę wcześniej. Zrobiono duży parking, za którym już stoi zakaz ruchu. Stąd do miejsca, gdzie trzy lata temu nocowałem (nad ogrodem) jest około 10 minut na piechotę.

Pozdrawiam,
Wojtek
kania12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.01.2010
Re: Północny Velebit - Crkvenica, Rossijev kuk, Vratarski ku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kania12 » 19.05.2015 11:11

Czy parking znajduje się w okolicy budki strażnika Parku? Tam kiedyś zostawiłem samochód, ale do schroniska był spory kawałek? Planuję ponownie w tym roku krótki wypad w te strony.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Północny Velebit - Crkvenica, Rossijev kuk, Vratarski ku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2015 15:15

kania12 napisał(a):Czy parking znajduje się w okolicy budki strażnika Parku? Tam kiedyś zostawiłem samochód, ale do schroniska był spory kawałek? Planuję ponownie w tym roku krótki wypad w te strony.

Ten parking, o którym wspomniałem, znajduje się znacznie wyżej - tuż poniżej schroniska.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Północny Velebit - Crkvenica, Rossijev kuk, Vratarski kuk - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone