Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 01.06.2012 22:34

ADAMO_16 napisał(a):Dlaczego nie liczy kosztów paliwa, podaje cene za litr oraz ilość paliwa i nie przelicza( daje kropki zamiast przecinków) :( Pewnie to banał a ja coś knoce, tylko co?


A przy jakim kraju? I jakiego paliwa?

W tej chwili sprawdziłem i wygląda, że działa. Może masz w przeglądarce wyłączony java? Tu większość rzeczy (poza odczytem bazy danych) działa na JavaScripcie.

Zrób tak: wszędzie, w każdym kraju wprowadź 1 litr np Pb95 i zobacz, czy liczy. Jeśli tak, to zmieniaj ceny paliwa i sprawdź, czy wartości się zmieniają.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 00:02

OK - mamy już Serbię :-)

Przy okazji ciekawostka.
Ceny na bramkach w Serbii (w PDF) oraz wersja on-line podawane są w RSD (dinar serbski) oraz w euro. Używając do przeliczenia kursu NBP (PLN / RSD - Tabela B), wygląda na to, że ceny w dinarach są sporo niższe niż w euro.

Dla przykładu przejazd z Belgradu do pierwszej bramki jest wart 10 dinarów, czyli około 40 groszy, albo 0,5 euro, czyli ponad 2 złote :-)

Kalkulator liczy wg kursu oficjalnej waluty państwa, czyli w przypadku Serbii ceny są w dinarach (RSD).
Ostatnio edytowano 02.06.2012 00:11 przez Iggy, łącznie edytowano 2 razy
arkot
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 23.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkot » 02.06.2012 00:08

Iggy po prostu jesteś WIELKI! :lol:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 00:11

arkot napisał(a):Iggy po prostu jesteś WIELKI! :lol:

Raptem 186 cm w pionie... ;-)

Mam nadzieję, że na te wakacje już starczy tych Bałkanów, bo nie mam koncepcji, jak zmieścić inne kraje ;-)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 02.06.2012 07:13

Iggy napisał(a):OK - mamy już Serbię :-)

Przy okazji ciekawostka.
Ceny na bramkach w Serbii (w PDF) oraz wersja on-line podawane są w RSD (dinar serbski) oraz w euro. Używając do przeliczenia kursu NBP (PLN / RSD - Tabela B), wygląda na to, że ceny w dinarach są sporo niższe niż w euro.

Dla przykładu przejazd z Belgradu do pierwszej bramki jest wart 10 dinarów, czyli około 40 groszy, albo 0,5 euro, czyli ponad 2 złote :-)

Kalkulator liczy wg kursu oficjalnej waluty państwa, czyli w przypadku Serbii ceny są w dinarach (RSD).


Zauważ, że ceny w tabelce zmieniają się co o,5e (może dla ich własnej wygody?).
Cena za całość odcinka, np. do Nisu ma już całkiem przyzwoity przelicznik
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 12:09

No to ostatnie modyfikacje ułatwiające życie:
1. dodałem krótkiego Helpa z opisem działania i zasad rejestracji DDW.
2. dodałem guzik "Reset" żeby można było szybko wyczyścić cały formularz przywracając oryginalne wartości.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2012 15:14

SŁABO OPRACOWANY KALKULATOR - NIE POKAZUJE KM, TRZEBA RĘCZNIE WPISYWAĆ I JEST NIECZYTELNY. NAPRZYKŁAD BRAK JEST PRZYCISKU ZATWIERDZENIA LICZENIA. WIDZIAŁEM LEPSZE I WIZUALNIE BARDZO CZYTELNE DLA KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 15:17

darek1 napisał(a):SŁABO OPRACOWANY KALKULATOR

No cóż... Zgadzam się, ale w 2 dni nie zrobię lepszego :-)

W długie zimowe wieczory będzie więcej czasu, to zrobię prawdziwy kombajn ;-)

A przy okazji: podaj linki do tych lepszych, to może ściągnę parę pomysłów :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2012 15:23

Iggy, przeczytaj napis pod nickiem darka1 :wink: :lol:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 15:26

Janusz Bajcer napisał(a):Iggy, przeczytaj napis pod nickiem darka1 :wink: :lol:

A! To wszystko wyjaśnia :-)

Ale czy to oznacza, że nie doczekam się linków do tych lepszych kalkulatorów? Trochę na to liczyłem ;-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2012 15:35

Pożyjemy, zobaczymy co darek1 na to :wink: :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2012 15:42

TERAZ ZACZĄŁ MI LICZYĆ I PODSUMOWYWAĆ ALE NIE PODOBA MI SIĘ, ŻE TRZEBA WPISYWAĆ ILE LITRÓW PALIWA ZUZYJE MI SAMOCHÓD W DANYM KRAJU ZAMIAST FUNKCJI WPISYWANIA WYŁĄCZNIE ILE ZUŻYWA SAMOCHÓD PALIWA NA 100 KM. NIE BARDZO DO MNIE PRZEMAWIA PRZLICZANIE. FUNKCJA TA WINNA BYĆ POŁĄCZONA BYĆ Z MAPKĄ SAMOCHODOWĄ DANYCH KRAJÓW TAK ABY OKREŚLIĆ SKĄD DOKĄD SIĘ JEDZIE - CHODZI MI O PRZEJŚCIA GRANICZNE. wTEDY KALKULATOR WINIEN AUTOMATYCZNIE ZLICZYĆ KM, ALTERNATYWNĄ DROGĘ POKAZAĆ, PRZELICZYĆ ZUZYCIE PALIWA I PODAĆ DANE KOŃCOWE. JAK NA 2 DNI TO KOLEGA DOŚĆ DUŻO ZROBIŁ. lICZĘ , ŻE BEDZIE JESZCZE LEPIEJ.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2012 15:47

Darku1 przestań krzyczeć :!: wyłącz Caps Lock'a :idea:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.06.2012 15:51

No to się trochę wytłumaczę, czemu nie ma kilometrów :-)

A to dlatego, że tu nie jest istotne spalanie, tylko gdzie i ile tankujesz. Po prostu z punktu widzenia liczenia kosztów mało istotne jest, że spaliłeś 8l/100km jadąc w Niemczech podczas, gdy tankujesz tak naprawdę w Austrii. I tu się właśnie pojawia ilość litrów i kraj, gdzie nalewasz to paliwo. Pobranie długości trasy z mapy zajęło takiemu Googlowi - jak dobrze pamiętam - coś około 2 lat ;-) Tyle powstawała aplikacja Google Maps,

Jasne, że można sobie wyobrazić aplikację, gdzie wrzucasz "Start" i "Koniec", a ona Ci optymalizuje dojazd nie tylko pod kątem długości/szybkości przejazdu, ale także i pod kątem poniesionych kosztów. Tyle, że póki co nawet żadna nawigacja tego nie liczy i prędko liczyć nie będzie, bo to jednak straszliwe zadanie napisanie takiego algorytmu optymalizującego aż w tylu wymiarach.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.06.2012 16:09

Wszystko się zgadza tylko, że skąd ja mam wiedzieć ile mam zatankować np. w Słowacji litrów paliwa. W kalkulatorze aby uzyskać wynik nalezy wpisać ilość paliwa jakie zuzyje w danym kraju. Skąd ja mam wiedzieć ile paliwa mi spalił w polsce auto skoro jescze mam w baku paliwo i przekraczam granicę ze Słowacją. Chodzi mi o to, że znając średnie zuzycie mojego pojazdu na 100 km i znając ile km będę jechał w danym kraju jestem w stanie obliczyć ilość potrzebnego mi paliwa w danym kraju, a zatem i cenę jaką zapłacę w danym kraju w ichniej walucie - i to właśnie zliczyć ma mi kalkulator. Pozdrawiam :D

Kalkulator ma być mi potrzebny na etapie planowania podróży, a nie realizacji :wink: :D


http://www.chorwackie.pl/chorwacja/auto ... platy.html
Ostatnio edytowano 02.06.2012 16:22 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone