Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2017 20:33

No to trzeba poczekać na autorkę postu.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 13.05.2017 08:55

Z napisał(a):Jest tylko jeden wielki minus takiego wynajmu,to nadal nie jest Twoje auto i nie możesz wrócić z wakacji kiedy chcesz :D .

a to niby dlaczego nie możesz wczesniej ?

Nie che robić tu off- topicu ale z wpisów wychodzi, że załadowane busy jadące do Chorwacji spalają mniej niż zakłada producent, szkoda, że tylko na tej trasie.

przeczytaj ile zakłada producent a ile się podaje :-)
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/renaul ... inie/gexx2
Jeżeli link niezgodny z regulaminem prosze moda o usunięcie - nie jest to absolutnie reklama

Gdzie tak tanio busa wynajeliście? Teraz patrze to wszyscy krzyczą po 220 zł za dobe?

jak podałem wyżej 180pln/doba plus 50 pln drugi kierowca (do ubezpieczenia) plus 200 pln Bośnia ( do ubezpieczenia )grand passenger wydłużony
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 13.05.2017 15:04

Słabszy silnik trzeba mocniej butować, to i więcej będzie palił. Myślę że model z silnikiem 140 konnym spali 7 max 7,5 lira na 100
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 15.05.2017 07:27

Nie che robić tu off- topicu ale z wpisów wychodzi, że załadowane busy jadące do Chorwacji spalają mniej niż zakłada producent, szkoda, że tylko na tej trasie.

przeczytaj ile zakłada producent a ile się podaje :-)
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/renaul ... inie/gexx2
Jeżeli link niezgodny z regulaminem prosze moda o usunięcie - nie jest to absolutnie reklama

Gdzie tak tanio busa wynajeliście? Teraz patrze to wszyscy krzyczą po 220 zł za dobe?

jak podałem wyżej 180pln/doba plus 50 pln drugi kierowca (do ubezpieczenia) plus 200 pln Bośnia ( do ubezpieczenia )grand passenger wydłużony[/quote]

Tylko proszę nie licz, że ten załadowany bus przy prędkościach autostradowych 130-140 km/h ( większość trasy) spali tyle co teście- bo się niemiło rozczarujesz (http://40ton.net/renault-trafic-1-6-dci ... 40ton-net/) ale i tak trzeba przyznać, że jest to spalanie nie za duże i w pełni akceptowane.
Do tego dobra cena wynajmu, choć w moim przypadku wydanie dodatkowo 2 tyś znacznie przewyższa koszt jazdy drugiego samochodu.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.05.2017 12:26

Znajomy jeździ Masterem w 8-9 osób już od kilku lat, i mówi że mimo ciśnięcia na autostradzie 130-150km/h (co dla mnie jest trochę dziwne jak na taką budę) auto nie spala mu więcej niż 8 litrów.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2017 12:44

Koenig napisał(a):Znajomy jeździ Masterem w 8-9 osób już od kilku lat, i mówi że mimo ciśnięcia na autostradzie 130-150km/h (co dla mnie jest trochę dziwne jak na taką budę) auto nie spala mu więcej niż 8 litrów.

Koenig sorry że tak wprost,lecz powiedz znajomemu żeby bzdur nie opowiadał https://etransport.pl/forum84678.0.html
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 15.05.2017 12:46

Niestety przy opowieściach osób trzecich odnośnie spalania ich aut trzeba zachować pewien "margines". Ja pozwoliłem sobie napisać te kilka słów tylko dlatego, że kilka lat zawodowo jeździłem po kraju mniejszymi i większymi busami i chciałbym, aby ktoś kto czyta ten wątek, miał świadomość, że trzymając prędkości autostradowe bus nie spali mniej, ani nawet tyle samo co osobówka.

Pomijam kwestie wygody, czy pakowności to bardzo duży plus busów,- mniej doświadczonym osobom zwróciłbym jeszcze uwagę na kwestie bocznych wiatrów, które są dużo bardziej uciążliwe - niż w przypadku samochodów osobowych

Ważne aby dokonać właściwej oceny sytuacji, własnych możliwości i być zadowolonym z dokonanego wyboru
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.05.2017 12:50

Nigdzie nie twierdziłem, że mówił prawdę, ale nie jest to też bajkopisarz.
Moje auto też spala mi bardzo mało, mimo pełnej obsady i bagaży. W 2015 roku na 2500km spalił mi równo 5 litrów - i to już jest pewnik, bo to moje własne obliczenia i tankowania do pełna.
EDIT
Nie pamiętam jaki silnik ma ten Master, ale on ma to auto już kilka ładnych lat, więc zakładam że w tamtej "epoce" montowano silnik powyżej 2 litrów :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2017 17:36

Przy 130-150km to bus musi palić od 12litrów w górę,ja jeżdżę santa fe 2.2 200kucy i przy takich prędkościach to śmiało pali powyżej dychy,a gdzie mi do busa.Inna sprawa że taka prędkość starym masterem to łeb boli od huku :D .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.05.2017 17:44

Z napisał(a):Przy 130-150km to bus musi palić od 12litrów w górę,ja jeżdżę santa fe 2.2 200kucy i przy takich prędkościach to śmiało pali powyżej dychy,a gdzie mi do busa.Inna sprawa że taka prędkość starym masterem to łeb boli od huku :D .

Nie prawda, nie musi, być może nie każdy ale są takie co palą zdecydowanie mniej. W majówkę miałam okazje przetestować na trasie 2500 km z czego 2300 km po autostradzie z prędkością 120-140 km/h
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2017 20:33

beatabm napisał(a):
Z napisał(a):Przy 130-150km to bus musi palić od 12litrów w górę,ja jeżdżę santa fe 2.2 200kucy i przy takich prędkościach to śmiało pali powyżej dychy,a gdzie mi do busa.Inna sprawa że taka prędkość starym masterem to łeb boli od huku :D .

Nie prawda, nie musi, być może nie każdy ale są takie co palą zdecydowanie mniej. W majówkę miałam okazje przetestować na trasie 2500 km z czego 2300 km po autostradzie z prędkością 120-140 km/h

Jechałeś starym modelem mastera?,nie wiem czym jechałeś i dlatego moje pytanie.Mam również vw lt 35,109koni bez bliźniaka i po pierwsze nie wyobrażam sobie prędkości 130-150km/h przez dłuższy czas i takiego spalania,renault master mniej więcej ta sama epoka
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.05.2017 21:44

Z napisał(a):
beatabm napisał(a):
Z napisał(a):Przy 130-150km to bus musi palić od 12litrów w górę,ja jeżdżę santa fe 2.2 200kucy i przy takich prędkościach to śmiało pali powyżej dychy,a gdzie mi do busa.Inna sprawa że taka prędkość starym masterem to łeb boli od huku :D .

Nie prawda, nie musi, być może nie każdy ale są takie co palą zdecydowanie mniej. W majówkę miałam okazje przetestować na trasie 2500 km z czego 2300 km po autostradzie z prędkością 120-140 km/h

Jechałeś starym modelem mastera?,nie wiem czym jechałeś i dlatego moje pytanie.Mam również vw lt 35,109koni bez bliźniaka i po pierwsze nie wyobrażam sobie prędkości 130-150km/h przez dłuższy czas i takiego spalania,renault master mniej więcej ta sama epoka

Rozmowa była o busach, nie tylko o masterach. Jechałam innym busem, spalanie z całej trasy - 7,8l/100km
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.05.2017 06:52

Rozmowa właśnie była o masterze a nie o busach,bo jeśli porównywać renault master starej konstrukcji a renault trafic to tak jak porównać toyotę hilux z toyotą prius hybrid, to są takie bajki typu przy 150km/h pali 8litrów a przy 50km/h to nie pali nic a nawet jeszcze oddaje,jakąś turbinkę Kowalskiego mu chyba zamontowali :D .
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.05.2017 13:01

Z napisał(a):porównywać renault master starej konstrukcji a renault trafic to tak jak porównać toyotę hilux z toyotą prius hybrid


Kurcze, może to jednak Traffic jest? Osobowy, ale nigdy jakoś tych modeli nie rozróżniałem :D Nie będę teraz do niego specjalnie dzwonił (nie aż tak bliski to znajomy), ale jak się spotkamy to przepytam go dokładnie o to auto i jakie faktycznie miał spalanie.
Mam drugiego znajomego, który też jeździ busem do Chorwacji, ale on ciąga ze sobą jeszcze łódkę, więc zupełnie inna bajka.
Sory za zamieszanie, dam znać jak się czegoś dokładniej dowiem.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.05.2017 21:13

Ja w tym roku pierwszy raz bez przyczepki z motorem,więc i spalanie będzie możliwe,z przyczepką 10litrów śmiało wciągał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone