Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 23.04.2017 15:16

zabekrafal napisał(a):Ja od Toyoty przy odbieraniu auta dostałem taki świstek w j. polskim i j.angielskim. Ponieważ jadę do Cro w sierpniu ,to dodatkowo poprosiłem o dosłanie też takiego dokumentu dla żony. Nie było najmniejszego problemu. Po tygodniu przyszło poczta do domu.

Jeśli żona nie pracuje w firmie do której przynależy leasingowane autko i chce się nim poruszać musi mieć zgodę banku jak piszesz, jest traktowana jako osoba tzw. "trzecia" mimo że jest nawet żoną samego szefa firmy.
W Getin taka zgoda to 199pln od łebka, nie wiem jak jest u innych.
Zgoda na wyjazd za granice była chyba bezpłatna, jest w czterech językach, polski, angielski, niemiecki, nie jestem pewny czwartego.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 23.04.2017 15:54

karoka65 napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Ja od Toyoty przy odbieraniu auta dostałem taki świstek w j. polskim i j.angielskim. Ponieważ jadę do Cro w sierpniu ,to dodatkowo poprosiłem o dosłanie też takiego dokumentu dla żony. Nie było najmniejszego problemu. Po tygodniu przyszło poczta do domu.

Jeśli żona nie pracuje w firmie do której przynależy leasingowane autko i chce się nim poruszać musi mieć zgodę banku jak piszesz, jest traktowana jako osoba tzw. "trzecia" mimo że jest nawet żoną samego szefa firmy.
W Getin taka zgoda to 199pln od łebka, nie wiem jak jest u innych.
Zgoda na wyjazd za granice była chyba bezpłatna, jest w czterech językach, polski, angielski, niemiecki, nie jestem pewny czwartego.

Ja taką zgodę na użytkowanie leasingowanego auta przez żonę dostałem przy odbieraniu auta, teraz chodziło tylko o upoważnienie na wyjazd za granicę. To dwa różne dokumenty. Co do opłaty to widzę ,że każdy bank ma inną politykę. Za dosłanie takiego dokumentu nic nie zapłaciłem, ale już zgoda banku na montaż dodatkowego tempomatu to 100zł. Zawsze coś muszą urwać, jak nie tu, to gdzieś indziej.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 23.04.2017 15:58

Czyli co kraj (czytaj bank) to obyczaj :)
mkcafe73
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 09.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkcafe73 » 25.04.2017 13:22

Janusz Bajcer napisał(a):
nowy100 napisał(a):Czyżby kalkulator padł zupełnie? Szkoda, fajny był.

Po raz kolejny informuję, że autor kalkulatora nie loguje się na forum.
Ostatnia wizyta: sobota, 28 lutego 2015, 15:16
member25778/
Na wysłane pytania w PW i e-maila nie odpowiada. :x

Najprawdopodobniej nieopłacony hosting :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2017 13:35

Jeśli chodzi o hosting, to ten na którym jest kalkulator.
Natomiast logowanie na cro.pl jest bezpłatne, ale user zrezygnował z obecności na forum.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.04.2017 20:56

zabekrafal napisał(a):
karoka65 napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Ja od Toyoty przy odbieraniu auta dostałem taki świstek w j. polskim i j.angielskim. Ponieważ jadę do Cro w sierpniu ,to dodatkowo poprosiłem o dosłanie też takiego dokumentu dla żony. Nie było najmniejszego problemu. Po tygodniu przyszło poczta do domu.

Jeśli żona nie pracuje w firmie do której przynależy leasingowane autko i chce się nim poruszać musi mieć zgodę banku jak piszesz, jest traktowana jako osoba tzw. "trzecia" mimo że jest nawet żoną samego szefa firmy.
W Getin taka zgoda to 199pln od łebka, nie wiem jak jest u innych.
Zgoda na wyjazd za granice była chyba bezpłatna, jest w czterech językach, polski, angielski, niemiecki, nie jestem pewny czwartego.

Ja taką zgodę na użytkowanie leasingowanego auta przez żonę dostałem przy odbieraniu auta, teraz chodziło tylko o upoważnienie na wyjazd za granicę. To dwa różne dokumenty. Co do opłaty to widzę ,że każdy bank ma inną politykę. Za dosłanie takiego dokumentu nic nie zapłaciłem, ale już zgoda banku na montaż dodatkowego tempomatu to 100zł. Zawsze coś muszą urwać, jak nie tu, to gdzieś indziej.

W moim przypadku leasingodawca dał zgodę na użytkowanie za granicą przy zakupie a kto go używa w danym momencie powinno być wpisane w polisę AC/OC i tu pojawia się żona jako drugi użytkownik. Jak bierzesz leasing pierwsze ubezpieczenie też daje zatwierdzona lub współpracująca z leasingodawcą firma i ten pierwszy zapis o drugim użytkowniku jest najbardziej istotny.
Za granicą policjanci sprawdzają ubezpieczenie, dowód rejestracyjny ich mniej interesuje a jak już to z pismem z banku pozwalającym na wyjazd z pojazdem poza granice kraju (od 2009 raz sprawdzali w Austrii).
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 10.05.2017 15:04

Witam, mam dylemat. Pojawiła sie okazja wynajęcia busa i zamiast dwoma autami jazda jednym. Jest to Renault Trafic long na 9 osób (kierowca + 8osób). Pomijając koszt wynajęcia (150zł/doba) nie umiem doliczyć się mniej więcej opłat za autostrady. Jedziemy z Katowic, przez Czechy (Mikulow), Austria do Ilz i na objazd Słowenii, dalej już w Cro do Makarskiej (Pisak). Problem w tym że nie umiem znaleźć ile gdzie zapłacił bym za takiego busa, zapewne kat. wyższa niż osobowy, w Austrii piszę się coś o plakietkach eko, Trafic to nie ciężarówka ale kto wie jak na to patrzą, w Słowenii na objeździe nie wiem czy dla busa nie trzeba jednak coś kupować? Cro to już chyba najszybciej znajdę na ich stronie ale jak ktoś jest zorientowany to także proszę o wyjaśnienie. Wyjazd w lipcu :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2017 17:18

1mario_p napisał(a):Witam, mam dylemat. Pojawiła sie okazja wynajęcia busa i zamiast dwoma autami jazda jednym. Jest to Renault Trafic long na 9 osób (kierowca + 8osób). Pomijając koszt wynajęcia (150zł/doba) nie umiem doliczyć się mniej więcej opłat za autostrady. Jedziemy z Katowic, przez Czechy (Mikulow), Austria do Ilz i na objazd Słowenii, dalej już w Cro do Makarskiej (Pisak). Problem w tym że nie umiem znaleźć ile gdzie zapłacił bym za takiego busa, zapewne kat. wyższa niż osobowy, w Austrii piszę się coś o plakietkach eko, Trafic to nie ciężarówka ale kto wie jak na to patrzą, w Słowenii na objeździe nie wiem czy dla busa nie trzeba jednak coś kupować? Cro to już chyba najszybciej znajdę na ich stronie ale jak ktoś jest zorientowany to także proszę o wyjaśnienie. Wyjazd w lipcu :)

Czechy i Austria - winieta jak za osobówkę, bo tu liczy się ładowność do 3,5t
Słowenia, o ile nie jedziesz autostradą nie płacisz nic.
Chorwacja- jeżeli wasz Trafic nie jest wyższy niż 190cm to mieści się w kategorii I, jeżeli jest wyższy niż 190cm to w kategorii II. Kilka lat temu jechaliśmy ze znajomymi którzy właśnie Traficem jechali (ale zwykłym nie long) i na A1 zaliczyło ich do I kategorii a na A2 do drugiej :wink:
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 10.05.2017 19:24

1mario_p napisał(a):Witam, mam dylemat. Pojawiła sie okazja wynajęcia busa i zamiast dwoma autami jazda jednym. Jest to Renault Trafic long na 9 osób (kierowca + 8osób). Pomijając koszt wynajęcia (150zł/doba) nie umiem doliczyć się mniej więcej opłat za autostrady. Jedziemy z Katowic, przez Czechy (Mikulow), Austria do Ilz i na objazd Słowenii, dalej już w Cro do Makarskiej (Pisak). Problem w tym że nie umiem znaleźć ile gdzie zapłacił bym za takiego busa, zapewne kat. wyższa niż osobowy, w Austrii piszę się coś o plakietkach eko, Trafic to nie ciężarówka ale kto wie jak na to patrzą, w Słowenii na objeździe nie wiem czy dla busa nie trzeba jednak coś kupować? Cro to już chyba najszybciej znajdę na ich stronie ale jak ktoś jest zorientowany to także proszę o wyjaśnienie. Wyjazd w lipcu :)


wypozyczam taki sam w lipcu na 10 dni z wypozyczalni - kosztuje mnie 180pln/doba plus 50 pln drugi kierowca plus 200 pln dopłata za wyjazd do Bośni ( do ubezpieczenia - full pakiet ) tyle że ja jade przez SK , HU.
Co do CR to różnie pisza ale raczej policzy nam II kat - za wysoki o 3 cm ...;-(
Po cichu licze że może 8 osób plus bagaż docisna auto i sie uda , zobaczymy.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 11.05.2017 07:56

fish74 napisał(a):Po cichu licze że może 8 osób plus bagaż docisna auto i sie uda , zobaczymy.

Zawsze można zmniejszyć ciśnienie w kołach. :D
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 11.05.2017 09:29

Hm, robi się coraz bardziej ciekawie :) Zamiast tłuc się dwoma autami w 6 osób można by faktycznie wskoczyć do trafica i heja. Ten co ja patrzę wypożyczenie na dwa tyg to 150/dzień i 1000 kaucji, auto z 2016 r więc prawie nówka. W HAKmap są kategorie 2 auto z przyczepą (ten bus też?) czy kat 3?
Ile taki Trafic 1,6 diesel może palić na trasie przy jeździe w miarę przepisowej i 6 osobach? ;)
Największym plusem jest to że przynajmniej 3 kierowców jedzie a tak to ja za bardzo zmiennika nie mam (może moja kobieta pojedzie z 2h na autobanie) a tak każdy by zdążył w Traficu odpocząć
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.05.2017 10:02

1mario_p napisał(a):Ile taki Trafic 1,6 diesel może palić na trasie przy jeździe w miarę przepisowej i 6 osobach? ;)


1.6 8O w busie? Do małej osobówki ledwo starczy :mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.05.2017 10:28

słoma79 napisał(a):1.6 8O w busie? Do małej osobówki ledwo starczy :mrgreen:

:arrow: downsizing 8)
https://www.youtube.com/watch?v=6NUSMZrLcdc
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 11.05.2017 10:34

To jakieś bi turbo, 125KM, przynajmniej nie korci do szaleństw ;)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 11.05.2017 11:57

Panowie nie wiem jak to liczycie, mi niestety obliczenia wskazują, że się to nie opłaca.
trasa Cieszyn-Komarna-Cieszyn 7 osób na 2 w miarę nowe auta, wychodzi zdecydowanie taniej niż wynajęcie busa + podróż
Dodatkowo na miejscu wygodniej i łatwiej poruszać się 2 autami- niż 1 dużym- choć nie przeczę urok podróży w bus razem....ciekawe
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone