Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 19.03.2017 20:20

Ja zawsze kupuję zaraz po przekroczeniu granicy winietkę.
Na Słowacji omijam autostrady bo znam drogę i czasowo jest podobnie ale na Węgrzech kupuję zaraz za przejściem.

Jednak kilka lat temu mandatu nie uniknąłem... wracałem z Cro i po wjechaniu do Węgrzech ominąłem pierwszą stację.
Po chwili musiałem zatrzymać się na takim malutkim parkingu w celu skorzystania z toalety.
Po wyjściu z wc. patrze a parking zablokowany na wyjeździe i panowie ładnie podchodzą do każdego samochodu i skanują tablice czy posiada winietę.
Kosztowało mnie to 60 euro i nie tylko mnie; załapało się kilka osobówek i był nawet tir z Słowacji... zapłacił grubo co około 500 euro. Płatność gotówką na miejscu lub przelew z karty.
Teraz kupuję zawsze na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.03.2017 20:47

rapez napisał(a):Ja zawsze kupuję zaraz po przekroczeniu granicy winietkę.
...
Teraz kupuję zawsze na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy.

Niestety w niektórych przypadkach nie zdaje to egzaminu ponieważ płatna droga zaczyna się czasem natychmiast po przekroczeniu granicy i zanim dojedzie się do pierwszej stacji to może być za późno.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 20.03.2017 13:33

Czy kalkulator działa poprawnie? Wyznaczam trasę, klikam na kalkulacje kosztów i nie przenosi mi kilometrówki do arkusza. Cena paliwa wychodzi 0zł
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2017 15:12

Dracro napisał(a):Czy kalkulator działa poprawnie? Wyznaczam trasę, klikam na kalkulacje kosztów i nie przenosi mi kilometrówki do arkusza. Cena paliwa wychodzi 0zł

Autor kalkulatora nieobecny na forum od 28 lutego 2015 :roll:
Evelinaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.04.2017
Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Evelinaa » 12.04.2017 10:21

Witam,

To mój pierwszy wpis i dłuższa podróż, planuje na tegoroczną majówkę jechać do CRO, Fazany.
Trasa:
Wrocław->Kato->Ostrawa->Brno-> Wiedeń z 1 noclegiem->Graz->Maribor->Lublana->Koper->Pula (trasa po wpisaniu w google maps, nie mogę wkleić linku gdyż strona blokuje mi tą możliwość)

Czy ktoś z Was jechał taką trasą? Szukam informacji ile mniej więcej wyniesie mnie koszt autostrad. Wiem, że za winety w Czechach zapłacę ok 310 kun, Austria i Słowenia to ok 9 i 15 euro. Chętnie wysłucham wszelkich porad i sugestii ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.04.2017 10:45

Evelinaa napisał(a):Witam,

To mój pierwszy wpis i dłuższa podróż, planuje na tegoroczną majówkę jechać do CRO, Fazany.
Trasa:
Wrocław->Kato->Ostrawa->Brno-> Wiedeń z 1 noclegiem->Graz->Maribor->Lublana->Koper->Pula (trasa po wpisaniu w google maps, nie mogę wkleić linku gdyż strona blokuje mi tą możliwość)

Czy ktoś z Was jechał taką trasą? Szukam informacji ile mniej więcej wyniesie mnie koszt autostrad. Wiem, że za winety w Czechach zapłacę ok 310 kun, Austria i Słowenia to ok 9 i 15 euro. Chętnie wysłucham wszelkich porad i sugestii ;)


Będę jechać w tym roku podobną trasą, więc mogę się podzielić moimi wyliczeniami ;)
Zależy, na jak długo jedziesz. Ja jadę na 14 dni, więc potrzebuję winiet miesięcznych, ale wyglądałoby to tak:
-Czechy - 310 CZK/10 dni ( dla mnie miesięczna - 440 CZK)
-Austria - 8,70 EUR/10 dni ( dla mnie *2)
- Słowenia - 15 EUR/7 dni ( dla mnie miesięczna - 30 EUR)
- Chorwacja - odcinek Umag - Vodnjan - 40 kn ( ja kończę trasę w Rovinju ;) )
Wymieniam obie opcje, bo nie wiem, na jak długo chcesz jechać. Poniżej linki do stron z cenami autostrad:

Europa

Istria
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 12.04.2017 10:48

Witam,
Koszty przejazdu Chorwackimi autostradami można sprawdzić na stronie www_hak_hr/info/cestarine (podmień _ na .) zmieniając dane dotyczące autostrady i miejsca w którym z niej zjeżdżasz

Na forum była też mowa o podwyżkach cen przed wakacjami w tym roku:
- od 3 kwietnia wzrosną opłaty za autostrady, o średnio 5 procent.
Można także zainstalować sobie aplikację na androida HAKmap, wprowadzając dane: skąd i dokąd jedziesz i policzy koszty autostrad w Chorwacji.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.04.2017 10:51

Evelinaa napisał(a):Witam,

To mój pierwszy wpis i dłuższa podróż, planuje na tegoroczną majówkę jechać do CRO, Fazany.
Trasa:
Wrocław->Kato->Ostrawa->Brno-> Wiedeń z 1 noclegiem->Graz->Maribor->Lublana->Koper->Pula (trasa po wpisaniu w google maps, nie mogę wkleić linku gdyż strona blokuje mi tą możliwość)

Czy ktoś z Was jechał taką trasą? Szukam informacji ile mniej więcej wyniesie mnie koszt autostrad.

Sporo osób tak jeździ :wink:
Evelinaa napisał(a): Wiem, że za winety w Czechach zapłacę ok 310 kun, Austria i Słowenia to ok 9 i 15 euro. Chętnie wysłucham wszelkich porad i sugestii ;)

W Czechach zapłacisz 310Koron za winietę 10-cio dniową, nie piszesz na jak długo jedziecie, bo jeśli dłużej niż na 10 dni to bardziej opłaca się winieta miesięczna za 440 Koron
W Austrii winieta 10-cio dniowa to 8,90 Euro
W Słowenii 7-mio dniowa to 15 Euro, jest jeszcze miesięczna za 30 Euro
Chorwacja za ten odcinek to 44 Kuny x 2
No i jeszcze za A4 w Polsce 16,10 Złoty x 2
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 12.04.2017 10:54

Jonky napisał(a):Witam,
Koszty przejazdu Chorwackimi autostradami można sprawdzić na stronie www_hak_hr/info/cestarine (podmień _ na .) zmieniając dane dotyczące autostrady i miejsca w którym z niej zjeżdżasz

Na forum była też mowa o podwyżkach cen przed wakacjami w tym roku:
- od 3 kwietnia wzrosną opłaty za autostrady, o średnio 5 procent.
Można także zainstalować sobie aplikację na androida HAKmap, wprowadzając dane: skąd i dokąd jedziesz i policzy koszty autostrad w Chorwacji.

W okresie wakacyjnym 10% podwyżki :?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.04.2017 11:00

romuald22 napisał(a):
Mosqito napisał(a):ad2. na samej granicy po węgierskiej stronie stare budynki przejścia obecnie służące głównie ciężarówkom - kilka punktów sprzedaży winiet - wystarczy trzymać się prawego pasa

Nie zauważyłem ale wzrok mi z wiekiem słabnie.

To ostatnio zauważyłem :) Pytanie tylko czy jechałeś na przejście Tornyosnemti jeżeli tak to na przejściu jak i 20 km dalej za miejscowoscia Novaidrany, a przed Forro po prawej stronie jest 24 godzinna stacja benzynowa Mol-u można winietę węgierską opłacić i jako, że jest elektroniczna nie ma żadnego problemu. Jeżdzę od wielu lat i zawsze tam kupuję.

romuald22 napisał(a):Spotkałem się również osobiście z sytuacjami kiedy nie było interesującej mnie winiety przed autostradą. (np:Słowacja - były tylko miesięczne) Czy jestem wyjątkiem? Nie sądzę.
Nigdy żadnemu swojemu znajomemu nie polecę zakupu winietek po drodze.
Dziele się tutaj swoimi refleksjami popartym pewnym doświadczeniem.
Każdy i tak zrobi jak będzie uważał. Życzę powodzenia.

Obecnie jesteś wyjątkiem :mrgreen: od dłuzszego czasu winieta jest elektroniczna i można na samym początku autostrady na 24 h stacji benzynowej kupić winietę jak i wcześniej :) :papa:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.04.2017 11:37

Zdarzyło mi się że lubią kasować np. na 30 dni winietkę... oczywiście są na 10 dni ale trzeba się zapytać :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.04.2017 11:39

rapez napisał(a):Zdarzyło mi się że lubią kasować np. na 30 dni winietkę... oczywiście są na 10 dni ale trzeba się zapytać :papa:



Może trzeba znać języki, przygotowac się lub ew. patrzeć na to co się dostaje ? Nie podejrzewam złej woli :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.04.2017 15:46

bluesman napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Mosqito napisał(a):ad2. na samej granicy po węgierskiej stronie stare budynki przejścia obecnie służące głównie ciężarówkom - kilka punktów sprzedaży winiet - wystarczy trzymać się prawego pasa

Nie zauważyłem ale wzrok mi z wiekiem słabnie.

To ostatnio zauważyłem :) Pytanie tylko czy jechałeś na przejście Tornyosnemti jeżeli tak to na przejściu jak i 20 km dalej za miejscowoscia Novaidrany, a przed Forro po prawej stronie jest 24 godzinna stacja benzynowa Mol-u można winietę węgierską opłacić i jako, że jest elektroniczna nie ma żadnego problemu. Jeżdzę od wielu lat i zawsze tam kupuję.


:? Hmm...
Tylko, że my rozmawialiśmy tam o przejściu autostradowym Bratysława-Rajka.

romuald22 napisał(a):Spotkałem się również osobiście z sytuacjami kiedy nie było interesującej mnie winiety przed autostradą. (np:Słowacja - były tylko miesięczne) Czy jestem wyjątkiem? Nie sądzę.
Nigdy żadnemu swojemu znajomemu nie polecę zakupu winietek po drodze.
Dziele się tutaj swoimi refleksjami popartym pewnym doświadczeniem.
Każdy i tak zrobi jak będzie uważał. Życzę powodzenia.

bluesman napisał(a):Obecnie jesteś wyjątkiem :mrgreen: od dłuzszego czasu winieta jest elektroniczna i można na samym początku autostrady na 24 h stacji benzynowej kupić winietę jak i wcześniej :) :papa:

Wiem dobrze, że na Słowacji i Węgrzech winieta jest elektroniczna - kupowałem. Natomiast w Austrii, Czechach, Słowenii - nie.
Słowacja była w tej rozmowie tylko przykładem, że zdarzają się takie sytuacje które powyżej opisałem i może mogą się zdarzyć w krajach gdzie nie ma systemu elektronicznego.
Evelinaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Evelinaa » 12.04.2017 18:53

Zamierzamy wyjechac 28.04 i wrocic 5.05 wiec najntansza opcja winet. Winety moge kupic na kazdej stacji benzynowej przed wjazdem na autostrade? Jeżeli mam wykupione winety to jest calkowity koszt? czy oprocz winet sa jeszcze jakies koszty? Pierwsza podroz, brak doswiadczenia ;(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.04.2017 19:02

Na trasie którą podałaś, opłaty autostradowe w Polsce oraz Chorwacji + winiety w krajach tranzytowych, to wszystkie koszty drogowe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone