Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 24.01.2017 18:26

Ponawiam pytanie odnośnie kategorii opłaty w CR reanult traffic - jak Wam bilet drukowało 1 czy 2 kat ? ( pytanie do tych co byli tym autem W CR )
Sławosz
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławosz » 25.01.2017 00:13

Witam
Polecam przesłać zapytanie na adres mailowy autostrady adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
W zeszłym roku pytałem o opłatę, ponieważ moje auto z boxem dachowym przekraczało granicę 2 metrów wysokości i obawiałem się, że będę płacił więcej. A jednak nie. Na następny dzień roboczy odpisano mi, że box dachowy się nie liczy podczas pomiaru.
Po prostu zapytaj, czy jest to bardzo restrykcyjnie przestrzegane, czy jak masz auto o wysokości 193 cm, będziesz płacił więcej. Oczywiście po angielsku rozumieją :-)

Pozdrawiam
Sławosz
kubatbg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatbg » 25.01.2017 10:20

Walp i romuald22 Dziękuje za linki !

Właśnie każdy straszy przy wyjedzie do Chorwacji ;) cenami lpg na Węgrzech
ale nawet korzystając z strony romualda22
Polska- 0.477 EUR/L tj. 2.09
Słowacja-0.565 EUR/L tj. 2.47
Węgry-0.644 EUR/L tj. 2.82
Chorwacja- 0.616 EUR/L tj. 2.70

nom to plus minus 15 gorszy różnicy w porównaniu Węgry-Chorwacja, a znajomi mi opowiadali ze lpg na Węgrzech jest ciut tańszy niż bp czy te średnie ceny ze stronek są wiarygodne czy na miejscu okazuje się ze lpg kosztuje nie 2.82 a 3.60 :P ?

P.s czy dalej można w objechać tak Słowację jadać z Podkarpacia, aby ominąć kupowanie winiety ?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.01.2017 15:38

kubatbg napisał(a):...
czy te średnie ceny ze stronek są wiarygodne czy na miejscu okazuje się ze lpg kosztuje nie 2.82 a 3.60 :P ?

Do cen średnich podchodziłbym z dużym dystansem. W zależności od koncernu czy lokalizacji mogą być spore różnice.
Ostatnio jechałem z Żywca pod Legnicę i choćby na tej trasie różnice w cenie za 1 litr LPG dochodziły do 40 groszy.
Jadąc na południe Europy zwykle jeździ się głównymi drogami i trzeba być przygotowanym na ceny wyższe niż średnie. Zawsze miałem wrażenie, że największy "rozrzut" był na Węgrzech. Natomiast w Chorwacji cena była najbardziej stabilna.


kubatbg napisał(a):P.s czy dalej można w objechać tak Słowację jadać z Podkarpacia, aby ominąć kupowanie winiety ?

A dlaczego miałoby się nie dać? :) Przymusu jazdy drogami płatnymi nie ma. Pytanie jest tylko kiedy warto, a kiedy nie warto.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.01.2017 17:38

kubatbg napisał(a):Walp i romuald22 Dziękuje za linki !

...okazuje się ze lpg kosztuje nie 2.82 a 3.60 :P ?
?

nawet jakby był po 3,60 to i tak 2 zł taniej niż benzyna:) jeden zbiornik 0,80 gr. drożej raczej nie zrujnuje:)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 25.01.2017 19:18

Sławosz napisał(a):Witam
Polecam przesłać zapytanie na adres mailowy autostrady adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
W zeszłym roku pytałem o opłatę, ponieważ moje auto z boxem dachowym przekraczało granicę 2 metrów wysokości i obawiałem się, że będę płacił więcej. A jednak nie. Na następny dzień roboczy odpisano mi, że box dachowy się nie liczy podczas pomiaru.
Po prostu zapytaj, czy jest to bardzo restrykcyjnie przestrzegane, czy jak masz auto o wysokości 193 cm, będziesz płacił więcej. Oczywiście po angielsku rozumieją :-)

Pozdrawiam
Sławosz

Box dachowy czy np rower na dachu nie jest liczony do pomiaru z tego co juz wiem...
Oczywiście odpowiedź na maila będzie że przekracza i 2 kat...
Bardziej zależy mi na opiniach tych , którzy jechali takim autem ( ponoć jednym liczyło 1 kat a innym 2 kat ...)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 26.01.2017 05:09

fish74 napisał(a):Ponawiam pytanie odnośnie kategorii opłaty w CR reanult traffic - jak Wam bilet drukowało 1 czy 2 kat ? ( pytanie do tych co byli tym autem W CR )


Raz byłem w CRO Oplem Vivaro i raz Renanault Trafic, za każdym razem kat 2
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.01.2017 18:56

shrek napisał(a):
fish74 napisał(a):Ponawiam pytanie odnośnie kategorii opłaty w CR reanult traffic - jak Wam bilet drukowało 1 czy 2 kat ? ( pytanie do tych co byli tym autem W CR )


Raz byłem w CRO Oplem Vivaro i raz Renanault Trafic, za każdym razem kat 2

Nam również liczą kat.2 (te pierońskie 3 cm :D )
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 26.01.2017 21:30

Miril napisał(a):
shrek napisał(a):
fish74 napisał(a):Ponawiam pytanie odnośnie kategorii opłaty w CR reanult traffic - jak Wam bilet drukowało 1 czy 2 kat ? ( pytanie do tych co byli tym autem W CR )


Raz byłem w CRO Oplem Vivaro i raz Renanault Trafic, za każdym razem kat 2

Nam również liczą kat.2 (te pierońskie 3 cm :D )


Tego się właśnie obawiałem ...po cichu liczyłem że 8 osób plus bagaż trochę dogniecie ale juz wiem że nie ... :cry:
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 26.01.2017 21:48

Czy kalkulator działa poprawnie, czy tylko mi coś fiksuje?
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 27.01.2017 10:34

Mi zaczął działać dopiero po zalogowaniu się. Ale faktycznie, nie ładuje mapy.
klosik11
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) klosik11 » 29.01.2017 11:20

Dla zainteresowanych. Znalazłem stronę rządową Chorwacji. Super sprawa wstawiasz miejscowość i pokazuje na mapie wszystkie stacje benzynowe i można podejrzeć centy paliwa oraz pokazuje Ci 4 najtańsze stacje.
http://www.min-go.hr/#/
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 04.02.2017 10:37

kalkulator nie działa? Zalogowałem się, a on bez końca oblicza trasę - bez efektu:(
Czy ktoś mi pomoże wyliczyć koszt autostarady od Słowenii na samo południe, aż do Medugorje? Nie umiem sobie z tym poradzić:(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.02.2017 11:08

wafel napisał(a):kalkulator nie działa? Zalogowałem się, a on bez końca oblicza trasę - bez efektu:(
Czy ktoś mi pomoże wyliczyć koszt autostarady od Słowenii na samo południe, aż do Medugorje? Nie umiem sobie z tym poradzić:(


To spróbuj gdzie indziej, np HAK.map http://go.hak.hr/579866655
Liczy koszt autostrad i paliwa :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.02.2017 11:21

wafel napisał(a):kalkulator nie działa? Zalogowałem się, a on bez końca oblicza trasę - bez efektu:(
Czy ktoś mi pomoże wyliczyć koszt autostarady od Słowenii na samo południe, aż do Medugorje? Nie umiem sobie z tym poradzić:(

Ale ze Słowenii skąd?
Bo jest kilka możliwości.
Winieta w Słowenii - 15 EUR - tydzień. 30 EUR - miesiąc.
Z pomocą tej strony z obliczeniem kosztu autostrady w Chorwacji powinieneś sobie poradzić.

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik

W Bośni możesz się "napatoczyć" jadąc do Medjugorje na kawałek autostrady ale koszty są znikome w porównaniu z powyższymi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone