Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.08.2016 19:27

Najpierw napisz dlaczego dopiero pierwszy raz:p
Jarecki46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki46 » 30.08.2016 19:28

Sam nie wiem ale chyba z lenistwa :p Nie ciągnęło mnie w tamtym kierunku nigdy :) HELP ME !!! :mrgreen:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 30.08.2016 22:02

Na forum znajdziesz mnóstwo przydatnych porad na każdy temat.
Sam dojazd w pigułce wraz z trasami i kosztami można znaleźć także tutaj https://niedzielnyturystablog.wordpress.com/author/niedzielnyturystablog/

i taka mapka na szybko z ominięciem płatnej drogi w Słowenii
https://goo.gl/maps/2ZQMZHQ4XNR2
Jarecki46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki46 » 31.08.2016 17:38

Dziękuję bardzo ! :D Trasa przez Czechy w kierunku Brna do Wiednia dosyć bardzo rozkopana. Moze ma ktoś jakąś sprawdzoną, alternatywną trasę z ominięciem tego odcinka? Może przez Słowację? jak myślicie?
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 31.08.2016 19:10

Jarecki46 napisał(a):Dziękuję bardzo ! :D Trasa przez Czechy w kierunku Brna do Wiednia dosyć bardzo rozkopana. Moze ma ktoś jakąś sprawdzoną, alternatywną trasę z ominięciem tego odcinka? Może przez Słowację? jak myślicie?

z Bielska wal na Zwardoń -Zilinę i Bratysławę i Węgry do przejścia w Letenye-Gorican i potem na Pag. jak do 10 dni to koszt winiet Słowacja 10 euro ,Węgry jakieś 48 zł+ autostrada na Pag z 60zł ( gdzieś chyba). Z Bielska na Pag masz rzut beretem.
Jarecki46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarecki46 » 31.08.2016 22:52

Właśnie nad taką drogą myślałem i już zrobiłem rozpoznanie i drogę przez Słowację i Chorwację mam ustaloną ale jeżeli chodzi o Węgry to możesz polecić jaką drogą najlepiej, najsprawniej i najszybciej dostać się do przejścia w Letenye? :)
Damian91mktw
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2016
Wrocław - PAG

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian91mktw » 12.09.2016 18:13

Hej, na dniach w 4 osoby planujemy wyjazd z Wrocław - PAG bądź okolice . jaką trasą najlepiej będzie jechać aby wyszło to w miarę ekonomicznie jeśli chodzi o koszty? na co trzeba zwracać uwagę? W Chorwacji chcielibyśmy być 7 noclegów. Jakie dodatkowe koszty trzeba brać pod uwagę prócz paliwa i ile mogą wynieść mniej więcej? Wiem że sporo wątków jest ale może jest ktoś kto szybko podpowie co i jak bądź jechał i i wie jakie to koszty :) Dzięki i Pozdrawiamy
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 20.01.2017 11:07

na Pag to najszybciej bedzie na Ostrave-Brno-Wieden-Graz-Zagrzeb. Polecam nocelgi w Caska :) Będe wybierał się jednak w lipcu mniej więcej 7-8 lipca do 17, jak najlepiej wyjechać by uniknąc zatorów ew. korków.
A jeżeli chodzi o koszt podróży w obie strony samochodem to z radomia wychodzi około 1100 zł. uwzględniając paliwo i opłaty drogowe.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.01.2017 14:26

mmmariuszekkk napisał(a):na Pag to najszybciej bedzie na Ostrave-Brno-Wieden-Graz-Zagrzeb. , jak najlepiej wyjechać by uniknąc zatorów ew. korków.
.


Cześć
od kilku lat jeżdżę w piątek na noc . W Ostrawie jestem w granicach godz. 20. Na granicy SLO-HR 5-6 rano bez korków.
Raz jechałem w poniedziałek w trakcie dnia i też było ok.
Najbardziej chyba narzekają Ci turyści którzy podróżują w weekendy w trakcie dnia - jest sporo stania po drodze do HR.
To czego się obawiam w tym roku to przejazdu przez Czechy ale mam nadzieję, że do wakacji nasi sąsiedzi się ogarną z wykopkami. :arrow:
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 20.01.2017 14:53

RadamiaN napisał(a):
mmmariuszekkk napisał(a):na Pag to najszybciej bedzie na Ostrave-Brno-Wieden-Graz-Zagrzeb. , jak najlepiej wyjechać by uniknąc zatorów ew. korków.
.


Cześć
od kilku lat jeżdżę w piątek na noc . W Ostrawie jestem w granicach godz. 20. Na granicy SLO-HR 5-6 rano bez korków.
Raz jechałem w poniedziałek w trakcie dnia i też było ok.
Najbardziej chyba narzekają Ci turyści którzy podróżują w weekendy w trakcie dnia - jest sporo stania po drodze do HR.
To czego się obawiam w tym roku to przejazdu przez Czechy ale mam nadzieję, że do wakacji nasi sąsiedzi się ogarną z wykopkami. :arrow:


Tzn o której w piątek wyjeżdżasz? bo mi wypada urlop od 7 lipca (piatek) także też prawdopodobnie bede jechał w czwartek na noc lub w piątek. Ale to znów w sobotę rano bede w Chorwacji, więc moga być jednak korki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2017 15:19

mmmariuszekkk napisał(a):
Tzn o której w piątek wyjeżdżasz? bo mi wypada urlop od 7 lipca (piatek) także też prawdopodobnie bede jechał w czwartek na noc lub w piątek. Ale to znów w sobotę rano bede w Chorwacji, więc moga być jednak korki.


To bym jednak wybrał opcje wyjazdu w czwartek na noc lub w piątek na dzień. Jadąc z piątku na sobotę masz większe prawdopodobieństwo trafienia na korki.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 20.01.2017 17:17

Czy na Słowenię potrzebuje winietę. Jedziemy busem
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.01.2017 17:34

anka581 napisał(a):Czy na Słowenię potrzebuje winietę. Jedziemy busem

:roll:

Tak, jeśli wybierzecie autostrady (avtoceste), abo drogi szybkiego ruchu (hitre ceste).
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 20.01.2017 21:14

Znalazłam informacje , że jeśli kierownica jest na wysokości 130 cm to trzeba kupić winiety, wiec jak to wygląda w praktyce ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2017 21:31

anka581 napisał(a):Znalazłam informacje , że jeśli kierownica jest na wysokości 130 cm to trzeba kupić winiety, wiec jak to wygląda w praktyce ?

A gdzie takie ciekawe informacje można wyszukać :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone