Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policjanci w Presov

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2013 22:13

Lednice napisał(a):Jak nie mają twardych dowodów, to odpuszczą.
Tu raczej mają.
Ustawią monitoring na skrzyżowaniu, światła wyłączone, jelenie wpadają :roll:

Gdzie Ty tu widzisz twardy dowód?
Ja to widze tak...
Ten znak faktycznie tam stoi.
Dlaczego kontrole i zatrzymania nie odbywają się natychmiast po popełnieniu wykroczenia?
Bo wtedy trudniej ciemnotę ludziom wcisnąć.

Kto po iluś tam kilomentrach pamięta jakie były wszystie znaki na trasie?
Ano nikt.
A 10 ojro piechotą nie chodzi.
Ludzie wracjaący z urlopu (czy nań jadący) zapłacą.
Dla tzw. świętego spokoju.

Kilka lat temu kolega miał podobną "przygodę".
Z tym, że kolega był z branży więc kazał im udowodnić:co, gdzie, kiedy i pokazać ewentualne nagranie.
Zawziął się i powiedział, że za uja im nie da ani centa.
Wkur.....ni odpuścili.

edit:Cmok jak widzę sprawdził i znaku nie ma.
Co nie zmienia w sumie niczego.
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.08.2013 22:20

anakin napisał(a):
Lednice napisał(a):Jak nie mają twardych dowodów, to odpuszczą.
Tu raczej mają.
Ustawią monitoring na skrzyżowaniu, światła wyłączone, jelenie wpadają :roll:

...
Ten znak faktycznie tam stoi.
...


Gdzie stoi ten znak?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2013 22:21

Cmok_Wawelski napisał(a):Gdzie stoi ten znak?

Hipoteza taka to była. :wink:
Sprawdziłeś- nie ma , więc faktycznie nie ma. :smo:

ps.edytowałem swojego posta po Twoim.
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.08.2013 22:25

anakin napisał(a):
Cmok_Wawelski napisał(a):Gdzie stoi ten znak?

Hipoteza taka to była. :wink:
Sprawdziłeś- nie ma , więc faktycznie nie ma. :smo:

ps.edytowałem swojego posta po Twoim.


Już miałem molestować żółtego ludzika jeszcze raz 8)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 18.08.2013 22:27

Ja wrocilem dzisiaj. Dales sie po prostu naciagnac. I tyle.
Mnie zatrzymali przed Dolnym Kubinem twierdzac ze jechali za mna i widzieli ze znak pokazywal 75 jak wjezdzalem do miasteczka. Moze i jechali, ale 75 na pewno nie mialem, a przedemna bylo z 6 aut.
Powiedzialem, zeby pokazali dowod,video itp . Przepychanka sie zaczela bo twardo postawilem sprawe.
Jeden drugiego krył, drugi radiowoz przyjechal, 4 na jednego :) to banda lysego :).
Powiedzialem, ze dzwonie do konsulatu. Odpuscili...
To sa lapowkaze straszni. 8/10 zaplaci, albo 9/10. Przez noc 100E to spory zastrzyk gotowki dla nich.
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 18.08.2013 22:28

Witam

Polecam kamerkę w aucie jak ktoś oczywiście ma chęć dochodzić swoich praw i nie płacić

ten filmik każdy chyba widział

http://www.cda.pl/video/22795d7/Dlaczeg ... amochodzie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 22:31

Może Cmoku faktycznie w Preszowie spuścili ze 150 do 20 i skasowali 10 na papierze.
I było, jak piszesz.

Ale człowieku nigdy się do tego publicznie nie przyznawaj, że coś komuś dałeś :!:

Bo teraz to ty możesz mieć bardziej przechlapane od nich :?
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.08.2013 22:39

Monte Christo napisał(a):Ja wrocilem dzisiaj. Dales sie po prostu naciagnac. I tyle.
Mnie zatrzymali przed Dolnym Kubinem twierdzac ze jechali za mna i widzieli ze znak pokazywal 75 jak wjezdzalem do miasteczka. Moze i jechali, ale 75 na pewno nie mialem, a przedemna bylo z 6 aut.
Powiedzialem, zeby pokazali dowod,video itp . Przepychanka sie zaczela bo twardo postawilem sprawe.
Jeden drugiego krył, drugi radiowoz przyjechal, 4 na jednego :) to banda lysego :).
Powiedzialem, ze dzwonie do konsulatu. Odpuscili...
To sa lapowkaze straszni. 8/10 zaplaci, albo 9/10. Przez noc 100E to spory zastrzyk gotowki dla nich.



Nie miałem siły na dyskusje :( Przyjąłem 20 euro jako koszty dodatkowe, byleby jak najszybciej dotrzeć do celu.
Gratuluję sukcesu i uporu.
Nas zatrzymali w sumie 7 aut, można im było nawet "kęsim" zrobić, ale jak to u nas, najpierw kur.a ma.ć i j.ać ich, ale jak przyjdzie co do czego, to "proszę", "dziekuję" i "tak, można bez wazeliny".
K...a :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 22:56

Jestem trochę zdziwiony, bo u nas oni robią niezłe numery.
Ale zawsze jednak ten, kogo oskubią, był winny.

Np. w Świerczynowcu, na granicy z Czechami, kasują czasem za prędkość. Tam jest szeroka droga, znaku ograniczenia do 50 nie ma. Ale jest teren zabudowany.
I mają żniwa.
Takie numery są częste. Ale nie wymyślają sobie urojonych rzeczy :!:
I koło Żyliny nie spotkałem się z doniesieniami o łapówkach.
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 18.08.2013 23:02

Ok Cmoku. W tym świetle to dzięki za ostrzeżenie. Takich przewałów w dzisiejszych czasach bym się nie spodziewał - nawet na Słowacji. Kamerę video rejestrator od kilku miesięcy mam w samochodzie zamontowaną. Pozostaje jeszcze nagrywanie rozmowy z funkcjonariuszem. Oczywiście fajnie się dyskutuje przy kompie - co bym zrobił na Twoim miejscu - nie wiem i mam nadzieję, że na mnie taka sytuacja nie trafi.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.08.2013 07:31

anakin napisał(a):Kiepura nie usuwaj postów, albo nie pisz jeżeli nie jesteś czegoś pewien. :mrgreen:

Równie dobrze mogli mu powiedzieć, że przejchał zająca w Żacholeckim Lesie.
Cel zatrzymania "do kontroli" był jasny.


Ekhm, szybki jesteś. :D

Skasowałem, bo uznałem, że może zrobić dym w temacie w sumie informacyjnym. Zwłaszcza, że co trzeci użytkownik tutaj to zainteresowany zawodowo jest. A ja niespotykanie spokojny człowiek jestem i dymu nie lubie rozkręcać. :mrgreen:

Co do tezy (czyli na władze nie poradze), która tam była to jestem jej pewien.
I na zimno zapewne przyznasz mi racje.

Chcieli go skasować i skasowali.
chandoszka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chandoszka » 19.08.2013 08:25

Nie tak dawno policja slowacka okradla w bialy dzien mojego kumpla,on byl sam,ich dwoch,nic nie udowodnisz,a troche sam sobie zawalil.bo dal im dokumenty a w nich byly Euro.szkoda.Uczmy sie na cudzych bledach-zeby nam zycia nie braklo zanim nauczymy sie na wlasnych.
Podobnie jak w polsce (na FRONCIE walki z fotoradarami i udowodnieniem ze jechalo sie na zielonym czy zoltym a nie na czerwonym,STRAZ WIEJSKA-wiadomo) widze ze to bedzie mozna wykorzystac tez jadac gdziekolwiek czyli ZAKUP KAMERKI rejestratora jazdy!!!!!
bo sa coraz lepsze,coraz tansze,a moga nas wybronic z niejednej opresji nie tylko za granica ale tez i w polsce,w sytuacji kiedy sytuacja jest dyskusyjna. Ja na dniach zamierzam zakupić.Bo na drogach bedzie gesciej z dnia na dzien i innego trendu nie ma.
Ominac BIEDOLANDU Slowackiego z ich pulapkami na kierowcow poki co sie nie bardzo da. Ja postuluje wybudowanie WIADUKTU z Barwinka ( do strony Krosna) do Miszkolca.Albo zatrudnijmy Chorwatow to na raz dwa wywierca tunel (maja doswiadczenie,maszyny i robia to super sprawnie) - i bedzie z glowy. Jazda przez Slowacje to istna udreka,drogi masakra,a na stacjach epoka Brezniewa i totalny chlew!!!!!!! Na wymioty mnie juz bierze a jedze sporo po Slowacji jak sie barany slowackie chowaja po krzakach,pochowane kamery aparaty a za 1 km stoi policyjna suka i lapanka.
Im dalej na poludnie tzn. Wegry,Chorwacja-drogi coraz lepsze,warunki sanitarne tez,a Policje naprawde ciezko zobaczyc.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.08.2013 08:40

Kiepura napisał(a):Ekhm, szybki jesteś. :D

Cóż... :sm: :mrgreen:

Kiepura napisał(a):Skasowałem, bo uznałem, że może zrobić dym w temacie w sumie informacyjnym. Zwłaszcza, że co trzeci użytkownik tutaj to zainteresowany zawodowo jest. A ja niespotykanie spokojny człowiek jestem i dymu nie lubie rozkręcać. :mrgreen:

Rozumiem, ale nie traktuj wszystkich jedną miarą (wiesz o czym mówię).

Kiepura napisał(a):Co do tezy (czyli na władze nie poradze), która tam była to jestem jej pewien.
I na zimno zapewne przyznasz mi racje.

Tak do końca to nie. :wink:

Kiepura napisał(a):Chcieli go skasować i skasowali.

No toż przecież o tym cały czas mówię.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2013 21:23

chandoszka napisał(a):Ominac BIEDOLANDU Slowackiego z ich pulapkami na kierowcow poki co sie nie bardzo da. Ja postuluje wybudowanie WIADUKTU z Barwinka ( do strony Krosna) do Miszkolca.Albo zatrudnijmy Chorwatow to na raz dwa wywierca tunel (maja doswiadczenie,maszyny i robia to super sprawnie) - i bedzie z glowy. Jazda przez Slowacje to istna udreka,drogi masakra,a na stacjach epoka Brezniewa i totalny chlew!!!!!!! Na wymioty mnie juz bierze a jedze sporo po Slowacji jak sie barany slowackie chowaja po krzakach,pochowane kamery aparaty a za 1 km stoi policyjna suka i lapanka.

toś mnie rozbawił :lol: :lol: :lol:
mogę tylko potwierdzić... i dodać: mniej więcej po 16tej w wielu miasteczkach "żywego ducha" :wink:
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 22.02.2014 22:04

Hej. Mnie słowackie zuchy dopadły 4km przed granicą Węgier, w piątek po godz 17, na ograniczeniu 60km (teren nie zabudowany) zrobili mi zdjęcie z szybkością 64km i wlepili mandat 20e. Wiem że dałem się wy......ać bo nie mieli prawa ukarać mnie mandatem wg ich przepisów, ale tak jak napisałem był piątek i ewentualne nocowanie do poniedziałku aby wyjaśnić sprawę przy pomocy konsulatu nie wchodziło w rachubę. Teraz mam wydrukowany taryfikator mandatów, może to uchronić nas od naciągaczy którzy wykorzystują sytuację że jedziemy na urlop i udowodnienie że nie mają racji pociągnie za sobą dość znaczne koszty np. nocleg w motelu i strata kilku dni.

Pzd be-ja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone