Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017
Nasi na wakacjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 17.09.2018 06:59

bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Nasi na wakacjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.09.2018 09:37

Bidon napisał(a):https://www.dalmacijadanas.hr/gasi-internet-pogledajte-sto-je-upravo-protutnjalo-ulicama-splita
:D

świetne ! przeczytałem od deski do deski :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Nasi na wakacjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 14:19

bluesman napisał(a):
Bidon napisał(a):https://www.dalmacijadanas.hr/gasi-internet-pogledajte-sto-je-upravo-protutnjalo-ulicama-splita
:D

świetne ! przeczytałem od deski do deski :mrgreen:


Może się mylę ale na ciągniku widzę austriacką flagę (albo coś, co ją udaje) a nie polską :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 14:48

Polska ( jakby) dumnie powiewa z przodu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 21:10

bigredone napisał(a):Polska ( jakby) dumnie powiewa z przodu.


Wiesz co, możliwe ale sugeruję sie flagą z tyłu traktora bo sam film jest mało ostry :mrgreen: Zaś biało-czerwoną flagę ma kraj związkowy Górna Austria i Tyrol :mrgreen: Tam jeszcze powiewa chyba zielono-biała flaga Styrii ale na filmie tego tak dobrze nie widać :mrgreen:

O masz - podobny pomysł już widziałem - tu: Bis nach Kroatien getuckert :) :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 21:42

Tą austriacką z tyłu widziałem. Może zatykają na pojeździe flagi państw, przez które przejechali. Powinni się wypowiedzieć specjaliści od traktorów, bo coś mi nie wygląda na polski, ale ja się nie znam na rolnictwie.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 13:01

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2019 13:09


Jest już o tym w kilku wątkach na forum.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 13:28


Jest już o tym w kilku wątkach na forum.[/q]
..nie widziałem , byłem pewien że to dobry dział ...jeśli trzeba to można skasować
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 12.07.2019 14:59

W sumie nie chciałem o tym opowiadać bo nie moja sprawa ale skoro jest specjalny temat na forum to czemu nie :D
Sprawa już dość leciwa bo z 2008, aczkolwiek pamiętam jak dzisiaj. Rzecz się działa w Makarskiej na ul. Zagrebackiej tam gdzie praktycznie cała ulica jest wynajmowana raczej tym tańszym biurom podróży. Wiemy o co chodzi.
Wymiana turnusu. Jedni się pakują, drudzy dopiero co wyszli z autokarów. I o tych drugich będzie mowa. Grupka już raczej starszych Panów wypadała z autobusu praktycznie na czworaka. Od samego wstępu było wiadomo z jakiego kraju i mniej więcej regionu pochodzą. Rozsiedli się pod parasolami i dalej raczą się trunkami.

Obok wejścia do restauracji (raczej śniadaniowni) stały takie duże donice na kwiaty z 1m wysokości dość masywne ale nie przytwierdzone na stałe do ziemi. Za tymi donicami stało auto właściciela kwater/restauracji. No i jeden z ich jegomości nie wiem czy pęcherz już nie mieścił piwa czy szedł po następne ale jego chwiejny krok i sztuka chodzenia tropem węża mocno go zawiodła bo poleciał w te donice, donice natomiast w auto. Straty, porysowane drzwi, wgniecenia itd. OK zdarza się. Ale to co mnie rozwaliło na łopatki to sposób tłumaczenia się gościa :hut: . Otóż cyt. - "Panie ja jestem cukrzyk, ja zemdlałem!!!!" tja... jasne ;) Okazało się, że cała ekipa Panów cukrzyków akurat będzie nocowała u właściciela tego auta. Zabrał im paszporty/dowody do czasu wyjaśnienia. Jak się skończyło nie wiem ale niesmak pozostał.

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 12.07.2019 15:15 przez Inde, łącznie edytowano 2 razy
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 12.07.2019 15:08

Dziś wystarczyło wejść na plaże i już wiadomo kto z Polski :/ śmiechy, darcie, zamieszanie... dzieci z dorosłymi. Wychodząc upewnilem się widząc busa na polskich nr. Wielu krajanow normalni ludzie ale z własnego doświadczenia jak słyszę darcie i hałas to nasi...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2019 15:20

Każda nacja ma coś za uszami . Jednak nasza młodzież się bardzo negatywnie wyróżnia. Niestety z każdym rokiem jest coraz gorzej.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.07.2019 09:32

1.6 miliona w tym roku naszych krajan bedzie w Cro. W zeszłym roku niewiele mniej było. Na taką liczną grupę ludzi, nie ma możliwości by się nie trafili debile.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 10:40

Garo&Justa napisał(a):1.6 miliona w tym roku naszych krajan bedzie w Cro. W zeszłym roku niewiele mniej było. Na taką liczną grupę ludzi, nie ma możliwości by się nie trafili debile.


Tylko najgorzej, że tych ostatnich jest jakby więcej. No cóż, taki przekrój społeczeństwa. Ale to nie tylko nasz problem.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.07.2019 11:55

Prostactwo się bogaci więc wyruszają coraz dalej niż Bałtyk i Mazury.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone