Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.07.2018 11:39

amatus1 napisał(a):Teraz przychodzi 2 gości wyciąga pompkę elektryczna my z córką zdziwieni czy może kajaak, ponton mają a oni pompują 2 x 2 osobowe materace welurowe, które moim zdaniem raczej do sypialni pasują, chorwaci mają ubaw. 2 polskie grupki.


I w tym momencie zastanawia mnie dlaczego ludzie wolą żyć życiem innych. O ile owszem, ku..a wyryczane w promień 100 metrów może drażnić i wpływać na nasz wypoczynek, o tyle nie wiem czy jak napompuję kajak będę bardziej cool niż osoba która ma ochotę popływać na welurowym materacu. Już kiedyś wypominałem to w temacie skarpetek do klapek. Jak Wojewódzki się lansuje bez skarpet w butach wizytowych to jest trendi, a jak ktoś wyjdzie na plaże z reklamówką z Biedronki to jest Janusz. Znajomy całe życie ma skarpety ubrane, do klapek również. Od dziecka zmaga się z cukrzycą, i to co dla większości z nas jest otarciem na które nie zwracamy uwagi, dla niego oznacza miesiące leczenia.

Reasumując, zacznijmy żyć własnym życiem, bo Chorwaci też mają wiele za uszami, podobnie jak Niemcy, Austriacy czy Hiszpanie. Żyjmy tak aby innym nie wadzić, ale po swojemu i tak jak każdemu jest wygodnie a nie koniecznie trendi. :-D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 11:56

No tak kolego zgadzam się z Tobą po części, że każdy niech żyje swoim zyciem ale jeśli takie materace podwójne zajmuje ,,pół,, plaży i to raczej wadzi ludziom bo gostków jest dwóch a nawet na nich nie leza tylko obok siedzą..a może lepiej niedługo będziemy brać materace z apartamentow...zwinie sie, włoży do auta i nawet nie trzeba pompować:(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 12:09

Uwielbiam demagogiczne teksty a la "pół plaży"... wlazł Ci na głowę z tym materacem? Jak tak, to zwróć mu uwagę zamiast pluć sobie w brodę. Nie? Uśmiechnij się pod nosem i daj se spokój.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 12:18

amatus1 napisał(a): ale jeśli takie materace podwójne zajmuje ,,pół,, plaży i to raczej wadzi ludziom bo gostków jest dwóch a nawet na nich nie leza tylko obok siedzą..a może lepiej niedługo będziemy brać materace z apartamentow...zwinie sie, włoży do auta i nawet nie trzeba pompować:(


No nie popadajmy w paranoje bo za chwile będziemy się rzucać, że ludzie (Polacy) na plażach mają dmuchańce :lol: jakoś nie słyszałem, żeby w tamtym roku komukolwiek przeszkadzały o wiele większe flamingi czy inne materace rodzinne. Każdy ma prawo korzystać z plaży a gdzieś swoje fanty trzymać musi. Jeżeli takie rzeczy przeszkadzają polecam udać się w jakieś ustronne miejsca.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 12:22

Pääkäyttäjä napisał(a):Uwielbiam demagogiczne teksty a la "pół plaży"... wlazł Ci na głowę z tym materacem? Jak tak, to zwróć mu uwagę zamiast pluć sobie w brodę. Nie? Uśmiechnij się pod nosem i daj se spokój.

Ja sobie nie pluje gdyz leży wygodnie i się uśmiecham ale Ci co przychodzą obecnie są zdegustowani. Nie będę robił fotek bo nie przystoi ale jak widzisz dziadka z 2 wnucząt na kamieniu siedzących a za nimi leżące dwa podwójne puste materace welurowe...komentuj jak chcesz jak dla mnie to przejaw arogancji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 12:39

No i...? Czy jest to powód do wyrzucenia z ogólnodostępnej plaży? Jak miejsce jest ciasne to czy ktoś zwrócił im uwagę?
Arogancją to będzie dopiero, jak przyjdzie i właduje się z tymi materacami między innych, rozpychając się łokciami.

Mamma mia.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 12:50

Pääkäyttäjä napisał(a):Arogancją to będzie dopiero, jak przyjdzie i właduje się z tymi materacami między innych, rozpychając się łokciami.


albo rozłoży parawan tworząc kwadrat 20mx20m dla 2 osób :lol:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 12:58

Nikt na kogo nie wyrzuca, spokojniej:). Mnie to dziwi tylko bo z panami co przeklinają tworzą rzucająca się oczy grupę na plaży. Ciekawi mnie czy Chorwaci rozumieją nasze przekleństwa? Jak myślicie? Na szczęście nie słyszę ich już bo dzieli nas spora grupa miejscowych:). Na plaży dziś więcej petow i śmieci ale to wiąże się z tym, że od weekendu widzimy duży przyrost plażowiczów. Do tej pory w cro w tym okresie na naszej plazy niespotykany. Miło jest widzieć te same twarze miejscowych sprzed roku czy dwóch zagdujacych co słychać:)...nawet woda robi się już chorwacko ciepła:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 12:58

Parawaning nasz sport narodowy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 12:59

ApropoDefacto napisał(a):albo rozłoży parawan tworząc kwadrat 20mx20m dla 2 osób :lol:


...z drutu kolczastego :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 13:00

Na pewno byli tacy co próbowali z parawanami:) zapewne jednak podłoże ich zniechęca chodź lepiej nie krakac:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 13:00

Pääkäyttäjä napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):albo rozłoży parawan tworząc kwadrat 20mx20m dla 2 osób :lol:


...z drutu kolczastego :mrgreen:

I pod napięciem:) taaka autonomia polska w Chorwacji...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 13:10

amatus1 napisał(a):Mnie to dziwi tylko bo z panami co przeklinają tworzą rzucająca się oczy grupę na plaży. Ciekawi mnie czy Chorwaci rozumieją nasze przekleństwa? Jak myślicie?


Rozumieją. IMHO, specjalnie mocno się nie różnią.

Na plaży dziś więcej petow i śmieci ale to wiąże się z tym, że od weekendu widzimy duży przyrost plażowiczów.


Gdy przyłapię kogoś na syfieniu tudzież kitraniu petów i innego pieroństwa między kamienie, to zwrócę delikwentowi uwagę, że "tam jest kosz". Jak mi pod płotem codziennie rano ktoś wysrywał psa a następnie woreczek z jego kupskiem wrzucał NA śmietnik/obok niego to cierpliwie czekałem aż w końcu trafiłem i nie omieszkałem pani zwrócić uwagę... to na wakacjach nie będę gorszy i przypilnuję se porządku skoro i tak mam zamiar przyjść w to samo miejsce.

Do tej pory w cro w tym okresie na naszej plazy niespotykany. Miło jest widzieć te same twarze miejscowych sprzed roku czy dwóch zagdujacych co słychać:)...nawet woda robi się już chorwacko ciepła:)


Mnie ciekawi, czy będą "nasi" Czesi i ekipa lokalsów (bo się w zeszłym roku zmieniło...)...

amatus1 napisał(a):Na pewno byli tacy co próbowali z parawanami:) zapewne jednak podłoże ich zniechęca chodź lepiej nie krakac:)


Parawany nad Bałtykiem jestem w stanie zrozumieć (choć nie dociera do mnie skala tego parawaninu w PL), bo jak pamiętam kolegów Szwedów, fajnie się siedzi do czasu, aż nie dostajesz piaskiem w oczy a wiatr nawiewa go wszędzie. Z tym, że u nas parawan to jak z grodzeniem osiedli... kolega latem przyjechał służbowo do Gdańska i był zszokowany skalą zjawiska :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.07.2018 13:37

amatus1 napisał(a):materace welurowe...komentuj jak chcesz jak dla mnie to przejaw arogancji.


Ja widzę głównie w tym problem :wink: Bo jakby kajak albo ponton za nimi leżał to by było okej.

Muszę sprawdzić reakcję człowieków jak mojego T40-AE wyciągnę na brzeg :wink: Tylko będę potrzebował pomocy, bo to blisko 200 kilo :roll: :wink:

Albo takiego se kupię. Siary nie będzie bo bez weluru :twisted: :wink:
Obrazek
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 13:41

Myślisz Rysio, że będą jeszcze "trendi"w tym sezonie ? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone