Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POLA NAMIOTOWE - CENY , ZDJĘCIA, WARUNKI, bezpieczeństwo.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009
POLA NAMIOTOWE - CENY , ZDJĘCIA, WARUNKI, bezpieczeństwo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 27.06.2009 10:10

Witam Was wszystkich. Może i jest gdzieś taki temat. Nie potrafię go znaleść, więc pytam doświadczonych i obytych wczasowiczów namiotowych. :oops:

1. Jakie sa ceny pól namiotowych + samochód (2+1dziecko+samochód+namiot 4 osobowy+prąd 230V)?

2. Czy dodatkową opłatę pobierają za rozłożenie takiego ogrodowego pawilonu i czy wogóle można. (taki na czterech nogach plus zadaszenie, ewentualnie ścianki boczne p/wietrzne.?

3. Jakie macie doświadczenie jeśli chodzi o sanitaria (ubikacja,prysznic itd). Czy warto zacząć od tego szukanie, aby nie wdepnąć w minę?

4. Czy w większości pola namiotowe są zacienione? (np.drzewa - ach i czy czasem nie kapie z nich żywica, bo pożyczam namiot)?

5. Jeżlei chodzi o ludzi to jakiej narodowości przewyższa obasadzenie, oraz jaka jest średnia wieku na polu namiotowych? (pytam dlatego bo wybieram się dzieckiem 5 letnim)

6. Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa (kradzieży), czy trzeba zabezpieczyć się w jaieś kłódki do namiotów, ewentualnie alarmiki.

7. Czy, warto zabrać rowery i czy są ścieżki rowerowe i jakie (jeśli są to czy da się jeździć na rolkach? I czy zostawienie rowerów na bagażniku samochodowym było by mało ryzykowne podczas nie obecności właścicieli?

8. Jakiego i jak szukać pola namiotowego :
a) jechać w ślepo i szukac , patrzeć?
b) znaleść jakieś opinie i jechać w to miejsce?
c) prywatne pole namiotowe przy jakimś domku prywatnym, czy pole namiotowe zrzeszone w jakiś zwiąku turystyczno - sportowym i czy jest gdzieś jakaś lista.


Zadałem Wam 8 pytań jeśli ktoś, by był miły na nie odpowiedzieć to był bym bardzo zadowolony :-). :roll:
Jeśli komuś nasuwa się jakieś nowe sensowne pytanie to prosze punktować kolejno w celu dobrej czytelności tematu (następny numer to "9")
Dzięki za wszyskie odpowiedzi, wybieramy się do CH około 20 lipca 2009r. I jeszcze dokładnie nie wiemy gdzie czekamy na propozycję.
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 27.06.2009 10:15

Kurka . Przepraszam że temat wylądował w nie odpowiednim miejscu.
Bardzo prosze administratora, moderatora o przesunięcie go do tematu Kampingi.
Przepraszam za bałagan
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2009 10:28

mxc napisał(a):Kurka . Przepraszam że temat wylądował w nie odpowiednim miejscu.....

Temat akurat wylądował w dobrym miejscu.
Natomiast ten drugi o identycznej treści, który załozyłeś, wylądował tam gdzie jest jego miejsce czyli w śmietniku :wink:

Pkt 3 regulaminu:"Nigdy nie zakładaj wielu identycznych wątków w różnych działach forum. Dublujące się tematy będą usuwane, nawet jeśli już ktoś odpowiedział."

Wracając do tematu - jest taki dział jak FAQ a tam coś na temat kempingów jest:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17886
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.06.2009 10:32

http://www.autocamp-nordsee.com/
Bardzo klimatyczny kamp. Cisza, spokuj, zejście na plażę, 400m do centrum miasteczka, zacieniony, czysty.


http://www.adria-more.hr/kamp.php

Trooooooszkę większy kamping :wink: . Wszystkie atuty tego, który wymieniłem powyżej.

Szczerze polecam wyjazd do tej miejscowości. Jeżeli masz więcej pytań, to proszę.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: POLA NAMIOTOWE - CENY , ZDJĘCIA, WARUNKI, bezpieczeństwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 27.06.2009 10:56

mxc napisał(a):Witam Was wszystkich. Może i jest gdzieś taki temat. Nie potrafię go znaleść, więc pytam doświadczonych i obytych wczasowiczów namiotowych. :oops:


Jasne że jest. Juz za ten sam temat 2 razy nalezy ci się zjebka.
Po pierwsze Faq bo wygląda że nie czytałeś a właściwie wszystkie Twoje pytania sa to pytania podstawowe zadawane wielkorotnie
o kempingach: forum/viewtopic.php?t=17886
spis treści : forum/viewtopic.php?t=18622


Po drugie wyszukiwarka - link jest na niebieskiej belce - bna wszystkie zadane pytania znajdziesz odpowiedzi aż za dużo, a tu:
forum/index.php
jest takie wielkie ogłoszenie w czerwonej ramce


Po trzecie przyklejone tematy w dziele kempingi
lista kempów [wybiórcza] forum/viewtopic.php?t=4954
patenty forum/viewtopic.php?t=14321
najtańsze forum/viewtopic.php?t=20363
temat mocno kontrowersyjny forum/viewtopic.php?t=20327

W Chorwacji nie ma pól namiotowych biwakowych itd. Są kempingi których standard nie jest niższy niż najbardziej wypasionych kempów w Polsce. Takiego syfu i chamstwa jak na polskich polach biwakowych raczej nie uda ci się znaleźć.

mxc napisał(a):1. Jakie sa ceny pól namiotowych + samochód (2+1dziecko+samochód+namiot 4 osobowy+prąd 230V)?


Najlepiej info znaleźć u żródła bo rozpiętosci cenowe są duże.
Proponuję ściągnąć sobie ze strony [lub zamówić do domu pocztą]
broszurę camping i camping rates 2009
http://www.croatia.hr/English/Multimedija/Brosure.aspx
masz w tych broszurach cennik kempingów dużych zrzeszonych w izbie turystycznej oraz listę małych, tańszych kempingów przydomowych

Na średnim kempingu za taki zestaw nie wiem ile ma dziecko zapłacisz 160kun, ale bez trudu znajdziesz takie kempingi gdzie za ten sam zestaw zapłacisz 240kun a na najtańszych przydomowych około 110kun


mxc napisał(a):2. Czy dodatkową opłatę pobierają za rozłożenie takiego ogrodowego pawilonu i czy wogóle można. (taki na czterech nogach plus zadaszenie, ewentualnie ścianki boczne p/wietrzne.?


Nie. Chyba że to kemp z parcelami i zajmiesz osobną parcelę


mxc napisał(a):3. Jakie macie doświadczenie jeśli chodzi o sanitaria (ubikacja,prysznic itd). Czy warto zacząć od tego szukanie, aby nie wdepnąć w minę?


Jest niezle z reguły czym droższy kemping tym lepiej, na najdroższych są nawet pralki ale tu trzeba już pytac o doświadczenia na konkretnym kempie


mxc napisał(a):4. Czy w większości pola namiotowe są zacienione? (np.drzewa - ach i czy czasem nie kapie z nich żywica, bo pożyczam namiot)?



Ogólnie z cieniem jest różnie. Są kempy zacienione w lasku piniowym i te są najlepsze trochę gorszy cień dają figi i oliwki, najgorszy cień dają migdałowce, ale są też kempy patelnie i tych radzę unikać. I lepiej nie patrzeć na zdjęcia z reklamówek tylko poszukac w sieci np na panoramio.com zdjęc z danego kempu bo często tylko kawałek jest zacieniony i na tym kawałku ciężko znaleźć wolne miejsce


mxc napisał(a):5. Jeżlei chodzi o ludzi to jakiej narodowości przewyższa obasadzenie, oraz jaka jest średnia wieku na polu namiotowych? (pytam dlatego bo wybieram się dzieckiem 5 letnim)


Miks totalny, zalezy gdzie i zalezy kiedy. Do 1 sierpnia na północy jest najwięcej Niemców, Austriaków oraz Polaków, po 1 sierpnia jest totalna inwazja Włochów [niestety jest to odczuwalne- naraz toalety stają się brudniejsze a czasem także i morze]. Na południu królują Czesi i Niemcy ale wszedzie jest mix narodowości

mxc napisał(a):6. Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa (kradzieży), czy trzeba zabezpieczyć się w jaieś kłódki do namiotów, ewentualnie alarmiki.


Raczysz zartować, to nie Polska. Żadnych kłódek. Ludzie ładują telefony czy laptopy w toaletach zupełnie ich nie pilnując. Nic ci nie zginie. Oczywiście dokumenty lepiej trzymać w zamkniętym aucie zamiast w namiocie jak ciebie nie ma ale kradzieże prawie się nie zdarzają. Poziom bezpieczeństwa na kempach może być dla ciebie niezłym szokiem.


mxc napisał(a):7. Czy, warto zabrać rowery i czy są ścieżki rowerowe i jakie (jeśli są to czy da się jeździć na rolkach? I czy zostawienie rowerów na bagażniku samochodowym było by mało ryzykowne podczas nie obecności właścicieli?


Poszukaj w wyszukiwarce. Sa miejsca gdzie są ściezki rowerowe, czasem jak mieszkasz na dużym kempie albo daleko od miasta to rower się przydaje żeby pojechac na zakupy, ale to wszystko zalezy od miejsca


mxc napisał(a):8. Jakiego i jak szukać pola namiotowego :
a) jechać w ślepo i szukac , patrzeć?
b) znaleść jakieś opinie i jechać w to miejsce?
c) prywatne pole namiotowe przy jakimś domku prywatnym, czy pole namiotowe zrzeszone w jakiś zwiąku turystyczno - sportowym i czy jest gdzieś jakaś lista.


1.Wybać okolicę do której chcesz pojechac - to wybrzeże ma setki km i jednak jest urozmaicone
2. Poszukac w tym rejonie pól - sprawdzić jaka jest plaża bo np betonowa lub kamienista może wam nie odpowiadać a żwirowa, piaszczysta czy piaszczysto-żwirowa tak albo na odwrót, sprawdzić czy jest cień,
3. Poczytac opinie
4 pojechac i przez rozbiciem sie sprawdzić sobie jak to wygląda, łącznie z WC, czy jest atrakcyjne miejsce, jak nie znajdziecie to jechac do kolejnego

mxc napisał(a):Jeśli komuś nasuwa się jakieś nowe sensowne pytanie to prosze punktować kolejno w celu dobrej czytelności tematu (następny numer to "9")


Wiele już na tym forum widziałem ale czegos takiego jeszcze chyba nie
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 27.06.2009 11:37

Dzięki za odpowiedzi.
Nadmieniam że ostatnio jeździłem pod namioty jak miałem 16lat, a teraz mam 30. I wtedy wszystko było inne i możliwe. Dletego też zadaję czasami dziwne pytania 8) . A moja córka kończy 5 lat w listopadzie, to może bedzie gratis . Co? Czy patrzą na dzieci bardziej rocznikowo.
Więc dlatego się pytam. Mam nadzieję, że miło będę rozczarowany.
Dodam jeszcze jedno :-)

9. Jeżeli chodzi o jedzenie typu objad, rybka, to ceny są dużo odbiegające od naszych cen w naszych kurortach ?
objadek? piwko? kebab? pizza?

10. Ach wiem że paszporty trzeba zabrać. Córka ma paszport , ale zdjęcie jest zrobione jak miała 1,5 roczku. Nie doczepią się ?

Dzięki wszystkim za wyczerpujące pytania.
Pozdrowienia przesyłam z pochmurnego Szczecina
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 27.06.2009 12:19

mxc napisał(a): 8) . A moja córka kończy 5 lat w listopadzie, to może bedzie gratis . Co? Czy patrzą na dzieci bardziej rocznikowo.
Więc dlatego się pytam. Mam nadzieję, że miło będę rozczarowany.

Patrzą rocznikowo. Czasem dzieci do 8 lat sa gratis czasem do 4
powyzej tej granicy dzieci płaca ok 50% dorosłego
http://www.camping.hr/

mxc napisał(a):9. Jeżeli chodzi o jedzenie typu objad, rybka, to ceny są dużo odbiegające od naszych cen w naszych kurortach ?
objadek? piwko? kebab? pizza?


No dorsza w trzydniowym oleju z frytą z keczupem to tam raczej będzie cięzko dostać. Ogólnie ryby i mięso sa dość drogie ale już czarne risoto lignije są dość tanie. Kolacja duża porcja dla 1 osoby w taniej knajpce to wydatek 45-65kun piwo ok 20 kun, pizza to najtańsze jedzenie ok 4 euro
O cenach tez już było wielokrotnie bierz sie za szukaczkę

mxc napisał(a):10. Ach wiem że paszporty trzeba zabrać. Córka ma paszport , ale zdjęcie jest zrobione jak miała 1,5 roczku. Nie doczepią się ?


Mozesz jechac bez paszportów - znowu szukaczka faqu itd
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 27.06.2009 12:42

Dzięki za odpowiedź :-)
Boję się pytac więcej. Biorę się za szukaczkę. ale jeśli ktośby chciał coś dodadać to bedę bacznie obserwował .
Piszcie :-)
michalk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk1 » 28.06.2009 01:56

ja mam takie pytanko, zeby nie zasmiecac i zakladac nowego tematu
wiem, ze do CRO mozna wjechac na paszport lub dowod osobisty. Ale czy na kempingach podczas rejestracji wymagaja paszportu? czy rownie dobrze spisuja z dowodu osobistego? Wybieram sie w lipcu na chorwacje, niestety paszport jeszcze do mnie nie dojdzie, wiec bede zmuszony zabrac tylko dowod i teraz boje sie, zebym nie mial w zwiazku z tym jakichs nieprzyjemnosci lub nie mogl czegos zalatwic z samym dowodem.
Dzieki z gory za jakas odpowiedz.
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 28.06.2009 05:40

wystarczy dowod osobisty ale dla dzieci paszport :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 28.06.2009 06:39

art66x napisał(a):wystarczy dowod osobisty ale dla dzieci paszport :)


dziecko też może mieć DO
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 28.06.2009 09:45

michalk1 napisał(a): Ale czy na kempingach podczas rejestracji wymagaja paszportu?


Nie. Podejrzewam że nakempie zameldowali by cie nawet na karte rowerową. Dowód jest tak samo dobry, tam nikt nie zakłada że zwiejesz bez płacenia rachunku
michalk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk1 » 28.06.2009 17:00

Ok dzieki, troche mnie to uspokoilo, mam nadzieje, ze nie bede zmuszony korzystac z opieki lekarza itp gdzie beda wymagali odemnie pokazania paszportu :F
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 28.06.2009 20:59

Dzis rozmawiałem z pewnym gościem, który był w tym roku w Chorwacji i powiedział że ceny kwater sa od 35 Euro do 50 Euro.
I powiedział mi że pod kamping ani namiot się nie opłaca.
Tylko, że ja nie wiem, czy można te dwie rzeczy porównac ze sobą . Namiot + przygoda, biwak, polowe warunki itd z kwatrą z klimatyzacją z kuchnią prysznicem w pokoju.
Co Wy na to ? Czy się mylę i trzeba by poszukac kwatery ? Ma ktos jakieś doświadczenie namiot, kwatera? ja jadę z żoną i dzieckiem 5 letnim.

Więc tak wychodzi
kwatera około 4 osoby od 35-50E przy kursie 4,51 kurs z 26-06-2009 według NBP to koszt :
157,85zł/dobę - za tanią kwaterą (35E)
191,68zł/dobę - za średnią kwaterę cokolwiek to znaczy (42,50E)
225,50zł/dobę - za ładną, z klimatyzacją, kuchnia itd (50E)
Oczywiście zdaję sobie sprawę że są też i po 100 Euro.



Kampingi (czyli pole-miejsce na którym możemy rozłożyć namiot - chodzi mi tu o namiot 2+1 osoba+ samochód. Tak jak piszecie to koszty są takie:
Tanie przy domowe pola 110kuny, na większych kampingach 160-240 Kuny. w zależności od kampingu.

przy kursie 1,00zł=0,61kuny, według NBP nadzień 26-06-2009r
67,10 zł - przy domowy kamping (miejsce pod namiot)
97,60 zł - duży, tańszy kamping (miejsce pod namiot)
146,40 - duży, droższy kamping (miejsce pod namiot) myśłę że dobrze wyposażone itd. cena bardzo zbliżona do taniej kwatery.

Tak ja sobie to wszystko poukładałem w swojej głowie. I nadal zostaję przy namiocie. A może ktoś doda ile kosztuje wynajęcie przyczeki kampingowej w Chorwacji. Albo ktos skoryguje te ceny powyżej. Może gdzieś się pomyliłem. Myśle że dosyć czytelnie to napisałem.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 29.06.2009 09:58

Nie w pienądzach jest ta różnica ale w stylu życia. Po prostu na kempingu cały dzień latasz w gatkach (na campie FKK bez nich), masz do plazy 10-200m itd. Na pewno wada kempingu w stosunku do kwatery jest to że nie masz osobnego wc i musisz taszczyć cały dobytek kempingowy.
Sprzęt kempingowy to zresztą inwestycja która nie zwróci sie po jednym wyjeździe więc jak już ktos sobie go kupi to będzie używał az się rozpadnie.

Co do opini tego gościa: w środku sezonu kwatera 2+2 za 35-50E? to chyba w jakiejś innej Chorwacji albo maja tam obecnie straszny kryzys. Za tyle w sierpniu to nawet w Czarnogórze trzeba się naszukać. Z rezsztą wam wystarczy apartament 2 osobowy, oczywiście sprawę dziecka trzeb uzgodnić z wynajmujący ale dziecko 5 lat może spać z wami lub na dostawce albo wziąść mu materac, ale zazwyczaj jakieś rezerwowe spanie w kuchni apartamentu jest.

Ogólnie to kemp wychodzi taniej gdy masz więcej dużych dzieci. W przypadku waszym różnica nie będzie duża. Za to kemping daje swobodę - nie podoba się, czy jest kiepska pogoda to się zbieramy i jedziemy kilkaset km dalej i nie kłócisz się z gościem który ci wynajął na tydzień lub dwa.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
POLA NAMIOTOWE - CENY , ZDJĘCIA, WARUNKI, bezpieczeństwo.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone