Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pół na pól czyli Brela po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 28.06.2014 18:57

maniust napisał(a):A czy Ewa wie , co to za plac na przed ostatniej fotce i co się na nim co roku odbywa? :mrgreen:


Mariusz, wiem że to Plac Republiki. Czytałam, że latem odbywa się tam wiele imprez kulturalnych (trzeba było się trochę dokształcić :mrgreen: ). Ale nie wiem czy to miałeś na myśli?
Zgaduję, że pewne udało się Tobie uczestniczyć tam w jakimś ciekawym wydarzeniu :D ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.06.2014 11:07

ewuniag napisał(a):Zgaduję, że pewne udało się Tobie uczestniczyć tam w jakimś ciekawym wydarzeniu :D ?

No niestety jeszcze nie .... :( , ale troszkę "Festival"ów Zabavne Glazbe Split" .....obejrzałem. :D
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 29.06.2014 11:51

14.06 Wodospady Kravica

Druga połowa naszego pobytu w Chorwacji rozpoczęła się takim widokiem z balkonu :( .
1.JPG


Podobnie wyglądające poranki witały nas aż do wyjazdu. Sobota i niedziela pod znakiem gęstych chmur przykrywających słońce, deszczu a nocami piorunujących burz.
Taka pogoda przekreśliła nasze plany dotyczące wędrówki po szlakach Biokovo :cry: . Może następnym razem.

Aby zapobiec zbliżającej się depresji z powodu utraty błękitu nieba, wsiedliśmy do samochodu i ruszyliśmy w kierunku Bośni i Hercegowiny by zobaczyć Wodospady Kravica.
Na tą wycieczkę pojechaliśmy we dwójkę. Piesek został w aprtmanie, odsypiał nieprzespaną z powodu burzy noc.

Wsiadamy w samochód ustawiamy nawigację na Ljubuski i jedziemy.
Po drodze podziwiamy takie widoki.
2.jpg

3.JPG

4.jpg

5.jpg
A to ja w kapturze na głowie :) Chmury czasem były tak gęste, że niewiele było widać.


Dojeżdżamy do granicy. I tu niespodzianka. Bośniacki celnik oprócz paszportów prosi nas o… Zieloną Kartę. Rozleniwieni podróżami w granicach Unii Europejskiej nie pomyśleliśmy o takim drobnym szczególe :roll: . W momencie, w którym pomyśleliśmy, że nasza podróż zakończy się tutaj, celnik oświadczył, że Kartę można nabyć w pobliskim biurze. I tu przydało się 15 euro zaoszczędzonych na przejeździe przez Słowenię :lol: .

Zaopatrzeni w Zieloną Kartę ruszamy dalej.
Dojeżdżamy do Ljubuski i tam trochę błądzimy. Po otrzymaniu wskazówek w miejscowym hotelu kierujemy się w stronę Studenci. Chwilę później widzimy już drogowskaz na Wodospady Kravica. Skręcamy w prawo i po kilku minutach jesteśmy na miejscu :) .

Na parkingu niewiele samochodów, można je policzyć na palcach jednej ręki.
Zaczyna ponownie padać. Zakładamy kaptury i schodzimy do Wodospadów.
6.JPG
Widok z górnego tarasu


Jesteśmy już coraz bliżej...
8.JPG

9.JPG


Wodospady nawet w taką pogodę wyglądają przepięknie. Zieleń wody i otaczającej ich roślinności jest jakby intensywniejsza, głębsza.
12.JPG

10.JPG

11.JPG


Widząc kąpiących się ludzi oczywiście żałujemy ze nie mamy za sobą naszych sprzętów kąpielowych.
13.JPG


Gdyby nie padający deszcz, pewnie spędzilibyśmy tam cały dzień :D
14.jpg

15.jpg

17.jpg


Wracamy w końcu do Breli.
Po drodze jeszcze kilka pamiątkowych fotek :)
19.JPG


Po południu spacer z pieskiem oraz mały melanż w pobliskim Beach Bar w Basce :mrgreen:
21.JPG


Zdrówko 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.06.2014 12:10

Kocham te widoki... na końcu. :mrgreen:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.06.2014 16:57

ewuniag napisał(a):
Wodospady nawet w taką pogodę wyglądają przepięknie. Zieleń wody i otaczającej ich roślinności

Gdyby nie padający deszcz, pewnie spędzilibyśmy tam cały dzień :D

beznazwy.png





...ale w słoneczną wyglądają troszkę lepiej i na pewno można trochę dłużej posiedzieć :wink:
....widzę że mostek na drugi brzeg chowają na zimę i dopiero w sezonie stawiają :roll:

20120608152724(2).jpg
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 29.06.2014 17:48

zasiadłam i poczytałam - w przysżłym roku u nas tez bedzie pół na pół - Trochę u Dario trochę w Breli :lol: namiary bym chciała :wink:
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 29.06.2014 18:51

Jola, namiary wysłane :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 29.06.2014 21:58

Widokowa droga 512 robi wrażenie.Mam zamiar w tym roku przejechać tę trasę chociaż do jakiegoś punktu widokowego.

Pozdrawiam
Rafał
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 29.06.2014 23:47

Rafał78 napisał(a):Widokowa droga 512 robi wrażenie.Mam zamiar w tym roku przejechać tę trasę chociaż do jakiegoś punktu widokowego.

Pozdrawiam
Rafał

Tez planuje pocisnac 512 do Wodospadow Kravica i daje do Mostaru. Jechal ktos ta droga ostatnio, nie urywa podwozia? :)
Wiktoria
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktoria » 30.06.2014 10:16

ewuniag a powiedz mi ile szliście spacerkiem z centrum (to tam gdzie plac zabaw?) do Punta Rata i potem do kamienia?
My jeszcze 14 dni do wyjazdu :)
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 30.06.2014 11:11

ronnie Droga bardzo dobra, jechaliśmy nią do Wodospadów właśnie.
Cytuję Męża: "nawierzchnia jest taka, że można na rolkach zjeżdżać" :mrgreen:
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 30.06.2014 11:37

Wiktoria Nie wiem czy chodzi Tobie o ten plac zabaw?
plac zabaw.jpg


Jeśli tak, to znajduje się on przy Hotelu Soline, jest od niego około 10 minut spacerkiem do Plaży. A od plaży do kamienia to już z 3 minutki.
mapka.jpg
To zrobiona na szybko mapka. Na czerwono zaznaczony plac zabaw, na żółto - kolejno plaża oraz kamień.
Wiktoria
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktoria » 30.06.2014 11:55

dzięki.
tak, o ten plac zabaw pytałam bo gdzieś w tej okolicy będziemy wychodzić na plażę.
Czyli do punta rata niedaleko :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.06.2014 12:10

Nieco spóźniony, ale nadrobiłem i czekam na ciąg dalszy.. ;)
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 30.06.2014 12:12

Też jestem.
Przecudne fotki :D I tu zabiłaś mi ćwieka :/ Co ja mam teraz zrobić? W przyszłym roku Tucepi czy może jednak Brela??? Sama już nie wiem - wszędzie jest pięknie!
A jak daleko mieliście z apartmana do plaży?
Czytam z ciekawością :D Relacje trzymają mnie przy życiu, bo do moich wakacji (niestety w tym roku nie w Chorwacji ;( ) jeszcze ponad 50 dni :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pół na pól czyli Brela po raz pierwszy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone