Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w maju :) / PILNE

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005
Pogoda w maju :) / PILNE

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 17.12.2005 19:23

Potrzebuje informacji na temat pogody w maju. Okolice Makarskiej.
Czy byliście w Zivogosce?? Liczę na Waszą pomoc:)::) Pozdrawiam! evik
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 17.12.2005 20:25

Byłem w tym roku w CRO właśnie w maju (15-30) - w miejscowości Omiś
Temperatura ok. 23 C, bezproblemowo można kąpać się w morzu (19-20 C). Przez wszystkie dni miałem piękną słoneczną pogodę. Jak pojechałem na wycieczkę do Dubrownika, to tam był upał powyżej 33 C.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.12.2005 18:05

evik napisał(a):Czy byliście w Zivogosce?? Pozdrawiam! evik


Byliśmy ;)

Pozdrawiam również :)

Plumek
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 18.12.2005 19:46

Plumek!!! Co to za miejscowość. Da się tam przezyć dwa tygodnie. Napisz coś więcej bo mnie tam wyciągają. Pozdro
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.12.2005 08:17

evik napisał(a):Plumek!!! Co to za miejscowość. Da się tam przezyć dwa tygodnie. Napisz coś więcej bo mnie tam wyciągają. Pozdro


To oczywiście zależy od tego, co chesz robić. Jeśli ograniczysz się wyłącznie do biernego wypoczynku (leżenie na plaży) - to możesz mieć dość. Živogošće to niewielka miejscowość - choć dzieli się na 3 "osiedla", oddzielone od siebie 2-3 km przestrzeni. Zapewne będziesz w jednej z części tej miejscowości - jak się zorientowałam z innego Twojego postu - w Živogošće - Porat.
Każda wioska w Dalmacji w sezonie przechodzi w fazę ożywienia i jest na pewno więcej atrakcji niż poza sezonem.
Więc jeśli lubisz siedzieć w miejscu i wystarczą Ci spacery wzdłuż niewielkiej promenadki tam i z powrotem oraz morze, słońce i plaża albo też będziesz traktować tę miejscowość jakbo bazę wypadową na wycieczki po środkowej Dalmacji - to takie miejsce jest OK.
Jeśli szukasz życia nocnego, dyskotek, klubów, tłumów - to lepiej znajdź inne miejsce :)

Nie wiem, czy ten opis da Ci jakiś obraz miejscowości, ale jak masz bardziej konkretne pytania, to pisz :) Może będę umiała Ci pomóc :)

Plumek
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 19.12.2005 19:19

Dziękuje za cenne wieści.
cromen_heh
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.01.2006
ISTRIA - pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromen_heh » 02.01.2006 21:49

Witam serdecznie!

Wiem, ze czym bardziej na południe tym cieplej, ale neistety weekend majowy to nie dwa tygodnie i chcemy pojechac na IStrie (blizej)

Jaka w maju jest tam pogoda? Jaka temperature ma morze?

Jechac chcemy w rejon Puli, Rabac. Tak na marginesie, to ktora z nadmorskich miejscowosci na IStrii jest najpiekniejsza i najlepiej dopasowana do turystow, ktorzy cenia saobie spokoj, spacery, morze i male restauracyjki w waskich uliczkach?

Dziekuje za pomoc, pozdrawiam
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 03.01.2006 11:08

Istria to nie Dalmacja.Trzeba się liczyć z bliskością tak wielkich gór jak ALPY.POZDRAWIAM
Anulka1
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.11.2004
Re: ISTRIA - pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anulka1 » 03.01.2006 12:58

Witaj,

Ja polecam Rabac, troszke knajpek, w maju jeszcze mało turystów, bliskośc Labinu, z pieknym starym miastem i urokliwymi zakątkami, i dobra baza wypadowa aby zwiedzic Pule,Rovinji i inne miasta Istri jak równiez okoliczne wyspy,

A i dojechac mozna tam prosto i szybciutko i dobra droga :)

A pogoda, w zeszłm roku byla rewelacyjna,
A woda moze nie najcieplejsza jeszcze, ale i tak bije Bałtyk w szczycie sezonu :)

A do tego sa tam bardzo ładne plaże

Polecam,
A
cromen_heh
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromen_heh » 05.01.2006 11:51

evik napisał(a):Istria to nie Dalmacja.Trzeba się liczyć z bliskością tak wielkich gór jak ALPY.POZDRAWIAM
\

Też odkrycie:D Tak na serio... jest tam az tak zimno w maju, ze przezyc sie nie da, a z wycieczki w cieplejszy rejon Europy nici?? Jesli ktos byl w maju na Istrii to prosze o konkretne info, temperatury w jakim przedziale, opady (jak sa, to jak to tam wtedy wyglada). No i czy trzeba liczy sie z tym, ze pogoda moze nas totalnie zaskoczyc i nie przekraczac 15-20 stopni

Pozdrawiam
Anulka1
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anulka1 » 05.01.2006 16:07

cromen_heh napisał(a):
evik napisał(a):Istria to nie Dalmacja.Trzeba się liczyć z bliskością tak wielkich gór jak ALPY.POZDRAWIAM
\

Też odkrycie:D Tak na serio... jest tam az tak zimno w maju, ze przezyc sie nie da, a z wycieczki w cieplejszy rejon Europy nici?? Jesli ktos byl w maju na Istrii to prosze o konkretne info, temperatury w jakim przedziale, opady (jak sa, to jak to tam wtedy wyglada). No i czy trzeba liczy sie z tym, ze pogoda moze nas totalnie zaskoczyc i nie przekraczac 15-20 stopni

Pozdrawiam


Bylam na Istrii, w zeszłym roku od 26 maja, i pogoda byla rewelacyjna,
ciepło słonecznie, przez 10 dni tylko raz padalo (burza) i to wieczorem, i tylko tego dnia bylo troche pochmurnie, temperatura wody wg. tablicy przy plazy to 19-20C o ile dobrze pamietam

Dokladnie panietam 28 maj, bo upał byl tak niesamowity ze w cieniu bylo trudno wytrzymac a o tym co dzialo sie na słoncu juz nie wspomne,

W tym roku takze wybieram sie tam w tym terminie i licze ze pogoda bedzie równie rewelacyjna :)
f-cia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) f-cia » 23.01.2006 19:18

ja tez wybieram sie na weekand majowy w okolice makarskej i zastanawiam sie jaka moze mnie zastac pododa... ktos tam byl w zeszlym roku? jak bylo? ile stopni i sloneczka?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2006 21:38

W styczniu nawet najstarsi górale (chorwaccy) nie powiedzą, jak będzie w maju :wink:
- ale głowa do góry, będzie dobrze (znaczy się:yes,yes,yes) :lol:
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 24.01.2006 08:41

Janusz,co by było gdyby ciebie nie było...... zawsze człowieka wesprzesz w trudnych chwilach.Jestem na tym forum od grudnia, a już tye dobrych wiadomości od CIEBIE. Wracając do pogody w maju -;pieniądze wysłane,wyjazd 29.04 .Gdy wrócę będziecie mieli wiadomości z pierwszej ręki.Swoją drogą,czy jest jeszcze ktoś kto jedzie tak wcześnie.../może niech się odezwie! Pozdro.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2006 17:58

Cóż można jeszcze poradzić dziś?
Na kilka dni przed planowanym wyjazdem zajrzeć tu:
http://www.weatheronline.co.uk/Croatia.htm
"Wkleić" do ulubionych (lub jako strona startowa przed startem :wink: )
i pakować w bagaże to, co link wskaże :lol:
Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda w maju :) / PILNE
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone