Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w drugiej połowie maja (gdzie jechać?)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiek_wawa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.04.2003
Pogoda w drugiej połowie maja (gdzie jechać?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_wawa » 06.04.2003 12:25

Witam serdecznie.
Właśnie się zarejestrowałem.

I od razu proszę o radę.
Nigdy nie podróżowałem autem do Chorwacji, ale mam nadzieję, że od tego roku to się zmieni.
Chciałbym spędzić miło czas w Chorwacji w drugiej połowie maja (dwie albo cztery osoby, dojazd samochodem, raczej bez noclegu po drodze).
I nie ukrywam, że chciałbym również się wykąpać w Adriatyku :lol:

Ze względu na to, iż po drodze chciałbym zwiedzić Wiedeń (wyjazd z Wiednia około południa); myślałem o pobycie około 3 dni w okolicach Rijeki, 3 dni w okolicach Zadaru oraz 3 dni w okolicach Splitu.

Czy pod koniec maja można znaleźć kwaterę w cenie poniżej 10 euro za osobę (pobyty po trzy dni - dwie lub cztery osoby)?

Czy o tej porze roku można już kąpać sie w Adriatyku na północy Chorwacji (Rijeka, Zadar) czy lepiej jechać od razu na południe (Dubrovnik)?

Przeszukiwałem archiwum, ale zdania w tej materii są bardzo podzielone, dlatego też zadaję takie pytanie na forum.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 06.04.2003 16:20

Maj to nie jest nawet początek sezonu turystycznego w Chorwacji , na pewno znajdziesz kwaterę bez rezerwacji / po 3 dni poniżej 10 EURO/osoba im dalej na południe powinny być tańsze (zależy od standartu ). Co do kąpieli w morzu nie będzie najcieplejsza :!: :!: statystyki z katalogu niemickiej TUI :arrow:
MAJ TEMP POWIETRZA/DZIEŃ TEMP WODY
DUBROWNIK 25stop C 18 stop C
RJEKA 23 stop C 17 stop C
Temperatura powietrza/noc /RJEKA 14 stopC
/noc/DUBROWNIK 17 stop C
GRAZKA :papa:
misiek_wawa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.04.2003
Zimno...

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek_wawa » 06.04.2003 16:41

Dzięki za odpowiedź.

Temperatura wody troszeczkę mnie ostudziła ;-)
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 07.04.2003 10:39

Jeździłam już do Chorwacji w maju ( z namiocikiem !!!) i było bardzo fajnie, bez tłoku, ceny niższe niż w sezonie. A co do morza - koło Rijeki morze może ( :lol: )być jeszcze chłodne, bo zobacz jak długo w tym roku zima sie przeciągnęła, na prognozach pogody na Istrii jest teraz około 5 stopni !!!! Spróbuj zacząć od Dubrownika a potem wracaj przez Zadar i Istrię.

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda w drugiej połowie maja (gdzie jechać?)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone