Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda przełom sierpnia i września

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014
Pogoda przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 22.07.2014 12:28

Witam forumowiczów!
Wybieramy się pierwszy raz na Chorwację (do Chorwacji? :) ). Termin podróży przypada na ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września. Pobyt dzielimy między Vodicami a Bolem na wyspie Brac. I tu pytanko: jak pogoda w tym czasie zazwyczaj wygląda w tych rejonach? Jest duże prawdopodobieństwo burz czy jendak słoneczko?

Pozdrawiam!
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 22.07.2014 13:05

co do ostatniego tygodnia sierpnia, pogoda zazwyczaj jest ładna , upałów już raczej nie ma, temperatura około 28-30 stopni, może się zdarzyć jeden dzień brzydkiej pogody, jakaś burza ale pogoda dużo pewniejsza niż pod koniec czerwca kiedy to potrafi na kilka dni przyjść głębszy układ niżowy.
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 22.07.2014 13:23

Fantastycznie :) 28-30 st. to nie są upały? :))) Bosko! Dzięki za odpowiedź!
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.07.2014 13:30

Gonziakowa napisał(a):Witam forumowiczów!
Wybieramy się pierwszy raz na Chorwację (do Chorwacji? :) ). Termin podróży przypada na ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września. Pobyt dzielimy między Vodicami a Bolem na wyspie Brac. I tu pytanko: jak pogoda w tym czasie zazwyczaj wygląda w tych rejonach? Jest duże prawdopodobieństwo burz czy jendak słoneczko?

Pozdrawiam!

W zeszłym roku byliśmy od 31.08 do 11.09 pogoda cudowana ani jednego dnia z deszczem cały czas około 30 stopni był plażing i smażing .
W tym roku jade od 28.08 do 8.09 i mam nadzieję że pogoda dopisze.
Udanych wakacji
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 22.07.2014 13:38

Z pogodą to nigdy nic nie wiadomo jak pokazuje ten rok :)
Z doświadczenia do tej pory byłem 3 razy w 2 połowie sierpnia zazwyczaj od 19 do 31.
Łącznie na te wszystkie pobyty jeden dzień od 9 do 13 słońce było za chmurami, a później klara. Ten sam wyjazd w dniu wyjazdu jeszcze była ogromna burza nie wiem jak było później. Jeszcze z 3 razy trafiło się, że pokropiło w nocy, ale od rana nie było śladu.

Reszta dni to palące słońce.

Co do upałów to nie wiem jak na początku września. Ostatnio jak byliśmy na Peljesaciu, a później za Dubrovnikiem to temp w granicach 33-37. (koniec sierpnia)

Bliżej września noce przyjemniejsze (nie zimne)
Gonziakowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonziakowa » 28.07.2014 11:44

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Zapowiada się bardzo przyjemnie :) Udanych chorwackich wakacji!
Rossonera
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rossonera » 06.08.2014 21:49

My jedziemy 5-15 września do Tucepi i mam nadzieję, że prognozy długoterminowe na Accuweather się nie sprawdzają. :(
sarius1990
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarius1990 » 14.07.2015 13:53

Jaki w ogóle jest sens patrzenia w lipcu na prognozę we wrześniu i jeszcze martwienie się tym?
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 14.07.2015 14:17

kodens79 napisał(a):W zeszłym roku byliśmy od 31.08 do 11.09 pogoda cudowana ani jednego dnia z deszczem cały czas około 30 stopni był plażing i smażing .
W tym roku jade od 28.08 do 8.09 i mam nadzieję że pogoda dopisze.
Udanych wakacji


To chyba byliśmy w jakiejś innej Chorwacji :D My też byliśmy w zeszłym roku w tym terminie i co drugi dzień lało, albo było pochmurno i wiało okropnie...
Dla potwierdzenia:
jaka-jest-aktualna-pododa-w-chorwacji-t41292-2490.html?hilit=aktualna%20pogoda

Żeby nie było: w tym roku również jadę we wrześniu, 7 raz :) myślę, że zastanawianie się nad pogodą teraz nie ma sensu, prognozy potrafią się zmieniać w przeciągu kilku godzin. Nie ma co zakładać z góry, że będzie pięknie każdego dnia "bo to Chorwacja", ani nie ma co bać się, że będzie tak, jak rok temu.
Z 5 lat temu była taka "anomalia" we wrześniu, że było w drugim tygodniu miesiąca powyżej 35 stopni i niektóre szkoły w Chorwacji były pozamykane, ze względu na brak klimatyzacji.
Konik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konik » 14.07.2015 18:48

Zgadza się. Było tak gorąco ok 15 września, że nie do uwierzenia.
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 16.07.2015 16:12

W zeszłym roku byliśmy w Podgorze, ostatni tydzień sierpnia lampa, pierwszy września codziennie deszcz :(
W tym roku uderzamy od 8 do 23 września, mając nadzieję, że będzie pogoda...
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 11.08.2015 14:04

Hej,

Co roku jezdzimy ostatni tydzień Sierpnia, pierwszy Września.

2 ostatnie lata spędziliśmy na Braczu.

Dwa lata temu: Wszystkie dni słoneczne, temp ok.28 st. ludzi już trochę mniej, ale ciągle sezon trwa.

Rok temu: kilka dni deszczowych, temp w dni słoneczne ok 30st, ale w te kilka dni pochmurnych 22st.

Wiadomo że zeszły rok był w Chorwacji specyficzny i jak widzisz nie ma reguły. Jednakże nawet w pochmurne dni jakoś tak nie ma na co narzekać :)
luki041
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.06.2016
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki041 » 20.06.2016 22:12

Janusz Bajcer napisał(a):
luki041 napisał(a):Witam.
I druga sprawa co napisze wszystko w jednym poscie jak z pogoda w końcówce sierpnia poczatku wrzesnia? Planujemy jechac jak najbardziej na poludnie. Dzieki z gory za odpowiedzi.

Witam
Druga sprawa w innym dziale >>> pogoda-i-klimat-f7.html


Tak wiem i już nie raz w tym dziale bywałem, ale może akurat ktoś coś za jednym razem ciekawego doda jak już będzie odpowiadał na moje pierwsze pytanie ;) a propos niego: nikt nie jechał w 2 osoby w tym, albo podobnym terminie? ;)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 20.06.2016 22:18

luki041 napisał(a):Witam.
Zaczne od tego iz w chorwacji byłem juz 5 razy, ale ostatni moj raz byl 3 lata temu, zawsze wyjazd w ciemno w 8 osob. Zawsze udawalo sie cos znalezc (chociaz czasem bylo trzeba szukac ok 5 godzin). W tym roku planuje pojechac tylko z moja dziewczyna na ok 10/12 nocy w 2 polowie sierpnia lub jego koncowce. Tylko tym razem bardziej sie obawiam niz zwykle mimo iz jedziemy tylko w 2 osoby i niby powinno byc latwiej.. Co sadzicie? Dla 2 osob mysle nie powinno byc wielkiego problemu w obojetnie jakim terminie? Czy moze nie warto ryzykowac w tym roku i cos zarezerwowac? I druga sprawa co napisze wszystko w jednym poscie jak z pogoda w końcówce sierpnia poczatku wrzesnia? Planujemy jechac jak najbardziej na poludnie. Dzieki z gory za odpowiedzi.


Z pogodą jak z pogodą, czasem świecie słońce, czasem pada deszcz. Spodziewasz się jakiejś pewnej prognozy za 2 miesiące?
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 21.06.2016 07:33

luki041 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
luki041 napisał(a):Witam.
I druga sprawa co napisze wszystko w jednym poscie jak z pogoda w końcówce sierpnia poczatku wrzesnia? Planujemy jechac jak najbardziej na poludnie. Dzieki z gory za odpowiedzi.

Witam
Druga sprawa w innym dziale >>> pogoda-i-klimat-f7.html


Tak wiem i już nie raz w tym dziale bywałem, ale może akurat ktoś coś za jednym razem ciekawego doda jak już będzie odpowiadał na moje pierwsze pytanie ;) a propos niego: nikt nie jechał w 2 osoby w tym, albo podobnym terminie? ;)


Byłam parę lat temu na przełomie sierpnia i września na Hvarze. Pierwszego ranka zaskoczył nas deszcz ;) Pomyśleliśmy - oho, no to ładnie. Po 15 minutach deszcz się skończył i nie pojawił do końca dwutygodniowego wyjazdu. Pierwszy tydzień września był jeszcze bardziej gorący niż ostatni sierpnia.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Pogoda przełom sierpnia i września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone