Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda przełom sierpnia i września

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luki041
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.06.2016
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki041 » 21.06.2016 11:37

W sumie nie mam co patrzeć i teraz myslec i czytać o pogodzie na koncowke sierpnia i poczatek wrzesnia... Bylem 5 razy w chorwacji. Pierwszy raz od 15 czerwca- pierwsze 2 dni piekne niebo zero chmurki, kolejne 7 dni wiala "buria" i "oluja" (czy tak jakos na to chorwaci mowili :p) bylo deszczowo i zimno, ze grzalismy sie przy otwartym piekarniku... Kolejne 2 dni cieple, ale pochmurne... Juz myslalem, ze nie wroce do chorwacji bo bylem zawiedziony strasznie pogoda... Raz jeszcze inny rok w sierpniu było tak, ze spotkalo nas 3 dni strasznej burzy z wiatrem i deszczem, pozostale wypady żarówa, zero chmurek, raz tylko bylem w czercu, raz w sierpniu na poczatku i 3 razy w lipcu, ale nigdy we wrzesniu i na koncowce sierpnia dlatego mam male obawy, boje sie rowniez jechac w tym roku w ciemno, no ale sie zobaczy ;)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 21.06.2016 12:20

Trzy razy przełom sierpnia i września.
Pierwszy raz 2013 - piękna pogoda cały pobyt - 7 dni: 28 - 30 stopni super i już wpadłam jak śliwka w kompot....
2014 było trochę gorzej na 9 dni - 1 cały deszczowy bez plażowania, dwa kolejne do południa pochmurno, ale ciepło, potem już słonecznie i plażing. Było więcej zwiedzania....
2015 - 12 dni smażing - piękna słoneczna pogoda - gorąco ....
Morze cieplutkie, dojrzałe owoce, mniej ludzi na plaży jak dla mnie bomba .......
2016 - mam nadzieję powtórka poprzedniego roku .. :wink:
dariawoj
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2016
Re: Przełom sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariawoj » 05.07.2016 11:10

ogólnie myślę że akurat w tych terminach będzie najcieplej i najpiękniej. Byłam już kilka razy na Chorwacji i naprawdę uwielbiam ten kraj.
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 06.08.2016 16:53

Witam planuje wakacje w makarskiej w terminie 27 sierpnia do 7 września. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak w tym terminie może być z pogodą? Czego się spodziewać. Z góry dzięki
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 06.08.2016 16:58

Będzie fajnie.
Jedź i się nie zastanawiaj.
Przy okazji poczytaj ile warte są prognozy na dalej niż 3-5 dni.

Ogólnie są g..no warte.
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 06.08.2016 17:02

Akurat długo terminowa jest całkiem znośna ok 30 stopni i slonce. No tylko, że czytałem, że w tym terminie potrafi ładnie popadać i pogoda przypomina raczej nasz bałtyk niż chorwacje.

Co do tematu znalazłem jeszcze ciekawą oferte 9 dni w grecji srodkowej z HB za 1100zł. Tylko pytanie czy pogoda tam będzie pewniejsza? Niby dalej na południe.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2016 17:14

Kiedyś, jak młody jeszcze nie chodził do szkoły, zawsze jeździliśmy w ostatni weekend sierpnia. Nigdy nie było problemów z pogodą. Raz w 2012 roku dość mocna burza, kilka godzin a poyem znów słońce. W tym roku jadę od19 sierpnia do 4 września i liczę że będzie ok ;)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.08.2016 17:20

Z pogodą (nie tylko w tym czasie) jest jak z kobietą czyli delikatnie mówiąc jest kapryśna. :)

My od wielu lat przeważnie jeździmy na przełomie sierpnia i września i raczej nie narzekamy , oczywiście jakiś deszcz jest zawsze ale przeważnie bywa ciepło i pogodnie.

W tym roku startujemy 31 sierpnia.
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 06.08.2016 17:21

Dziękuje nie ukrywam, że dodałeś mi troche otuchy.

Po burzy woda się nieco ochłodziła? Pamiętam, że jak byłem kiedyś w lipcu wystarczył do tego troszkę silniejszy wiaterek.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 06.08.2016 17:40

polakwcro napisał(a):Akurat długo terminowa jest całkiem znośna ok 30 stopni i slonce. No tylko, że czytałem, że w tym terminie potrafi ładnie popadać i pogoda przypomina raczej nasz bałtyk niż chorwacje.

Co do tematu znalazłem jeszcze ciekawą oferte 9 dni w grecji srodkowej z HB za 1100zł. Tylko pytanie czy pogoda tam będzie pewniejsza? Niby dalej na południe.


Nie bądźże naiwny. :roll:
Długoterminowa :? :?:

Nie ma nikogo, kto by Cię mógł zapewnić o takiej czy innej pogodzie.
Nie ma znaczenia, czy bardziej na południe, wschód czy zachód...Pogoda jest nieprzewidywalna w szczegółach dalej niż na kilka dni.
Tendencje i owszem, czyli z założenia w lecie będzie cieplej niż w zimie :) - choć bywało już u nas 20 stopni w styczniu i 16 stopni w sierpniu.
A ile było, nawet w tym roku (ba... w lipcu nawet...), takich dni, w których w Polsce było 8-10 stopni więcej niż w Chorwacji, do tego w północnej Europie słonecznie, prawie cały basen Adriatyku pod chmurami i z deszczem :? .
Myślisz, że ktoś to przewidział wcześniej niż parę dni przed.
Jeżeli musisz zadecydować teraz i nie masz możliwości wybrania kierunku na kilka dni przed wyjazdem, to się nie katuj prognozami (i nie katuj innych :oczko_usmiech: ), tylko zdecyduj gdzie i w jaki sposób lepiej wypoczniesz i pod tym kątem szukaj.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2016 18:02

krispinus napisał(a):
polakwcro napisał(a):Akurat długo terminowa jest całkiem znośna ok 30 stopni i slonce. No tylko, że czytałem, że w tym terminie potrafi ładnie popadać i pogoda przypomina raczej nasz bałtyk niż chorwacje.

Co do tematu znalazłem jeszcze ciekawą oferte 9 dni w grecji srodkowej z HB za 1100zł. Tylko pytanie czy pogoda tam będzie pewniejsza? Niby dalej na południe.


Nie bądźże naiwny. :roll:
Długoterminowa :? :?:

Nie ma nikogo, kto by Cię mógł zapewnić o takiej czy innej pogodzie.


Krispinus dobrze gada, prognoza to są jedynie przewidywania :roll: nie wiem, gdzie mieszkasz - ale u mnie w górach to pogody nie da się przewidzieć nawet w danym dniu. Co z tego, że rano ślicznie słonko świeci, jak wystarczy zmiana ciśnienia, wiatru i poszedł cały plan w cholere.

Ty się uchwyciłeś tego co ja wytłuściłam - życzę Ci, aby się sprawdziło.
Ale to znaczy dokładnie to samo, co - za 5 lat wygrasz w totka :)
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 06.08.2016 18:04

W sumie racja :D, no to nic zaczynam odliczanie 21 dni do wyjazdu :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 06.08.2016 18:42

krakuscity napisał(a):Z pogodą (nie tylko w tym czasie) jest jak z kobietą czyli delikatnie mówiąc jest kapryśna. :)

My od wielu lat przeważnie jeździmy na przełomie sierpnia i września i raczej nie narzekamy , oczywiście jakiś deszcz jest zawsze ale przeważnie bywa ciepło i pogodnie.

W tym roku startujemy 31 sierpnia.

Rok temu pogoda w tym terminie rewelka,ani jednego dnia deszczu, caly czas lampa:-)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 06.08.2016 18:49

Bea.ta napisał(a): ...u mnie w górach to pogody nie da się przewidzieć nawet w danym dniu...


To prawie tak samo jak u mnie :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pogoda przełom sierpnia- wrzesnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2016 18:55

krakuscity napisał(a):W tym roku startujemy 31 sierpnia.
A można wiedzieć, gdzie jest plan?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda przełom sierpnia i września - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone