Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pogoda na przełomie sierpnia i września

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002
pogoda na przełomie sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 17.06.2002 08:49

Wybieram się w okolice miejscowości Primosten w terminie 24.08 - 05.09. Czy pogoda na przełomie sierpnia i września w tym rejonie wybrzeża jest słoneczna? Wiem, że trudno jest to przewidzieć ale może ktoś z Was już był tam w podobnym terminie i może podzielić się wrażeniami. :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 17.06.2002 08:57

W Polsce generalnie jest sloneczna a co dopiero nad Adriatykiem. Spokojnie będziesz miała jeszcze dosyc upalów. Jeśli przyjdzie "zalamanie" to góra na 2-3 dni. A latem to "załamanie" przewaznie oznacza i tak temperaturę powyzej 20 st, tylko moze mniej slońca-idealny czas do zwiedzania.
Jeśli chcesz to zajrzyj na stronę instytutu Leona www.izor.hr tam znajdziesz temperatury morza, powietrza, opady za ostatnie kilka lat.
PZDR :)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002
dzięki

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 17.06.2002 09:16

Wielkie dzięki Macieju! Podniosłeś mnie trochę na duchu, gdyż po przeczytaniu kilku informacji o niezbyt dobrej pogodzie w tym okresie trochę się podłamałam. Co prawda byłam juz na Chorwacji 2 lata temu, ale w Novi Vinodolski i na przełomie czerwca i lipca i pogoda też się załamywała. Dlatego w tym roku postanowiliśmy pojechać trochę na południe. Wybrałam okolicę Primosten, gdyż jest tu mało wysp, a wcześniej właśnie w Novi Vinodolski byliśmy zamknięci pomiędzy lądem a wyspą Krk i po południu zawsze znad wyspy albo gór nadciągały chmury. Nie wiem czy mój tegoroczny wybór coś da i przejmuję się trochę tym terminem, ale cóż w mojej pracy nie mogę sobie dowolnie wybrać terminu urlopu. :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 17.06.2002 10:09

Spokojnie ja jadę 1 września takze musi być OK :mrgreen:
A tak powaznie to 4 lata temu byłem od 10 do 26 września i oprócz 2 nieciekawych dni a Istrii(na początku) reszta byla sloneczna i ciepła(Zadar). z tego co wiem to zeszłoroczny wrzesień był chłodniejszy niz zwykle-czyli w tym roku nie ma siły będzie gorąco :D
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002
odp.

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 18.06.2002 08:55

Dzięki za odpowiedź i życzę udanego pobytu!
Może się spotkamy gdzieś na drogach.
Powodzenia!
:D :D :D
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 30.06.2002 03:23

Bylem w Primosten dokladnie w tym okresie w 2000 roku. Przez dwa tygodnie pogoda byla prawie murowana tzn. na 14 dni chlodniej bylo dwa razy (ok. 20 st. C). Mniej wiecej w polowie pobytu zrobilismy wypad do Dubrownika. To byl jeden z tych dni. Przez cala trase bylo pochmurno a w miescie docelowym padal deszcz, ale wtedy to bylo raczej bardzo porzadane. Generalnie pogoda byla super (i temperatura wody rowniez).

Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 02.07.2002 19:49

bregu napisał(a):Bylem w Primosten dokladnie w tym okresie w 2000 roku. Przez dwa tygodnie pogoda byla prawie murowana tzn. na 14 dni chlodniej bylo dwa razy (ok. 20 st. C). Mniej wiecej w polowie pobytu zrobilismy wypad do Dubrownika. To byl jeden z tych dni. Przez cala trase bylo pochmurno a w miescie docelowym padal deszcz, ale wtedy to bylo raczej bardzo porzadane. Generalnie pogoda byla super (i temperatura wody rowniez).

Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.


Witam!

Dzięki za informacje. Jeśli możesz mi trochę napisać o tym jak wygląda Primosten, itp. (jeśli masz namiar na jakieś kwatery w tym miejscu), to byłabym wdzięczna.

pozdrawiam serdecznie
Meeg :D

Powrót do Pogoda i klimat



cron
pogoda na przełomie sierpnia i września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone