Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010
Podstrana - plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 06.05.2010 20:36

Wybieram się w tym roku do tej miejscowości. Dlatego mam kilka pytań. Co sądzicie o plaży w tej miejscowości? Czy jest kamienista jak większość? Czy szybko robi się głęboko? Czy jest atrakcyjna do nurkowania ABC?

Pozdrowienia dla wszystkich CRO-maniaków! 8)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.05.2010 21:47

CRO_Marek napisał(a):Wybieram się w tym roku do tej miejscowości. Dlatego mam kilka pytań. Co sądzicie o plaży w tej miejscowości? Czy jest kamienista jak większość? Czy szybko robi się głęboko? Czy jest atrakcyjna do nurkowania ABC?

Pozdrowienia dla wszystkich CRO-maniaków! 8)


Zajrzyj do tej relacji http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24932&highlight= :wink:
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 06.05.2010 22:21

Czytałem, ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytania. W innych opisach znalazłem, że plaża długa i nie robi się od razu głęboko. I tylko tyle. Może ktoś napisze trochę więcej.

Pozdr
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.05.2010 23:48

A dlaczego tak koniecznie chcesz wylądować na przedmieściach Splitu?
A jakie plaże? wystarczy wrzućić w net hasło "podstrana" (albo "podstrana plaza") i zaznaczyć opcję "grafika"....
Pozdrawiam
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 07.05.2010 08:10

Dzięki za cenne sugestie dotyczące wyszukiwania. Zadałem takie pytania, ponieważ na forum jest wiele osób, które obrazowo opisują odwiedzone miejsca. 8)
Dlatego Podstrana, gdyż jest blisko Splitu. :lol:
Pozdr
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.05.2010 08:35

Na plażach w Podstranie nie byłem , byłem pare kilometrów dalej , w Duce przed Omisem , obok campingu plaża dośc przyjemna ,rosną tamaryszki , drobny piasek-żwir , woda gdzieś do 50-200m od brzegu płytka .

Podstrana z tego co widac z autka jest zatłoczona , plaże jak są , to wąskie . :evil: Od Splitu do Omisa ciagnie się właściwie ciągła zabudowa

Sama miejscowośc bez klimatu zatłoczona i wielki ruch samochodów ....... :?

Jak już , dużo bardziej malownicze i przyjemniejsze są miejscowości za Omisem a i stamtąd do Splitu rzut kamieniem ( Od Omisa bardzo często chyba co 15-30minut kursują autobusy do Splitu )

Pozdrowienia dla Choszczna - mieszka tam mój rodzony brat :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 10:55

Przecież tu co kawałek to inna "plaża".. Ja też uważam, że przedmieście drugiego co do wielkosci miasta w HR to kiepski pomysł na wakacje ; tym bardziej, że w tym miejscu Jadranka jest wyjątkowo blisko linii nabrzeża.. czy generalnie, w mojej opinii czekają Cię wakacje jak przy Gierkówce..(albo jeszcze bardziej obrazowo.. wyobraż sobie, że podwarszawskie Janki są nad morzem....a linia brzegowa przebiega wzdłuż trasy szybkiego ruchu... To właśnie Podstrana.)
Split zobaczyć trzeba (bez dwóch zdań), ale naprawdę wystarczy wyskoczyć raz czy dwa razy.. i będziesz miał dość, bo oooogromny ruch (dzikie tłumy na strówce, duchota i upał .. "stojące" powietrze...a i pamiętaj, że strówka przy porcie...). Poza tym w promieniu 100 km masz tyle innych ciekawych rzeczy, że byłoby niewybaczalnym, gdybyś ich poniechał cały czas poświęcając tylko i wyłącznie samemu Splitowi....
Poszukaj czegoś innego niż Podstrana.. dobrze radzę.
P.S. A dlaczego koniecznie musi być aż tak blisko Splitu...(o co chodzi?). Kiedy dojdziemy do sedna, będzie nam łatwiej coś więcej Ci podpowiedzieć... Mam wrażenie, że to ma być Twój pierwszy pobyt w Hr...
Pozdrawiam
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 07.05.2010 11:15

Nie, to już mój 5 raz. Przez 4 lata wypoczywałem na pięknej wyspie Murter. Tam cisza i spokój. Tym razem wybieramy się właśnie blisko Splitu. Trochę odmiany. Split juz zwiedzałem 2x. Teraz wybieramy się na wycieczkę do Dubrownika. Pytam głównie o plażę, ponieważ mam apartament nad samym morzem, przy plaży. Zdjęcia i widok z satelity wszystkiego nie oddają. Stąd pytania.
A może jakieś wskazówki co do wędkowania w Podstranie?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie. :D

Polecam wczasy w CRO! 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 11:19

8O To jak na 5 raz baardzo się dziwię, że wybrałsś takie miejsce. I gwarantuję, spokoju tam nie zaznasz...Mam też poważne wapliwosci,czy dobrze wybrałeś bazę wypadową do Dubrovnika 8O :roll: ... (oddalonego od Podstrany o ponad 200 km. i kilka dobrych godzin jazdy)- żeby nie powiedzieć, że strzeliłes jak kulą w płot.
Wszystkie podstawowe info znajdziesz na stronach TZ Podstrana
Pozdrawiam
eve_malutka
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eve_malutka » 07.05.2010 12:40

Ja byłam w Podstranie 2 lata temu w długi weekend sierpniowy, zniechęceni szukaniem kwatery, po długiej podróży pojechaliśmy wzdłuż wybrzeża i padło na Podstrana. Do plaży z apartamentu 10m i za to duży plus.Plaża kamienista wąska, czysta ale po południu podczas wiatru woda się zmulała, pojawiały się glony, nurkowanie ABC napewno odpada, na dodatek bliskość jardanki jest głośno i ruchliwo. Ja osobiście odradzam polecam jakieś miejscowości blizej Makarskiej.
katarzyna4z
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.07.2007
Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna4z » 07.05.2010 13:50

W tym roku jedziemy piąty raz do Podstrany apartament mamy blisko morza tj jakieś 20 m i nie muszę przechodzić przez drogę faktycznie natężenie ruchu jest bardzo duże ale pomimo to padło znowu na Podstrane. Stąd jest bardzo dobra baza wypadowa właśnie do Splitu, do Trogiru, Omiśa. Na plaży kameralnie, łagodne zejście do wody, na początku trochę kamieni a później już tylko piasek. Przy plaży kilka fajnych knajpek jest gdzie spędzić wieczór. Można również udać na Górną Podstanę, z której rozpościera się przepiękny widok.
Stąd pytanie do Katarzyny dlaczego tak bardzo odradza to miejsce ja wiem, że to nie to co na Hvarze gdzie jest naprawdę spokojnie. Czytając twoje niektóre posty dot. Podstrany wręcz odbieram to jako antyreklamę przepraszam ale takie mam odczucia. :D
Mnie po prostu ten ruch nie przeszkadza aczkolwiek gdybym miała jechać w przyszłym roku to raczej już w inne miejsce.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 14:18

Cóż gusta są różne, to co podoba się jednym, nie musi przypadać do gustu innym...nieprawdę niedaleko są miejscowości położone w większej odległości od Jadranki.. Jestem pewna, że mojej opinii nt. Podstrany nie jestem osamotniona....
Ale nie to jest to tutaj najważniejsze. Moje największe zdumienie wzbudził argument dot. Dubrovnika....skoro dla autora tego tematu priorytetem jest wycieczka do Dubrovnika właśnie, to chyba wszyscy się zgodzą, że znalazłoby się dogodniejsze miejsce na szukanie kwatery...
Pozdrawiam
katarzyna4z
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna4z » 08.05.2010 20:06

No tak z tym się mogę zgodzić. Co do wyprawy do Dubrovnika jest zdecydowanie za duża odległość. Będąc w Podstranie wybraliśmy się do Dubrovnika podróż przebiegła spokojnie, podziwialiśmy przepiękne widoki natomiast powrót w nocy był koszmarny.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.05.2010 12:23

katarzyna4z napisał(a):W tym roku jedziemy piąty raz do Podstrany apartament mamy blisko morza tj jakieś 20 m i nie muszę przechodzić przez drogę faktycznie natężenie ruchu jest bardzo duże ale pomimo to padło znowu na Podstrane. Stąd jest bardzo dobra baza wypadowa właśnie do Splitu, do Trogiru, Omiśa.


Mhm... Ja trzymam stronę Kasi - dziwi mnie, ze ludzie wybierają takie miejsca na wypoczynek - pal sześć, jak pierwszy raz jadą i sa nieświadomi Chorwacji w ogóle. Ale 5. raz - to już kompletnie dla mnie nie zrozumiałe. Zadam tylko jedno pytanie: przez 4 poprzednie lata, kiedy jeździłaś do Podstrany, zobaczyłaś coś jeszcze, oprócz Splitu, Trogiru i Omiša, skoro to taka dobra baza wypadowa...

No doczytałam, ze byłaś też w Dubrovniku... Czemu ludzie na własne życzenie na własnym, wymarzonym, wyczekanym URLOPIE się tak katują? Rozumiem, gdyby to był jedyny wyjazd do Cro w życiu...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2010 13:30

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cóż gusta są różne, to co podoba się jednym, nie musi przypadać do gustu innym...nieprawdę niedaleko są miejscowości położone w większej odległości od Jadranki.. Jestem pewna, że mojej opinii nt. Podstrany nie jestem osamotniona....
Ale nie to jest to tutaj najważniejsze. Moje największe zdumienie wzbudził argument dot. Dubrovnika....skoro dla autora tego tematu priorytetem jest wycieczka do Dubrovnika właśnie, to chyba wszyscy się zgodzą, że znalazłoby się dogodniejsze miejsce na szukanie kwatery...
Pozdrawiam


Nie jest Pani osamotniona.
Ogólnie to np. pas wybrzeża pomiędzy Trogirem a Splitem i dalej mnie nie zachwycił. Sporo tam albo nieużytków, albo przebudowywanej kupy kamieni, a jeszcze dochodzi lotnisko, hałasy, port w Splicie- słowem nie dość, ze ciszy nie ma, to jeszcze dochodzą łomoty niezbyt kojarzące się z wypoczynkiem... Kaśtel Stafilić jest podobną miejscówką jak Podstrana. Znajomi tam byli na...podróży poslubnej. Więcej nie pojadą, bo wracając widzieli i zrozumieli, że są o wiele lepsze miejsca, ale pierwszy kontakt z Chorwacją był niestety niezbyt przemyślany.
Do tego jeszcze coś. Stojąc po świcie na wybrzeżu pod Trogirem (o czym będzie i w mojej dalszej relacji) widziałem jedną wielką smugę dymu nad Splitem i okolicą. Niestety- przemysł i natężenie ruchu robi swoje.
Może fajne to jest do fotografowania, ale nie do wypoczywania...
Ot jak widać poniżej. Split i dymy nad nim z prawej.
Obrazek

Na tej focie widac to jeszcze lepiej- Podstrana będzie tam z prawej.
Zatem pozostaje życzyć raczej świeżego powietrza...
:wink:

Obrazek
Ostatnio edytowano 09.05.2010 15:17 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone