Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.05.2010 13:04

Wcale mnie nie dziwi posunięcie rządu macedońskiego- albo wyjście do Europy z zaplecza Bałkanów, albo izolacja i straty pieniędzy oraz zapomnienie.
Zobaczycie, ze potem przyjdzie czas na Albanię. Zmiany są nieuchronne.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2010 13:12

Widzisz. Tylko dlaczego RP Najjaśniejsza tego samego nie czyni???
Przecierz mamy sie czym pochwalić!
Seniorzy niemieccy odwiedzający Karkonosze, Wroclaw, Gdańsk, etc. się kiedyś skonczą.

Trzeba czyms turystę przyciągnąć.

skoro restauratorzy, hotelarze, agrogospodarze nie potrafią Polaków, to tym bardziej nie ściągna turystów z zagranicy...
Ja wolę na wakcje do Cro i narty do Włoch, niz płacić frycowe zachłannym Polakom.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.05.2010 13:27

To temat bardziej na inny wątek. :wink:
Widziałem wiele razy jak wygląda np. promocja naszego kraju w UK.
Z naszych produktów, to sprzedawano najpierw tylko pomidory...
Najczęściej to produktem eksportowym, mającym przyciagac turystów są wciąz te same rzeczy: Kraków, górolskie oscypki, zasmrodzone Zakopane, wódka i ogórki kiszone....ewentualnie Wadowice. :wink:

Co się dziwić, skoro nie ma w ogóle planu działania w tych wszystkich tak zwanych organizacjach promujących Polskę za granicą.

Kuniec offa.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 16.05.2010 22:40

waw!! jednak temat się nie urwał :D
Po powrocie z Podstarany opiszę jak wygląda plaża i czy było warto spędzić urlop. Mam nadzieję, że będzie jak zawsze w CRO - super :!:
A na jeżowce polecam buty plażowe. Nie tylko można na jeżowce nadepnąć.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 17.05.2010 08:29

CRO_Marek napisał(a):Po powrocie z Podstarany opiszę jak wygląda plaża i czy było warto spędzić urlop. Mam nadzieję, że będzie jak zawsze w CRO - super


No jednak szkoda że wybrałeś mimo wszystko Podstranę , ale taki był Twój wybór nim założyłeś wątek :?

W zasadzie Fatamorgana wszystko dobrze podsumował - nic dodać nic ując , o Podstranie mało na tym forum bo to jedno z najmniej ciekawych miejsc wybrzeża Chorwackiego niestety ... :(

A jak ktoś chce znależć spokojniejsze i w miarę puste plaże to wybiera się w sezonie na wyspy :wink:

Mimo wszystko udanego urlopu życzę
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 26.07.2010 14:28

a ja bym tak nie dramatyzował, byłem tam 3 lata temu i bardzo mi sie podobało, przy samym domku płytka piaszczysta plaża . Ludzi nie było za dużo może dlatego że był to początek września. Plażowaliśmy tam ze 3 razy, ponadto jeździliśmy sobie na południe, gdzie po drodze można było ustrzelić piękne plaże z otoczakami, na których nie było w ogóle ludzi. Blisko do Omisia, który warto zobaczyć i wpaść na spływ Cetiną. Natomiast byłem również w Makarskiej na wycieczce i jak zobaczyłem te dzikie tłumy na plażach nawet o 20 wieczorem to po prostu nie wyobrażam sobie takiego wypoczynku.
No ale są gusta i guściki.

Armar życzę odanego wypoczynku!
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 26.07.2010 22:57

Witam wszystkich cromaniaków!
Właśnie wróciliśmy ze wspaniałych wczasów (jak zawsze) z cudownej Chorwacji! A Podstrana? Przyznam, że po wpisach byłem trochę nastawiony negatywnie. Ale mile się rozczarowaliśmy na miejscu! Jadranka - owszem - ruch duży. Ponieważ mieszkaliśmy przy samej plaży to nie musieliśmy przez Jadrankę przechodzić. Tak jakby jej nie było ;-)
Sama miejscowość Podstrana nic ciekawego - domki ciągnące się wzdłuż Jadranki. Praktycznie żadnych sklepów. Za to plaża - bardzo fajna! Ciągnie się wzdłuż wybrzeża, przez co nie jest zatłoczona, tak jak w zatoczkach. Woda czysta, czasami trochę zmącona przez fale. Piękny widok na Split - i w dzień i w nocy. Do Splitu bardzo blisko i dojazd też dobry. Dlatego nawet nie odczuliśmy braku sklepów. Piekarnie i mały spożywczak mieliśmy 300 m od domu.
Reasumując:
- miejscowość Podstrana - nic ciekawego,
- plaża - bardzo fajna, nie zatłoczona, kamienista przy wejściu, a w wodzie piasek, brak jeżowców, przy brzegu spory kawałek płytkiej wody, odgrodzone ok 100 m od brzegu bojkami, aby nie wpływały skutery i motorówki,
- apartament polecam nad samym morzem, tak aby nie przechodzić przez Jadrankę. Poza tym można skoczyć do domku po zimnego browarka :wink:
- blisko i dobry dojazd do Splitu.

Pozdrawiam i jeśli są pytania to chętnie odpowiem.

PS. W przyszłym roku ponownie do Podstrany!!! 8)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.07.2010 23:16

Gratuluję zadowolenia z pobytu.
Teraz rozumiesz skąd i dlaczego były tamte wpisy?
Podstrana= nic ciekawego.
Tutaj większość ludzi jednak wybiera ciekawe miejsca na urlop.
Tam gdzie się spędza najwięcej czasu.

Natomiast nie rozumiem, dlaczego za rok znowu chcesz do Podstrany....
Naprawdę nie chcesz zobaczyć ładniejszych miejsc i poznać czegoś nowego w takim kraju??? 8O 8O 8O
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 23.08.2011 11:12

CRO_Marek napisał(a):waw!! jednak temat się nie urwał :D
Po powrocie z Podstarany opiszę jak wygląda plaża i czy było warto spędzić urlop. Mam nadzieję, że będzie jak zawsze w CRO - super :!:
A na jeżowce polecam buty plażowe. Nie tylko można na jeżowce nadepnąć.


Witam,

czy moge prosic opinie o Podstranie? jak plaża i ogolnie czy było o.k.?
moge prosić o namiar na apartament?
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 23.08.2011 22:43

Na temat Podstrany i o plaży napisałem wyżej. Apartament Perisic - rewelacja!
agaagata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaagata » 24.08.2011 08:32

CRO_Marek napisał(a):Na temat Podstrany i o plaży napisałem wyżej. Apartament Perisic - rewelacja!


A jak dojazd z Polski? Przez Węgry czy Austrię? Ile godz trwała podróż? Drogie są winiety? Ja zarezerwowałam w Podstranie domek (apartament) przy plazy. Rezerwowałam dokładnie wczoraj już na nastepny rok i tylko był już 1 termin wolny, wszystko pozajmowane!!!! Nie sądziłam, że jeszcze jedne wakacje się nie skonczyły a tu już brak wolnych miejsc na następny rok.
Dzwoniłam do 4 róznych osób i pytałam o nocleg i terminy i juz pozajmowane na następny rok. Podejrzewam, że własnie te apartamenty przy samej plaży tak szybko są własnie rezerwowane. Ja płące 80 euro za dobe za A5.
Poniżej namiary na mój apartamencik:
http://www.apartmentsada.com/en.html

Mam nadzieję ze również bedziemy zadowoleni z pobytu.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 25.08.2011 23:30

Polecam trasę przez Niemcy i Austrię. Nie piszesz skąd jedziesz i być może taka trasa nie będzie odpowiednia. Ja wybieram trasę Berlin-Lipsk-Regensburg-passau-Gratz-i już dalej do Chorwacji. Jechałem 2x przez Drezno i wydaje się, że ta trasa jest bardziej zatłoczona. Jest tylko dwupasmowa i tam spowalniają TIRy. A9 jest na znacznym odcinku 3pasmowa i lepiej się jedzie. Odradzam Monachium, bo tam zbyt duży ruch i korki. Jeśli chodzi o ceny winiet to odsyłam do stron internetowych Austrii i Słowenii. Nie pamiętam ile mnie kosztowały w całości. Niestety w tym roku nie byłem w CRO, dlatego nie chcę podawać danych z zeszłego roku bo mogło się coś zmienić.
Jeśli chodzi o twój apartament to udręką będzie przechodzenie przez jadrankę. Ja miałem apartament przy samej plaży i droga nie stanowiła problemu. Trzeba bardzo uważać bo ruch jest duży i nie chcą przepuszczać pieszych.
Ale ogólnie polecam Podstrane. Atrakcje to morze i bliskość Splitu. Poza tym nic innego tam nie ma. Już Ci zazdroszczę wyjazdu. Powodzenia.
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 08.01.2012 16:38

jesli chodzi o apartamenty obiekty super fajnie! o miejscowows faajnie blisko splitu.. nie ma hałasu jest spokojnie miło ale ale ale w wodzie az do omisu pływa trawa co jest bardzo nie przyjemne.. nasz apartament miał ogród swietny widok lezaki miejsce dla dzieciaków wypasiony grill ale woda i trawa ;/ ale ;) sa rodziny które tam były kilka razy i bardzo sobie chwalą ;) gusta sa rózne
metal222
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) metal222 » 08.01.2012 17:59

agaagata napisał(a):
CRO_Marek napisał(a):Na temat Podstrany i o plaży napisałem wyżej. Apartament Perisic - rewelacja!


A jak dojazd z Polski? Przez Węgry czy Austrię? Ile godz trwała podróż? Drogie są winiety? Ja zarezerwowałam w Podstranie domek (apartament) przy plazy. Rezerwowałam dokładnie wczoraj już na nastepny rok i tylko był już 1 termin wolny, wszystko pozajmowane!!!! Nie sądziłam, że jeszcze jedne wakacje się nie skonczyły a tu już brak wolnych miejsc na następny rok.
Dzwoniłam do 4 róznych osób i pytałam o nocleg i terminy i juz pozajmowane na następny rok. Podejrzewam, że własnie te apartamenty przy samej plaży tak szybko są własnie rezerwowane. Ja płące 80 euro za dobe za A5.
Poniżej namiary na mój apartamencik:
http://www.apartmentsada.com/en.html

Mam nadzieję ze również bedziemy zadowoleni z pobytu.



Byliśmy w Podstranie w 2011 roku. Tym razem jechaliśmy przez Słowację i Węgry. Droga ok. Zero korków, a jechaliśmy w sobotę. Poprzednio wybierałem trasę przez Austrię i na granicy SLO-HR zawsze trzeba było odstać 2-3 godziny w korku.
moni32
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni32 » 28.05.2012 14:57

Moje pierwsze spotkanie z Chorwacją było w zeszłym roku i zaczęło się właśnie w Podstranie. Pojechalismy w ciemno i tam los nas zaprowadził.
Bylismy we we wrześniu, wąs.kie piękne plaże. Mały ruch, Robiliśmy zakupy w pobliskim w Studenacu, większe w Splicie.
Zakochałąm się w Chorwacji, ale to normalne przecież :) I mimo, że urlop był udany w tym roku szukamy innego miejsca.
Potwierdzam, że miejscowośc sama w sobie nieciekawa, ale za to apartament był super, przemiła gospodyni, plaża pusta o tej porze roku, co akurat było zalęąą. . Najgorzej wieczorami, bo ile można chodzić pustym wybrzeżem.. I jeżeli mój mily delektował się karlowackiem w dzień to wieczorem nie możnabyło nigdzie jechać, bo "się nie prowadzę" :)
I dlatego w tym roku padło na dalmację, też we wrześniu, a gdzie to narazie jestem na etapie szperania na forum. :)
pozdrawiam cieplutko
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone