Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.05.2010 13:43

Fatamorgana napisał(a):Ogólnie to np .pas wybrzeża pomiędzy Trogirem a Splitem mnie nie zachwycił. Sporo tam albo nieuzytków, albo przebudowywanej kupy kamieni, a jeszcze dochodzi lotnisko, hałasy, port w Splicie- słowem nie dość, ze ciszy nie ma, to jeszcze dochodzą łomoty niezbyt kojarzące się z wypoczynkiem...


Podstrana jest akurat z drugiej strony Splitu, ale i tam krajobraz jest podobny do tego w Kaštelach (Jesenice, Dugi Rat)... (choć Podstrana jest pierwszą miejscowością za Splitem właśnie i tam jadranka jeszczeuchodzi bokiem nieco). Co prawda mocno tam teraz sie teren rekultywuje i doprowadza do porządku, ale i tak straszą wraki łodzi rybackich porzuconywch w portach, jadranka przebiebiegająca tuż przy plaży. Dobrze, że nie ma już tego straszaka w Dugim Racie - ciekawe, swoją drogą, na jakim etapie jest zmiana tego terenu w turystyczno-rekreacyjny... Pięknie zrobiony jest hotel Le Meridien Lav i jego otoczenie za Podstraną... No ale nie o takich kwaterach mowa ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2010 15:19

Akurat wiem że jest akurat z drugiej strony.
Dlatego użyłem np.
Róznicy jednak wielkiej nie ma w krajobrazie.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.05.2010 20:27

Fatamorgana napisał(a):Akurat wiem że jest akurat z drugiej strony.
Dlatego użyłem np.
Róznicy jednak wielkiej nie ma w krajobrazie.


No oczywiście, że Ty wiesz :)

Myślałam jednak o tych, którzy pytali o Podstranę, a nie wiedzą, gdzie teren opisywany przez Ciebie.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2010 23:04

Kilka klików w mapę na Google i każdy wie. :)
Teren opisywany przeze mnie jest wyraźnie napisany- "pas wybrzeża pomiędzy Trogirem a Splitem". :)
Zdaje się, że to dość znane miejsca... :)

No i co CRO Marku?
Twardo tam jednak jedziesz? :roll:
Ostatnio edytowano 09.05.2010 23:09 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 09.05.2010 23:09

Dzięki za wszelkie podpowiedzi :) Mam nadzieję, że nie będziemy zawiedzeni pobytem w Podstranie. Z waszych podpowiedzi widzę, że wyjazd do Dubrownika trzeba będzie odłożyć. 200 km jadranką to raczej długa wyprawa. Jak będzie autostrada to zupełnie inna jazda.

Pozdrawiam
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 09.05.2010 23:10

Armar - dzięki za pozdrowienia dla Choszczna :lol:
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 09.05.2010 23:14

Fatamorgana - jadę! Już się nie mogę doczekać. Aż tak nam nie zależy na zupełnej ciszy. Apart. mamy nad samym morzem, i więcej czasu będziemy spędzać na plaży 8) Trochę odmiany się przyda. Murter był bardzo spokojny i cichy. Zobaczymy jak będzie tutaj. Jak wrócę to napiszę czy było warto.
katarzyna4z
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna4z » 10.05.2010 08:19

Dajcie spokój i przestańcie się czepiać. Jade do Podstany piąty raz i już. Moja sprawa. PLUMEK twoja wypowiedż nie była grzeczna. Dlatego chyba przestane odwiedzć to forum. Człowiek się chce wypowiedzieć a tu zaraz go zakrzykują.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 10.05.2010 21:15

katarzyna4z napisał(a):Dajcie spokój i przestańcie się czepiać. Jade do Podstany piąty raz i już. Moja sprawa. PLUMEK twoja wypowiedż nie była grzeczna. Dlatego chyba przestane odwiedzć to forum. Człowiek się chce wypowiedzieć a tu zaraz go zakrzykują.


Eeee... Idze, idze... Gdzież znów byłam niegrzeczna? Jedź na wakacje, gdzie chcesz! Zadałam merytoryczne pytanie i tyle. Nie odpowiedziałaś mi jednak na nie, tylko się obrażasz i grozisz nieczytaniem forum.
katarzyna4z
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.07.2007
Re: Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna4z » 11.05.2010 15:35

Plumek napisał(a):
katarzyna4z napisał(a):W tym roku jedziemy piąty raz do Podstrany apartament mamy blisko morza tj jakieś 20 m i nie muszę przechodzić przez drogę faktycznie natężenie ruchu jest bardzo duże ale pomimo to padło znowu na Podstrane. Stąd jest bardzo dobra baza wypadowa właśnie do Splitu, do Trogiru, Omiśa.


Mhm... Ja trzymam stronę Kasi - dziwi mnie, ze ludzie wybierają takie miejsca na wypoczynek - pal sześć, jak pierwszy raz jadą i sa nieświadomi Chorwacji w ogóle. Ale 5. raz - to już kompletnie dla mnie nie zrozumiałe. Zadam tylko jedno pytanie: przez 4 poprzednie lata, kiedy jeździłaś do Podstrany, zobaczyłaś coś jeszcze, oprócz Splitu, Trogiru i Omiša, skoro to taka dobra baza wypadowa...

No doczytałam, ze byłaś też w Dubrovniku... Czemu ludzie na własne życzenie na własnym, wymarzonym, wyczekanym URLOPIE się tak katują? Rozumiem, gdyby to był jedyny wyjazd do Cro w życiu...


Odpowiadając na pytanie PLUMKA oczywiście, że zwiedziłam również inne piękne miejsca:
Wyspa Hvar (Stari Grad)
Mostar
Međugorje
Imotski
Wyspa Brać (Bol)
Solin
Trogir
Omiś
Split
Plitvice
Krk
Czy odpowiedź jest satysfakcjonująca?
Sądzę, że dalsze przegadywanie i ustalanie kto ma rację nie jest konieczne. Ktoś pytał o Podstrane ja udzieliłam informacji bo znam to miejsce. Sądzę, że taką ideę ma to forum. Natomiast ironizowanie z wypowiedzi innych oraz wyśmiewanie nie jest tu na miejscu.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.05.2010 16:06

katarzyna4z napisał(a):
Plumek napisał(a):
katarzyna4z napisał(a):W tym roku jedziemy piąty raz do Podstrany apartament mamy blisko morza tj jakieś 20 m i nie muszę przechodzić przez drogę faktycznie natężenie ruchu jest bardzo duże ale pomimo to padło znowu na Podstrane. Stąd jest bardzo dobra baza wypadowa właśnie do Splitu, do Trogiru, Omiśa.


Mhm... Ja trzymam stronę Kasi - dziwi mnie, ze ludzie wybierają takie miejsca na wypoczynek - pal sześć, jak pierwszy raz jadą i sa nieświadomi Chorwacji w ogóle. Ale 5. raz - to już kompletnie dla mnie nie zrozumiałe. Zadam tylko jedno pytanie: przez 4 poprzednie lata, kiedy jeździłaś do Podstrany, zobaczyłaś coś jeszcze, oprócz Splitu, Trogiru i Omiša, skoro to taka dobra baza wypadowa...

No doczytałam, ze byłaś też w Dubrovniku... Czemu ludzie na własne życzenie na własnym, wymarzonym, wyczekanym URLOPIE się tak katują? Rozumiem, gdyby to był jedyny wyjazd do Cro w życiu...


Odpowiadając na pytanie PLUMKA oczywiście, że zwiedziłam również inne piękne miejsca:
Wyspa Hvar (Stari Grad)
Mostar
Međugorje
Imotski
Wyspa Brać (Bol)
Solin
Trogir
Omiś
Split
Plitvice
Krk
Czy odpowiedź jest satysfakcjonująca?
Sądzę, że dalsze przegadywanie i ustalanie kto ma rację nie jest konieczne. Ktoś pytał o Podstrane ja udzieliłam informacji bo znam to miejsce. Sądzę, że taką ideę ma to forum. Natomiast ironizowanie z wypowiedzi innych oraz wyśmiewanie nie jest tu na miejscu.


Dziękuję Ci bardzo. Tak, ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Ponieważ znam WSZYSTKIE miejsca, które wymieniłaś pozwolę sobie jeszcze tylko zauważyć - jako wskazówka dla tych, co PIERWSZY RAZ jadą do Chorwacji, że niektóre z tych miejsc lepiej zwiedzić mając bazę wypadową gdzie indziej niż w Podstranie. Wg mnie:

Mostar i Međugorje - lepiej zobaczyć będąc na wakacjach bliżej Makarskiej - zaoszczędzi się w ten sposób 3 h, które można poświęcić np. na odwiedzenie jeszcze wodospadów Kravica (po drodze do Mostaru) lub po prostu na bezstresowe zwiedzanie Mostaru.

Wyspy lepiej obejrzeć nie podczas fishpicnicu, a "w całości" - czyli co najmniej dzień na każdej z nich, a najlepiej 5 dni na jednej - 5 na drugiej - czyli osobny "wypad" do Chorwacji.

Imotski, Solin i Split, Trogir, Omiš - jak najbardziej z Podstrany jest OK.

Natomiast Plitvička Jezera każdy zazwyczaj jadąc samochodem "zalicza" po drodze - więc w sumie wszystko jedno dokąd sie jedzie.

Park Narodowy Rzeki KRKA (bo rozumiem, że to zwiedziłaś, a nie wyspę KRK, która jest w zupełnie inym regionie) też można zwiedzić mając bazę wypadową w Podstranie.

Reasumując: uważam, że będąc 5 razy na wczasach w Chorwacji - mogłabyś zwiedzić całe wybrzeże, a nie tylko to, co wymieniłaś. Nie neguję i nie licytuję się z Tobą - widzę, ze muszę się wytłumaczyć, bo każde moje słowo traktujesz, jak atak. Chcę tylko uświadomić nowicjuszom i chorwackim żółtodziobom, że można inaczej niż TY poznawać Chorwację. Może się im moje sugestie przydadzą, może będą brać przykład z Ciebie - ich wybór i ich wola. Ja tylko podpowiadam, że można inaczej niż Ty.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 11.05.2010 20:27

Widzę, że co niektórzy nie czytają tematu. Pytanie dotyczyło plaży w Podstranie. A już zaczyna się temat wypadu w różne miejsca w CRO.
Dzięki Katarzyna za Twoje spostrzeżenia z pobytu w Podstranie. Ja uważam, że jeśli ktoś ma zamiar zwiedzić Dubrownik mieszkając w Zagrzebiu to jego sprawa - może przecież lecieć samolotem. :lol:
Proponuję zawiesić krytyczne uwagi, a skupić się na odpowiedzi/podpowiedzi na zadane pytania.
Pozdrawiam wszystkich cromaniaków 8)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.05.2010 20:34

Jednemu się Pula nie podoba, innemu Novi Vindolski, jeszcze innemu Ciovo i Podstrana. Wszedzie tam byłem (przynajmniej przejazdem) i jest to kawał pięknej Chorwacji. Będzie ok !

Co do Dubrovnika to taki wypad jak mój planowany z Krk do Wenecji :) Się zobaczy...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.05.2010 20:40

CRO_Marek napisał(a):Widzę, że co niektórzy nie czytają tematu. Pytanie dotyczyło plaży w Podstranie. A już zaczyna się temat wypadu w różne miejsca w CRO.
Dzięki Katarzyna za Twoje spostrzeżenia z pobytu w Podstranie. Ja uważam, że jeśli ktoś ma zamiar zwiedzić Dubrownik mieszkając w Zagrzebiu to jego sprawa - może przecież lecieć samolotem. :lol:
Proponuję zawiesić krytyczne uwagi, a skupić się na odpowiedzi/podpowiedzi na zadane pytania.
Pozdrawiam wszystkich cromaniaków 8)


Egocentryk :)

Przecież Twój wątek czytają jeszcze inni użyszkodnicy forum. Może oni wrzucając w forumowa szukajkę "Podstrana" zaglądą tu i wyczytają coś wiecej niż tylko to, że plaża w Podstranie jest żwirowa.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 15.05.2010 22:36

Czyżby temat się urwał :?: :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone