Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż z dzieckiem.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KONIK1968
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2010
Podróż z dzieckiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KONIK1968 » 30.07.2010 08:54

Witam.Mam małe pytanko.Jedziemy do Chorwacji z małym dzieckiem(2,5 lat) i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy dziecko śpi w samochodzie na tylnym siedzeniu a nie w foteliku.Czy w przypadku kontroli policji robią z tego powodu jakieś problemy.Będziemy jechać w nocy.Czy ktoś ma takie doświadczenia i mógłby służyć radą.Dzięki za pomoc.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.07.2010 09:04

KONIK1968 napisał(a):Witam.Mam małe pytanko.Jedziemy do Chorwacji z małym dzieckiem(2,5 lat) i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy dziecko śpi w samochodzie na tylnym siedzeniu a nie w foteliku.Czy w przypadku kontroli policji robią z tego powodu jakieś problemy.Będziemy jechać w nocy.Czy ktoś ma takie doświadczenia i mógłby służyć radą.Dzięki za pomoc.


W mojej opinii problem policji jest najmniejszym problemem w tym momencie. Chciałbyś zobaczyć jak Twoje dziecko wylatuje przez przednią szybę :?:

- lepiej popatrz na to, być może uchroni to Twoje dziecko, przed nazwijmy to po imieniu - Twoją głupotą :idea:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 30.07.2010 09:08

KONIK1968 napisał(a):Witam.Mam małe pytanko.Jedziemy do Chorwacji z małym dzieckiem(2,5 lat) i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy dziecko śpi w samochodzie na tylnym siedzeniu a nie w foteliku.Czy w przypadku kontroli policji robią z tego powodu jakieś problemy.Będziemy jechać w nocy.Czy ktoś ma takie doświadczenia i mógłby służyć radą.Dzięki za pomoc.
Drodzy rodzice najpierw pomyślcie co może być w czasie kolizji z nie zapiętym dzieckiem na tylnej kanapie :(
Rysio mnie wyprzedził o ułamek sekundy :(
Ostatnio edytowano 30.07.2010 09:25 przez jasio, łącznie edytowano 1 raz
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 30.07.2010 09:12

Dokładnie - nie ryzykuj. Jesli nie macie, to poszukajcie wśród znajomych fotelika z funkcją zmiany położenia (spanie) i się zamieńcie na czas wyjazdu. Byle bum i tragedia gotowa.
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 30.07.2010 09:17

Nie ryzykuj, dla dziecka 2,5 rocznego bez problemu fotelik z funkcją rozkładania kupisz w niedużych pieniądzach. Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim !!!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2010 09:18

Mam to samo zdanie co przedmówcy :wink: . Mój mały zawsze jeździ w foteliku!! Obojętnie czy jadę "tylko" do sklepu czy do Cro. Do fotelików był przyzwyczajany "od urodzenia", pierwsza podróż nad Bałtyk (ok 650km) jak miał pół roku (tzw. Maxi Cosi). Później mieliśmy fotelik w którym można było regulować kąt pochylenia oparcia i siedziska, żeby wygodniej się spało. Teraz (6lat), na noc podkładam poduszkę pomiędzy oparcie fotelika a oparcie siedzenia, żeby mu się troszke wygodniej spało (nie pochylam za mocno żeby w razie czego nie "wyjechał" spod pasów).
Pozdrawiam i życzę bezpiecznej podróży :wink:
paza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 30.07.2010 09:28

Mój syn wkrótce ukończy 4 lata, 4 razy był już w Chorwacji - ZAWSZE w foteliku!!! Śpi mu się w nim wyśmienicie, bo jest odpowiednio dobrany, z lekkim wysuwaniem. To myślenie, że to policja jest problemem, jest przerażające, przecież wystarczy ostrzejsze hamowanie i śpiące dziecko bardzo mocno uderza w to co przed nim, dramat.
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 30.07.2010 09:40

Mi to pachnie małą prowokacją.. :?
Szczerze mówiąc nawet do głowy by mi nigdy nie przyszło wypinać córy z fotelika w czasie jazdy !!
My równiez jechaliśmy na noc z 2,5-letnią córą i jak zasnęła ok. godz. 21:00 gdzieś koło Brna to obudziła się po 6:00 za Zagrzebiem. A w czasie "niespania" było trochę bajek, troche pomarudziła, trochę pooglądała co za oknem ciekawego widać.. i jakoś przeleciało...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 30.07.2010 09:49

To wszystko prawda co napisano powyżej. Moja córka dziś 11 lat idealnie znosiła podróże i te bliskie i te dalekie w foteliku. Natomiast syn 15 miesięcy zupełnie odwrotnie. Tegoroczny wyjazd do Cro był próbą sił, przegraliśmy płacz prężenie się i wprowadzanie nerwowego nastroju podróży spowodowało że połowę podróży spędził na kolanach niestety nie dało rady inaczej. W przyszłym roku jeśli będziemy podróżować w daleka trasę chyba zaopatrzymy się w farmaceutyczne środki.
Ciężki los takich rodziców mających świadomość co robią
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.07.2010 09:50

Viniu napisał(a):Mi to pachnie małą prowokacją.. :?


Czemu ?? Zdarzają się ludzie niefrasobliwi. Miejmy nadzieję, że autor wątku wyciągnie wnioski z tego co tu napisano.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 30.07.2010 09:56

Viniu napisał(a):Mi to pachnie małą prowokacją.. :?
Szczerze mówiąc nawet do głowy by mi nigdy nie przyszło wypinać córy z fotelika w czasie jazdy !!
My równiez jechaliśmy na noc z 2,5-letnią córą i jak zasnęła ok. godz. 21:00 gdzieś koło Brna to obudziła się po 6:00 za Zagrzebiem. A w czasie "niespania" było trochę bajek, troche pomarudziła, trochę pooglądała co za oknem ciekawego widać.. i jakoś przeleciało...


Mamy ten sam plan, co ty. Oby się udał.
A co do wyjmowania dziecka z fotelika, zgadzam się z przedmówcami. Jeśli twoje dziecko źle znosi podróże, jedź na dwie raty - czyli z noclegiem po drodze.
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 30.07.2010 09:59

consett0805 napisał(a):To wszystko prawda co napisano powyżej. Moja córka dziś 11 lat idealnie znosiła podróże i te bliskie i te dalekie w foteliku. Natomiast syn 15 miesięcy zupełnie odwrotnie. Tegoroczny wyjazd do Cro był próbą sił, przegraliśmy płacz prężenie się i wprowadzanie nerwowego nastroju podróży spowodowało że połowę podróży spędził na kolanach niestety nie dało rady inaczej. W przyszłym roku jeśli będziemy podróżować w daleka trasę chyba zaopatrzymy się w farmaceutyczne środki.
Ciężki los takich rodziców mających świadomość co robią


Nie wymiękaj !!! za rok może być zupełnie inaczej. Sam to przerabiałem... płacz, nerwówka i myślenie po co mi to było. Ale dziecko rośnie. Każdego roku będzie inaczej, za każdym razem będą to nowe doświadczenia i oby coraz więcej radości z wspólnego podróżowania. Ze swojej strony dodam że jak dziecko ma dość to lepiej stanąć na parkingu i pozwolić opaść ciśnieniu przede wszystkim własnych nerwów jako że dziecku nastrój rodziców zapewne nie pomaga. Jeżeli podróż jest stresem dla rodziców to dla dziecka nigdy nie będzie przyjemnością. Pozdrowionka.
KONIK1968
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KONIK1968 » 30.07.2010 10:09

Oczywiście fotelik rozkładany posiadamy i przez większość podróży będzie w nim przebywała.Wiadomo że może się przytrafić że się obudzi i trzeba będzie trochę ją przetrzymać poza fotelikiem.Jedziemy nocą i w sumie cały czas autostradami.Stąd moje pytanie czy w razie kontroli policjanci są wyrozumiali.Żona będzie siedziała z dzieckiem na tylnej kanapie.Nie jestem wyrodnym tatusiem ,który nie dba o bezpieczeństwo tylko chciałem się dowiedzieć czy policja innych krajów nakłada mandaty czy też patrzy na takie łamanie przepisów przez palce.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.07.2010 10:51

Nikt nie patrzy przez palce i nikt nie jest wyrozumiały jeśli stwarzasz bezpośrednie zagrożenie życia dziecka, a mandaty w Cz, Sk, Slo, są wyższe niż u nas.

Czesi też prowadzili kampanię -
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 30.07.2010 10:57

Mnie w drodze powrotnej zatrzymała policja w Słowacji przed przejściem granicznym do Czech. Chyba to sie nazywało Swirnowec. Godzina między 00.00 a 1.00. Poprosił o dokumenty, ale jak zobaczył, że z tyłu śpią dzieci to mówi cyt. "Wiecie co, jedźcie." Z tym, że dzieci spały w fotelikach.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone