Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż z dzieckiem.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.08.2010 22:28

Miałem 6 lat, a droga do Bułgarii to 3 bite dni Fiatem 126p. Przez Ukrainę za czasów ZSRR i Rumunię za czasów Caosesko.... Chyba nic więcej dodawać nie trzeba. Z całej drogi pamiętam tylko muchę, która nam wpadła do samochodu w Alpach Transylwańskich... miała ze 2 cm wielkości i nie można jej było ubić gazetą... potomek Draculi :?: :sm: 8O
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 04.08.2010 10:53

haaa... z podróży do bułgarii pamiętam że na tylnym siedzeniu dużego fiata kładłem się w poprzek i jeszcze mogłem wyciągnąć ręce nad głowę.
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 06.08.2010 00:19

Moim zdaniem to, że niektóre dzieci nie chcą dać się zapiąc w foteliku to kwestia braku konsekwencji rodziców. Dziecko od urodzenia uczy się świata. Jeśli jazda samochodem będzie kojarzona tylko z jazdą w foteliku to dziecko nawet nie pomyśli o innej możliwości. Jeśli choć raz nawet 100m do sklepu pojedzie na rękach to oczywiście nauczy się, że jest inny sposób i będzie do niego dążyć płaczem. Jeśli rodzic ulegnie płaczącemu dziecku i drugi raz pozwoli dziecku jechać bez fotelika to już mamy problem.
Moje dziecko od urodzenia jeździ w foteliku i doświadczyłam już nudy i płaczu w podróży z 6 miesięcznym dzieckiem. Ale robiłam częste przerwy, i nigdy nawet na chwilę nie wypięłam dziecka z fotelika. Moja czteroletnia córka nie wyobrażała sobie innego sposobu jazdy samochodem, więc tylko czasami na próbę protestowała. Ostanio zapytała mnie dlaczego zapinamy pasy. Odpowiedziałam jej dlaczego, wszystko wyjaśniłam a potem na podwórku przy domu poprosilam ją żeby jechała bez pasów na siedzeniu i lekko zahamowałam żeby dziecko poczuło jak bezwładne jest ciało przy hamowaniu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2010 11:07

justa999 napisał(a):Moim zdaniem to, że niektóre dzieci nie chcą dać się zapiąc w foteliku to kwestia braku konsekwencji rodziców. Dziecko od urodzenia uczy się świata. Jeśli jazda samochodem będzie kojarzona tylko z jazdą w foteliku to dziecko nawet nie pomyśli o innej możliwości.


Dopisz jeszcze "moim zdaniem" i będzie git.
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 06.08.2010 11:22

w pełni zgadzam się z justa999 jako ojciec 3 dzieci trenowałem to trzykrotnie i efekt jest zawsze taki sam, taki jak opisała justa999. Jedna drobna uwaga przy foteliku dla dzieci najmniejszych (tym w którym się jedzie tyłem do kierunku jazdy) dziecko jak nie śpi widzi wyłączni sufit samochodu u niektórych szary u innych beżowy jaki by nie był on jest NUDNY, i ja się wcale nie dziwię że gapienie się 15 minut w szary sufit męczy - bo mnie męczy tak samo. Warto o tym pamiętać, sytuacja się diametralnie zmienia kiedy dziecko jedzie w pozycji zbliżonej do siedzącej w kierunku jazdy i ma wzrok powyżej szyb samochodu.

pozdrowienia dla wszystkich dzieciaków
S
Andriu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 30.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andriu » 06.08.2010 11:34

justa999 w pełni się zgadzam.
Nasza pociecha od pierwszych chwil swojego życia konsekwentnie podróżuje w foteliku...mając 3 lata zwraca uwagę np Babci jeśli ta nie zapnie pasów...
Trening czyni mistrza...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 06.08.2010 11:39

Jacek S napisał(a):
justa999 napisał(a):Moim zdaniem to, że niektóre dzieci nie chcą dać się zapiąc w foteliku to kwestia braku konsekwencji rodziców. Dziecko od urodzenia uczy się świata. Jeśli jazda samochodem będzie kojarzona tylko z jazdą w foteliku to dziecko nawet nie pomyśli o innej możliwości.


Dopisz jeszcze "moim zdaniem" i będzie git.

matko czy teraz do każdego posta muszę dopisywać moim zdaniem? 8O
może przyjmijmy, że jak ja to pisze to jest właśnie moim zdaniem :roll:
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 06.08.2010 11:39

Jacek S napisał(a):
justa999 napisał(a):Moim zdaniem to, że niektóre dzieci....


Dopisz jeszcze "moim zdaniem" i będzie git.


8O
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 06.08.2010 11:41

ita napisał(a):może przyjmijmy, że jak ja to pisze to jest właśnie moim zdaniem :roll:


"... mądrego to i dobrze posłuchać ..." ita trafiłaś w sedno
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2010 11:42

I co taki zdziwiony?
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 06.08.2010 16:20

Jacek S napisał(a):
justa999 napisał(a):Moim zdaniem to, że niektóre dzieci nie chcą dać się zapiąc w foteliku to kwestia braku konsekwencji rodziców. Dziecko od urodzenia uczy się świata. Jeśli jazda samochodem będzie kojarzona tylko z jazdą w foteliku to dziecko nawet nie pomyśli o innej możliwości.


Dopisz jeszcze "moim zdaniem" i będzie git.


Trochę nie bardzo wiem o co chodzi, właśnie napisalam "moim zdaniem" bo ktoś może mieć inne.

Moja córka nie przepuści nikumu kto chce jechać bez pasów.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Podróż z dzieckiem. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone