Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż w Krainę Baśni ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 09.09.2010 16:26

renatalato napisał(a):No proszę, a ja nic nie wiedziałam, że Ty Kobieto relację nam szykujesz


Właśnie tak sobie pomyślałam, że jak nie zacznę w miarę szybko, po przyjeździe to już raczej nigdy się nie zabiorę... Dlatego jeszcze dzisiaj coś dorzucę, tak, żeby mieć już za sobą ten początek...
A potem już sobie będę w wolnej chwili dopowiadać... :lol:

viggen_wawa napisał(a): Ale po to Karlovacko daleko


Jacek S napisał(a): Piwo z rana jak śmietana - tak mówią...



Przypomniałam sobie, że z tym Karlovacko to mieliśmy na miejscu też mały problem...
Nie mieliśmy lodówki ani w pokoju, ani przenośnej ze sobą. (duży błąd!)
Więc, żeby się napić zimnego piwa wieczorem na tarasie, trzeba było do sklepu się pofatygować, co wieczór... a tu problem, bo wszystko w lodówkach w sklepach ciepłe... no, bo zimne, ludziska w ciągu dnia, wykupywali :lol:
No ale u mnie zimne jest - bez obaw! :wink:


sroczka66 napisał(a): Jestem i ja w Twojej Krainie Baśni.

Aldonka napisał(a): Kraina baśni, kurcze podoba mi się to określenie


Miło mi bardzo.
Wiecie jak się człowiek tak naczyta tych relacji przed wyjazdem a mnie jeszcze koleżanka (zakochana po uszy w Chorwacji) nakręcała dodatkowo, to faktycznie jeszcze przed wyjazdem oczyma wyobraźni taką krainę baśni się widzi - gdzie wszystko jest cudne, piękne, bezproblemowe i wspaniałe! :D

Tymona napisał(a): te Wasze pierwsze chorwackie emocje (też je pamiętam) i ta ciekawość, jak teoria wyczytana i obejrzana na forum wygląda na "żywo"


O tym tak naprawdę to będzie za chwilę - bo przynajmniej to pierwsze wrażenie z tą teorią to nam się troszkę minęło :wink:


CinnamonGirl napisał(a): Chętnie te 'plagiaty' pooglądam i powzdycham nad nimi

Świadomy to jest tylko jeden i na pewno poznasz.
Ale Twoje zdjęcia wymiatają!... więc nad moimi to się co najwyżej się pośmiać możesz, bo wzdychać to jedynie do wspomnień możemy sobie nawet wspólnie... ehhhh... :wink:

longtom napisał(a):To ewentualnie polej, może być podwójna



Mam gruszkową i mandarynkową, bo te trawiaste jakoś mi nie podeszły.
Gruszkowa trochę taka likierowata natomiast ta mandarynkowa to już kopie /ewidentnie nie pożałowali spirytusu/ - to co ta mandarynkowa?
Ostatnio edytowano 09.09.2010 20:29 przez Joanka23, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.09.2010 16:27

Atmosfera smakowicie przesączona alkoholem.
Wchodzę. :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 09.09.2010 16:36

PIERWSZE WRAŻENIE

I tak podziwiając te tunele i widoczki, w końcu zobaczyliśmy ten napis, który tak często się tu na forum pojawia:

Obrazek


Do Podgory dojechaliśmy popołudniu.
Pewnie bylibyśmy wcześniej, ale mnie się coś oczywiście pokręciło i pięknie doradziłam mężowi, żeby zjechał z autostrady w Splicie a nie w Makarskiej: No, bo przecież dalej są wyższe góry i tacy zmęczeni będziemy się przez te góry w Makarskiej przeprawiać! :lol:
Hehehe biorąc pod uwagę, że jechaliśmy w weekend, to chyba nie muszę Wam mówić jak wspaniała ta końcówka drogi była /korki, ograniczenia prędkości wręcz czasami absurdalne/ oj dłuuugo ten kawałek jechaliśmy...

No, ale koniec końców dotarliśmy do celu, tutaj dzięki koledze New1984, od kopa do hotelu dojechaliśmy. Jeszcze raz dzięki wielkie New1984, bo informacje były pierwsza klasa! :D

Po zameldowaniu w hotelu, pierwsze nasze kroki skierowaliśmy oczywiście nad morze.
Schodzimy, stajemy na tej kamienistej plaży:
za nami góry, przed nami góry, z jednego i drugiego boku góry a woda stoi 8O ... totalna flauta...

Obrazek

Stoimy, patrzymy i nagle odzywa się mój mąż:
- Jasna ch....!... zabiję tą twoją koleżankę.... to jechałem ponad 1300 km, żeby zobaczyć jezioro w górach???? 8O To ma być morze??? 8O A fale??? 8O

Ale oczywiście zdjęliśmy buty i po tych drobnych kamyczkach zaczęliśmy podskakiwać w kierunku morza, żeby sprawdzić, jaka jest woda (oczywiście buty do wody mieliśmy, co by nie, tyle, że w głównym bagażu w hotelu :lol: ).
Wyglądało to mniej więcej tak:
- ała.....ałłłłła....ta plaża..../piii/....to chyba dla fakirów....ałłłaaa... :roll:

Jak by na to nie patrzeć, konkluzję wtedy mieliśmy jedną (myśli o pięknej krainie baśni, raju na ziemi itp. - gdzieś uleciały :lol: ) - na ten moment mówiliśmy jednym głosem :
- Co ONI w tej Chorwacji widzą???? 8O

Ale spokojnie, bez nerwów!!! :wink: , to było zaraz po przyjeździe, zrzućcie to na zmęczenie, później z dnia na dzień nasze odczucia zaczęły się diametralnie zmieniać...

Ale o tym później...
Teraz ja sobie idę poczytać relacje i zobaczyć co gdzie słychać!
Ostatnio edytowano 28.02.2012 19:31 przez Joanka23, łącznie edytowano 4 razy
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 09.09.2010 16:41

jan_s1 napisał(a):Atmosfera smakowicie przesączona alkoholem.
Wchodzę. :D


"Wkradłeś" mi się Janie tak niepostrzeżenie... :wink: :lol: - mało brakowało a bym Cię przeoczyła :wink:
Witam...zapraszam... częstuj się :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.09.2010 18:44

Joanka23 napisał(a):
"Wkradłeś" mi się Janie tak niepostrzeżenie... :wink: :lol:


Faktycznie trudno mnie zauważyć. 196 cm. :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2010 19:13

Joanka23 napisał(a):Zaczynam opowieść


Nasloni glavu na moje rame :wink: i opowiadaj dalej :D
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 09.09.2010 19:54

Joanka23 napisał(a):
Wiecie jak się człowiek tak naczyta tych relacji przed wyjazdem a mnie jeszcze koleżanka (zakochana po uszy w Chorwacji) nakręcała dodatkowo, to faktycznie jeszcze przed wyjazdem oczyma wyobraźni taką krainę baśni się widzi - gdzie wszystko jest cudne, piękne, bezproblemowe i wspaniałe! :D


Witaj Joanka23. :)

Z takim pozytywnym nastawieniem wakacje muszą być udane.
To kolejny czytelnik wskoczył Ci do relacji. :)

Pozdrawiam. :)
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 09.09.2010 20:01

Joanka23 napisał(a):PIERWSZE WRAŻENIE


Wyglądało to mniej więcej tak:
- ała.....ałłłłła....ta plaża..../piii/....to chyba dla fakirów....ałłłaaa... :roll:

Jak by na to nie patrzeć, konkluzję wtedy mieliśmy jedną (myśli o pięknej krainie baśni, raju na ziemi itp. - gdzieś uleciały :lol: ) - na ten moment mówiliśmy jednym głosem :
- Co ONI w tej Chorwacji widzą???? 8O

!


Coś mi to przypomina ... rok 2003... pierwszy raz w Chorwacji... gdzie ja przyjechałam , ja chcę do Włoch ... , ale po odpoczynku po trudach podróży/ a nie było autostrady/ Chorwacja z dnia na dzień była coraz piękniejsza :D myślę , że podobnie było u Was
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18311
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.09.2010 00:20

W moim przypadku pierwsze spotkanie z plażą w Podacy wyglądało podobnie , ale buty zakupiłem dopiero na dzień przed końcem urlopu
:lol:


Joanka23 napisał(a):
A co z Twoją relacją z Ukrainy? :wink:


Powstanie , ale dopiero po kolejnym powrocie z Rosji - pewnie zimą :wink:



Pozdrawiam
Piotr
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 18:29

jan_s1 napisał(a):Faktycznie trudno mnie zauważyć. 196 cm. :lol:


Nonono :lol:
Ale może tak cichutko stąpasz :wink:

Janusz Bajcer napisał(a):Nasloni glavu na moje rame :wink:...


Co męskie ramię to męskie ramię - zaraz się człowiek czuje pewniej :wink:

A za piosenkę dziękuję :D - trzeba przyznać, że ma Pan rękę do wyszukiwania fajnych, nastrojowych kawałków - bardzo mi się spodobała
nomad napisał(a):Z takim pozytywnym nastawieniem wakacje muszą być udane...


Wiesz ponieważ akurat tak się złożyło, że od dłuższego czasu nie byliśmy na wakacjach tak daleko :wink: , a mój mąż nie miał wcale wakacji od 3 lat to cieszyliśmy się już na ten fakt, że będziemy mogli je spędzić w trójkę a możliwość zwiedzenia nowego miejsca dodawała jeszcze uroku tym wakacjom. I rzeczywiście były udane! :D

Danka napisał(a):Coś mi to przypomina ... ale po odpoczynku po trudach podróży/ a nie było autostrady/ Chorwacja z dnia na dzień była coraz piękniejsza :D ...


Szczera prawda! Właśnie tak było! :D Wiesz, mój mąż mimo tego, że był bardzo zalatany i nie miał czasu nawet pomyśleć o tych wakacjach przed wyjazdem to bardzo się na nie cieszył! I jak już wyruszyliśmy to zwyczajnie chciał jak najszybciej dojechać i już tam być, bez rozkładania podróży na dwa dni! Ale faktycznie dało nam to się we znaki :wink:
piotrf napisał(a):ale buty zakupiłem dopiero na dzień przed końcem urlopu
:lol:


My za to komisyjnie nasze na koniec wyjazdu wyrzuciliśmy :wink: - zwyczajnie już się do niczego nie nadawały po tych dwóch tygodniach :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.09.2010 18:37

Joanka23 napisał(a):Obrazek

, później z dnia na dzień nasze odczucia zaczęły się diametralnie zmieniać...



Moje zdanie na temat tego zdjęcia, zmieniać się raczej nie będzie. Bardzo mi się podoba.

pzdr :wink:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 18:50

longtom napisał(a):Moje zdanie na temat tego zdjęcia, zmieniać się raczej nie będzie. Bardzo mi się podoba.


Dzięki :D To jest pierwsze zdjęcie po przyjeździe na miejsce. Mój mąż ze zmęczenia usnął na plaży na tych kamieniach :lol: a ja nie chcąc go tak od razu zrywać zaczęłam sobie pstrykać widoczki. Dopiero po przyjeździe po zgraniu na kompa zwróciłam na to zdjęcie uwagę i nim się troszkę pobawiłam :lol:
...niestety niefortunnie zapisałam je na oryginale, w rzeczywistości aż tak bardzo żółte ani rozmazane nie było :lol: , trudno się mówi już musi takie zostać - ot taka zdolna jestem :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 10.09.2010 18:51 przez Joanka23, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14796
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.09.2010 18:51

Powyższe zdjęcie jest świetne! Widać, że przemyślane. Ktoś tu chyba pisał na początku, że zdjęcia ma nieładne... :wink: A ładnie to tak nas robić w przysłowiowego konia? :wink:
Chociaż odrobina kokieterii nie zaszkodzi :D

P.S. Najpierw myślałam, że to krzyż... (Chyba nie tylko ja uległam takiemu złudzeniu...) Za dużo tych krzyży ostatnio :lol:
Dopiero potem zobaczyłam postać. Ktoś Ci pozował, czy tak się udało? :wink:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.09.2010 19:09

maslinka napisał(a):Chociaż odrobina kokieterii nie zaszkodzi :D
P.S. Najpierw myślałam, że to krzyż... (Chyba nie tylko ja uległam takiemu złudzeniu...) Za dużo tych krzyży ostatnio :lol:
Dopiero potem zobaczyłam postać. Ktoś Ci pozował, czy tak się udało? :wink:


Dzięki Maslinka - no co Ty? jaka kokieteria - zobacz jak ono leci na bok :oops: :lol:

Ta postać to taki posąg nagiej kobiety - pewnie mi się jeszcze przy zdjęciu którymś przewinie, bo było to nasze ulubione miejsce do skakania do wody. :D
jantar1
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jantar1 » 10.09.2010 19:39

Obrazek

można podprostować :wink:
Ostatnio edytowano 10.09.2010 20:39 przez jantar1, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podróż w Krainę Baśni ;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone