Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darcco
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2010
Podróż samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) darcco » 24.05.2010 18:09

Witam, nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, kiedy lepiej wyjechać na Chorwację ? Konkretnie chodzi mi o dni robocze , czy lepiej weekend. Wybieramy się pierwszy raz - 2 samochody, 4 dorosłe osoby (2 pary). Jedziemy w ciemno tak, że konkretna data , ani godzina nie jest istotna, chodzi o to żeby nie stracić czasu w korkach. Proszę o poradę forumowiczów, którzy wyjeżdżali i tak i tak, czy jest jakaś różnica.
Dzięki za informację, pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2010 18:15

skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 18:21

Najlepiej w październiku:
Puste Autostrady, Apartamenty za bezcen, Figi dojrzałe.......Nikt się po plaży nie pałęta.......
A tak naprawdę to najlepiej skorzystać z działu FAQ.
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 24.05.2010 18:23

witaj ,radzę wyjazd w niedzielę rano bardzo mały ruch na drogach lub autostradach 0 korków na bramkach w cro. itd. lub wyjazd w sobote wieczorem . cieszyn-zadar 10h.pozdrawiam
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 18:34

wildstar napisał(a):witaj ,radzę wyjazd w niedzielę rano bardzo mały ruch na drogach lub autostradach 0 korków na bramkach w cro. itd. lub wyjazd w sobote wieczorem . cieszyn-zadar 10h.pozdrawiam


Po co wpuszczasz w maliny.
Wyjazd w niedzielę rano dojazd na miejsce w nocy i co ? mają po "ciemaku" szukać kwatery ?

Najlepiej dojechać na sobotę rano kiedy zwalniają się apartamenty, wtedy wybór jest najlepszy.
A kiedy wyjechać ? To zależy od możliwości kierowców i samochodów.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.05.2010 18:39

darcco napisał(a):Konkretnie chodzi mi o dni robocze , czy lepiej weekend.


W dni robocze
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 24.05.2010 21:30

ta ... w sobote rano szukac kwatery owszem są ale wtedy chorwaci windują ceny bo wiadomo dużo osób szuka . tak naprawdę kazdy ma sprawdzony i najlepszy sposób np.skajwolker 01 .tak poważnie to z Sosnowca wyjedziesz o 5 rano i na 13-17 jestes nawet w Splicie ,tylko nie w sobotę !!! w sezonie ogromne korki !!! .w tygodniu też nie jest zle pawelli ma rację.pozdrawiam
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 22:17

wildstar napisał(a):ta ... w sobote rano szukac kwatery owszem są ale wtedy chorwaci windują ceny bo wiadomo dużo osób szuka . tak naprawdę kazdy ma sprawdzony i najlepszy sposób np.skajwolker 01 .tak poważnie to z Sosnowca wyjedziesz o 5 rano i na 13-17 jestes nawet w Splicie ,tylko nie w sobotę !!! w sezonie ogromne korki !!! .w tygodniu też nie jest zle pawelli ma rację.pozdrawiam


Bardzo przepraszam, ale ja z twojego nick'a się nie nabijam.
W każdym domu w którym są apartamenty do wynajęcia w widocznym miejscu wisi urzędowy cennik.
(To tylko u nas w miejscowościach turystycznych obowiązuje "cena dnia")
W prawie każdej miejscowości jest punkt informacji turystycznej w którym miłe panie całkowicie za darmo przekażą nam informacje z adresami wolnych apartamentów. Wystarczy podać przedział cenowy.

Już widzę te dwa pędzące samochody, bo wildstar powiedział darcco, że spokojnie wyrobi się w osiem godzin z Sosnowca do Splitu. :la:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 24.05.2010 22:36

Trzeba wiedzieć jakie są widełki cenowe - mi właściciel jednej z kwater w Orebiciu zaoferował na początku maja niebywale atrakcyjną cenę 60 euro za noc za 2 osoby :) Zagrał va banque i mu się nie udało. Takie są prawa branży turystycznej, ja wielokrotnie tak robiłem jak jeszcze w niej pracowałem i w wielu wypadkach się udawało. Masz widełki, wiesz ile powinno to kosztować to zawsze coś znajdziesz. Dodam że za pokój 200m dalej zapłaciliśmy mniej niż połowę. Wiedziałem że za 60 euro znajdę *** w Dubrovniku w tym okresie więc kwatera była... hmm... nieadekwatna do zaproponowanej ceny.
Pozdrawiam
kristkp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.05.2010
Dzień dojazdu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristkp » 24.05.2010 22:53

Witajcie.To mój pierwszy post na tym forum. Chociaż obserwuje je już dosyć długo. Zastanawia mnie jedna rzecz. Chodzi mi konkretnie o dzień przyjazdu. Byłem kilka lat temu w Chorwacji ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć czy ma znaczenie czy przyjadę na miejsce w sobotę czy w niedzielę. Za namową forumowiczów jadę w ciemno w ostatni weekend czerwca do Tucepi na tydzień bądź 10 dni. Planowałem jechać z piątku na sobotę. Wydawało mi się to najbardziej rozsądne (sobota - wymiana turnusu?). W związku z pracą żony będziemy jechać w sobotę rano, a co za tym idzie na miejscu będę powiedzmy w niedzielne południe. Może podpowiecie czy nie będę miał jakiś problemów ze znalezieniem kwatery na miejscu. Będę jechał z 2,5 rocznym synkiem i po takiej trasie może być deko zmęczony i deko rozregulowany :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2010 23:02

tu rozmowa prawie na ten sam temat.
Pozdrawiam
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 23:07

Tylko obiecaj, że nie weźmiesz ze sobą krawatów w podróż.
:oczko_usmiech:
kristkp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristkp » 24.05.2010 23:14

No jak ja ten temat ominąłem :/ Dziękuję za podpowiedź. Co do krawata to on też musi mieć wczasy ode mnie ;P
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 25.05.2010 09:13

skywalker_01 napisał(a):Tylko obiecaj, że nie weźmiesz ze sobą krawatów w podróż.
:oczko_usmiech:


Przecież Chorwacja to ojczyzna krawatów! ;)



mar00ha
slawekknepsi
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekknepsi » 25.05.2010 18:40

Jesli moge doradzic to w zeszłym roku wyjechałem w niedziele ok. godz. 18,drogi były puste trochę wiekszy ruch na autostradzie w Cro. zjechałem z autostrady do Biodrgad na moru o 6 rano a zakwaterowałem się w Pakostane ok 8 po obejrzeniu ok.5-6 apartamentów w pobliskich miejscowosciach(jeden kierowca)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone