Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

podróż po chorwacji pociągiem lub autobusem

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borga
podróż po chorwacji pociągiem lub autobusem

Nieprzeczytany postnapisał(a) borga » 17.08.2002 19:07

czy ktoś z was się orientuje czym najlepiej dostać się ze splitu do zagrzebia (jeśli nie własnym, ani wynajętem samochodem)?
chodzi mi o pociąg, autokar, ile czasu trwa taka podróż i ile kosztuje?
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 18.08.2002 22:05

Witam
Wlasnie wrocilem z CRO... wiec conieco wiem...
Pociag ze Splitu mielismy o 21 a rano o 6 bylismy w Zagrzebiu..
Dolaczaja stary pociag wiec szybko nie jedzie, nie dziwie sie zreszta bo przez takie skarpy przejezdzalismy ze niewiele brakowalo o wypadek... Jedzie sie bardzo przyjemnie. Telefon (w sieci Vip) podaje w okolicach jakiej miejscowosci sie znajdujesz wiec jest niezla zabawa w czasie jazdy w sledzenie trasy. Niestety nie wiem ile kosztuje bilet bo mielismy wliczone to w cene calosciowego biletu kolejowego Drezno - Split i spowrotem... Ale jak pytalem faceta ile kosztuje bilet na sypialny to mi powiedzial ze ok 300 kn /os...

Pozdrawiam
Alex
borga

Nieprzeczytany postnapisał(a) borga » 19.08.2002 09:34

dzieki ogromne
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 19.08.2002 19:10

Cześć,
autobusów nie toleruję, jechałem pociągiem. Bilet z Zgrzebia do Splitu w 2. klasie kosztuje około 150 KN. Są 2 pociągi nocne (w czasie weekendów mocno zatłoczone) i 1 dzienny InterCity. Polecam ten ostatni, co najmniej w jedną stronę - widoki niesamowite!
Szczegóły znajdziesz na www.hznet.hr (strona kolei chorwackich).
Pozdrawiam
Janek
al3xand3r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 28.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) al3xand3r » 19.08.2002 21:54

Janek napisał(a):Cześć,
autobusów nie toleruję, jechałem pociągiem. Bilet z Zgrzebia do Splitu w 2. klasie kosztuje około 150 KN. Są 2 pociągi nocne (w czasie weekendów mocno zatłoczone) i 1 dzienny InterCity. Polecam ten ostatni, co najmniej w jedną stronę - widoki niesamowite!
Szczegóły znajdziesz na www.hznet.hr (strona kolei chorwackich).
Pozdrawiam
Janek


Co do biletu masz racje... 300kn to bylo dla 2 osob, jednak nie zgodze sie z toba co do jednego... Po pierwsze Split - Zagrzeb to prawie caly jezdzi pusty (jechalem) poza tym wcale bym nie upieral sie przy intercity w strone Zagrzebia bo mozna bardzo fajnie zagniezdzic sie w przedziale samemu (bo sa puste) i wylozyc chrapiac przez cala droge...

Alex
rzota
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzota » 21.08.2002 11:24

Co do biletu masz racje... 300kn to bylo dla 2 osob, jednak nie zgodze sie z toba co do jednego... Po pierwsze Split - Zagrzeb to prawie caly jezdzi pusty (jechalem) poza tym wcale bym nie upieral sie przy intercity w strone Zagrzebia bo mozna bardzo fajnie zagniezdzic sie w przedziale samemu (bo sa puste) i wylozyc chrapiac przez cala droge...

Alex[/quote]

Alex, czy mozesz mi sluzyc pomoca i podpowiedziec jakie mieliscie polaczenia? My jedziemy 1 wrzesnia i wskazowka bylaby cudowna pomoca. Dodam tylko, ze pociagi kocham a autobusy napawaja mnie obrzydzeniem:-) moj prywatny e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
podróż po chorwacji pociągiem lub autobusem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone