Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż od Chorwacji do Polski

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DajMiNazwe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012
Podróż od Chorwacji do Polski

Nieprzeczytany postnapisał(a) DajMiNazwe » 17.07.2012 14:40

Witam!

Wraz z dwoma kolegami wybieramy się na początku sierpnia do Zadaru samolotem. Stamtąd planujemy podróżować w najtańszy możliwy sposób do Polski zwiedzając jednocześnie wszystkie kraje które będziemy mijali.

I tutaj mam do Was parę pytań:

Po pierwsze: Czy możecie mi powiedzieć jaki jest najtańszy sposób na spędzenie wakacji w Chorwacji? Gdzie nocować, gdzie jeść?
Czy znacie jakieś kempingi, prywatne kwatery etc. (najtańsze) w tamtym rejonie? (Zadar)

Po drugie: Ile kosztuje tamtejszy transport i jaki wybierać? Autobusy, pociągi, promy?

Po trzecie: Jak wygląda sprawa z alkoholem? Ile kosztuje, gdzie go kupować czy raczej starać się spożywać go jak najmniej ?

Bardzo prosiłbym Was o pomoc!

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi :)
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 17.07.2012 14:49

Wyszukiwarka prawdę Ci powie !

Najtaniej będzie w supermarketach jeśli chodzi o piwo (zwracając butelki)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.07.2012 14:49

DajMiNazwe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DajMiNazwe » 17.07.2012 14:50

Wydaje mi się, że najlepsze odpowiedzi udzielą mi prawdziwi ludzie na forum a nie na stronach sponsorowanych gdzie najtańszy nocleg to 40 E. :x
DajMiNazwe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DajMiNazwe » 17.07.2012 14:51

Bardzo dziękuję za linki, a jak Wy widzicie w praktyce taką wyprawę bez wcześniejszych rezerwajcji itd?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.07.2012 14:57

DajMiNazwe napisał(a):Witam!

Wraz z dwoma kolegami wybieramy się na początku sierpnia do Zadaru samolotem. Stamtąd planujemy podróżować w najtańszy możliwy sposób do Polski zwiedzając jednocześnie wszystkie kraje które będziemy mijali.

I tutaj mam do Was parę pytań:

Po pierwsze: Czy możecie mi powiedzieć jaki jest najtańszy sposób na spędzenie wakacji w Chorwacji? Gdzie nocować, gdzie jeść?
Czy znacie jakieś kempingi, prywatne kwatery etc. (najtańsze) w tamtym rejonie? (Zadar)

Po drugie: Ile kosztuje tamtejszy transport i jaki wybierać? Autobusy, pociągi, promy?

Po trzecie: Jak wygląda sprawa z alkoholem? Ile kosztuje, gdzie go kupować czy raczej starać się spożywać go jak najmniej ?
Bardzo prosiłbym Was o pomoc!
Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi :)



Nie martw się o alkohol. Jest w tej samej cenie co u nas, a nawet taniej. Najbardziej popularna jest Rakija. Pije się ją pod arbuza schłodzonego w lodówce. Otóż Rakija napój spirytusowy produkowany na plantacjach winogron w Chorwacji. "Nie wieje nie młóci, a Chorwata przewróci". Najlepsza to ta co ma 50 %. Dobrej zabawy życzę :D :wink:
DajMiNazwe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DajMiNazwe » 17.07.2012 16:12

A jakie znajdę ceny tych kempingów? Przyznam, że ciężko znaleźć mi jakieś informacje na ten temat. Wiele postów ma już parę lat a dużo się zmieniło.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 20.07.2012 22:48

DajMiNazwe napisał(a):A jakie znajdę ceny tych kempingów? Przyznam, że ciężko znaleźć mi jakieś informacje na ten temat. Wiele postów ma już parę lat a dużo się zmieniło.


Tu masz namiary na jeden z Campingów,który był w tej samej miejscowości co ja :)
http://www.eurocampings.pl/pl/europie/c ... a-112485/#
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2012 22:57

DajMiNazwe napisał(a):A jakie znajdę ceny tych kempingów? Przyznam, że ciężko znaleźć mi jakieś informacje na ten temat. Wiele postów ma już parę lat a dużo się zmieniło.
Zapraszam do FAQ temat kempingi. Aktualne ceny znajdziesz na stronach kempingów.
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 22.07.2012 19:28

Jedzie was trzech, najtaniej to samochodem i namioty potem juz kempingi, jedziesz w dół przez bosnie, lądujesz na makarskiej i w gorę, same korzyści, komunikacją będzie drogo i jeszcze ten samolot nie wspomne o straconym czasie na autobusy czy pociągi 8O

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Podróż od Chorwacji do Polski
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone