Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009
Podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 00:04

Witam wszystkich odwiedzających forum.Od jakiegoś czasu czytam wszelkie informacje dotyczące podróży do Chorwacji.Przeraża mnie cena noclegów w Słowenii.Czy tam naprawdę nie ma nic oprócz drogich hoteli.Jedziemy 22 maja na wyspę brac .Chcielibyśmy przenocować jak najbliżej CRO aby zdążyć do Splitu na prom o godz 11.Może ktoś ma namiary na niedrogą kwaterę.Jedziemy w dwie rodziny z małymi dziećmi.Pozdrawiam i proszę o pomoc : :D
praulinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) praulinka » 24.04.2009 00:21

Wiesz, czytamy chyba te same posty, bo ja jadę z żona w ciąży 24.05 na Brać, i znalazłem nocleg w Ptuju, w poście Baza noclegowa po drodze do Chorwacji. Nawet napisałe do nich w sprawie rezerwacji i czekam na info.
http://www.gostisce-majolka.si/index.ph ... =4&lang=en
Nie wiem tylko co oznacza "drogie hotele", bo cena 50E za pokój dwuosobowy mnie nie przeraża :), w AUSTRII jest podobnie 18-20E za osobę.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 24.04.2009 07:10

A szukałaś tutaj :?:
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 24.04.2009 08:44

Ja też jade na Brać 29 maja. Jedziemy na 2 auta, wyruszamy ok 14 i mamy zamiar zdazyc na prom na godz 6.15. Jedziemy bez noclegu, w tamtym roku jechałem poczatkiem czerwca i zadnych korków po drodze nie było. Miejsce docelowe to Bol.
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 12:44

Nie dziwię się,że nie przeraża Cię 50 E za pokój 2osobowy.Nasza rodzina to jednak5 osób i wydatek 100E nie jest dla nas taki bez znaczenia.Avensis piszesz ,że chcecie dojechać bez noclegu.Nie wiem jak będzie bo to nasz pierwszy taki daleki wyjazd,ale mąż też chciałby spróbować.Boję się tylko jak wytrzymają dzieci.Można wiedzieć z skąd wyruszacie.Planujesz szybko dotrzeć do celu.Napisz też jaką trasę obieracie.Boję się korków ,to jednak piątek na sobotę.Nasze miejsce docelowe to Supetar.Pozdrawiam wszystkich :)
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 24.04.2009 13:15

Ja z żoną i 4 letnim synkiem jechaliśmy w 2004 r. Fiatem Uno na Brać. Spaliśmy w samochodzie na parkingu przy obwodnicy Zagrzebia. Bylo bez problemu, co prawda niewyspałem się ale mój syn do dzisiaj to wspomina i chce to powtórzyć. Rok temu jechałem w tym samym składzie Astrą II do Pirovaca. O 6 rano wyjechałem z domu i o 22 byłem na miejscu, bez noclegu. Syn marudził, ale myślę że lepiej zniósł tą podróż niż rodzice przed 40 tką.
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 13:23

Robo dałeś mi trochę otuchy.Myślę ,że jakoś dojedziemy.Chcemy wyruszyć rano aby w razie czego znależć coś choćby dla młodszych dzieci-5,11 lat.Spać w 5 nawet w kombi może być ciężko.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 24.04.2009 13:46

Kurcze my również chcemy jechać bez noclegu.Wyjeżdżamy albo w Boże Ciało albo zaraz po.Mieszkamy w Kotlinie Kłodzkiej jedziemy w ciemno i zastanawiam się czy zajeżdżając na miejsce wieczorem 18-21 znajdziemy jakąś ładną kwaterę.Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tych sprawach,bardzo proszę o pomoc.Czy lepiej być na miejscu rano ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2009 14:01

michalek_101 napisał(a):.....zastanawiam się czy zajeżdżając na miejsce wieczorem 18-21 znajdziemy jakąś ładną kwaterę.Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tych sprawach,bardzo proszę o pomoc.Czy lepiej być na miejscu rano ?

Poczytaj ten wątek: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17807 znajdziesz tam kilka porad dla tych co "w ciemno" pierwszy raz ;-)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 24.04.2009 14:41

michalek_101 napisał(a):Czy lepiej być na miejscu rano ?

Jazda z myślą czy uda się znaleźć kwaterę wieczorem może być stresująca. Lepiej na jej szukanie zarezerwować sobie przynajmniej 3-4 godziny.
To daje pewien zapas czasu i nawet w przypadku korków, złapania gumy czy złego samopoczucia nie trzeba pędzić na złamanie karku.
Wtedy jazda będzie bezstresowa (przecież to wakacje :D ) i można sobie spokojnie podziwiać widoki.
Na miejscu możemy sobie poprzebierać, pogrymasić i wybrać najkorzystniejszą ofertę.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 24.04.2009 15:52

z doświadczenia wiem, że łatwiej znaleźć kwaterę z rana (9-11)
Z Gdańska wyjeżdżam ok.5.oo i zatrzymuję się na "nocleg" w samochodzie na parkingu DOBRA ok. 30 km za Bosiljevem (23.oo) .
Dalej wyruszamy ok.4.oo-5.oo w zależności jak daleko do celu.
Wy, południowcy, macie nade mną przewagę o 5-7 godzin więc możecie wyjechać ok. 12.oo
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.04.2009 19:02

Jeżdżę ze Śląska , więc mam bliżej, w ubiegłym roku miałem do przejechania 860km. Wyjazd z Raciborza o 3 w nocy na miejscu w Senij byłem o 12:30. Bez szaleństw na drodze ,za granicą zawsze jeżdżę jak Bozia przykazała. Robię za to mało postojów, pierwszy czechy (bohumin)-zakup winiety, drugi zaraz za granicą w Mikulovie ale już po Austriackiej stronie-też zakup winiety, trzeci Słowenia Ptuj -tankowanie, a później już aż na miejsce. Też podróżuję z dzieckiem więc staram się dojechać jak najszybciej i zaoszczędzić na noclegach po drodze.
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 24.04.2009 20:41

My jedziemy do Bolesławca i stamtąd autostradą na Czechy Austrię i w Słowenii ominiemy płatne drogi.Przed granicą krótkie spanie i na Chorwację.Tam ponoć drogi super więc drogą bezpłatną do Splitu.Myślę ,że jak wyjedziemy o godz 8 rano w Splicie na promie będziemy na 11 drugiego dnia?
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 25.04.2009 23:44

Co do omijania płatnych dróg w Słowenii - to robi tak większość. Ale w Hr już bym tak nie kombinował. Autostrady maja super i wcale nie są drogie. Od granicy SLO do Splitu zapłacisz ok. 70zł. (jak dobrze pamiętam), a jazda bocznymi drogami, nawet głównymi to mordęga.
Jeśli chodzi o dzieci to ja mam taki patent: jadę na noc, wtedy młodzież śpi i jest spokój. Ja wprawdzie jestem zmęczony, ale junior wysiada, przeciąga się i to byłoby na tyle :D :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2009 17:06

m_cowboy napisał(a):Co do omijania płatnych dróg w Słowenii - to robi tak większość. Ale w Hr już bym tak nie kombinował. Autostrady maja super i wcale nie są drogie. Od granicy SLO do Splitu zapłacisz ok. 70zł. (jak dobrze pamiętam), a jazda bocznymi drogami, nawet głównymi to mordęga.
Jeśli chodzi o dzieci to ja mam taki patent: jadę na noc, wtedy młodzież śpi i jest spokój. Ja wprawdzie jestem zmęczony, ale junior wysiada, przeciąga się i to byłoby na tyle :D :roll:

Wszystko fajnie tylko omijając autostradę widzi się znacznie wiecej ciekawych krajobrazów. Wybór należy do Ciebie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone