Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż cro-nowicjuszki :) Hvar, Poreč i Škocjanska jama 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.05.2009 20:27

Koleżanko Sysiu czekamy na dalszą relację po wekendzie majowym. :D Pozdrawiam.
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 03.05.2009 20:30

z otwartą buzią i z wybałuszonymi oczami :D 8O
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 03.05.2009 20:43

Buber napisał(a):
Podobną przygodę miałem w 2007r. w porcie Domince, przy Korculi na promie do Orebica - i za to warto kochać Chorwatów i Chorwację. Amen .


To dobrze wiedzieć, bo w tym roku wybieramy się do Korculi właśnie :) a czasami człowiek nie uczy się na błędach :wink:
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 03.05.2009 21:00

Wracając do opisu naszego hotelu w Porecu, tak mniej więcej wyglądają pokoje

Obrazek

tak ogród prowadzący do morza

Obrazek

a tak w zbliżeniu widok z balkonu na stare miasto Porec

Obrazek

Do miasta można było przespacerować się jakieś 30 min wzdłuż morza. Na tym odcinku plaża była w większości wybetonowana. Do wody schodzi się po metalowych drabinkach.

Zbliżamy się do starówki

Obrazek

Uliczki miasteczka nie odbiegają swym urokiem od tradycyjnych wąskich, kamiennych uliczek Chorwacji, choć jak na tą porę roku (początek września) są jeszcze bardzo zatłoczone, zwłaszcza wieczorami. Pierwszego wieczoru, jaki tam spędziliśmy, musiała się odbywać jakaś wielka zabawa, być może jakieś święto miasta, bo uliczki były zatłoczone bardziej niż w pozostałe dni. Grały lokalne zespoły, jak i muzyka techno, przy tym pełno handlarzy i praktycznie nie można było się przecisnąć. Na szczęście w pozostałe wieczory było już "normalnie" :P


Tradycyjne uliczki, te pełne sklepików, jak i te spokojniejsze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.05.2009 21:08

Chłonę wszystko na temat Hvaru, więc i Twoją relację, Sysiu.
A teraz "przełączam się" na odbieranie wiadomości o Porecu, tym chętniej, że niewiele o nim wiem, bo na Istrię nas jeszcze nie zaniosło.
Pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2009 21:20

maslinka napisał(a):A teraz "przełączam się" na odbieranie wiadomości o Porecu, tym chętniej, że niewiele o nim wiem, bo na Istrię nas jeszcze nie zaniosło.


:wink:

Porec cz.!

Porec cz.II

Pozdrav.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 03.05.2009 22:00

Sysia_86 napisał(a):. Jest więc w Chorwacji coś niesamowitego, co sprawia, że człowiek czuje się tam cudownie i chce wracać!!!

Mam podobne odczucia, czytam z ciekawością. :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 05.05.2009 19:25

I ja zapisuję się do czytelni :D
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 05.05.2009 19:54

Jeśli chodzi o architekturę, to tym co nas najbardziej urzekło w Porecu była Bazylika św. Eufrazjana. Wpisana jest ona na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a pochodzi z IV w. Zachwyciły mnie szczególnie przepiękne, stare mozaiki. Kiedy człowiek zda sobie sprawę, co pamiętają te mury i zdobienia, robi to naprawdę ogromne wrażenie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Byliśmy na mszy podczas której śpiewał miejscowy chór żeński; tak pięknie, że nie sposób było się nie wzruszyć (zwłaszcza kiedy samej kiedyś się śpiewało w chórze) :)

Poniżej skwer na terenie Bazyliki

Obrazek


Stare baptysterium
Obrazek


Można też za symboliczną opłatą wejść na wieżę widokową Bazyliki, z której roztacza się widok na miasteczko

Obrazek


Obrazek


Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.05.2009 20:07

Bazylika na pewno robi wrażenie :D Utwierdzam się w przekonaniu, że muszę pojechać na Istrię :D
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 10.05.2009 07:40

Poniżej zamieszczam jeszcze kilka zdjęć z miasteczka.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciakawie położona restauracja na wieży, z której rozciąga się ponoć panorama miasteczka.

Obrazek

I jeszcze jedno znalezione zdjęcie starej tablicy z wnętrza Bazyliki.
Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.05.2009 08:38

Zdjęcia i opis Bazyliki - szok 8O :D .
Nie brałem do tej pory Istrii pod uwagę - ale teraz marzy mi się wyjazd na szwendanko.[/b]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.05.2009 14:31

Maslinka,Buber,
Istria jest naprawdę ładna..mój pierwszy wyjazd był właśnie na Istrię do miejscowości Rabac..dużo wtedy nie zobaczyłam, ale wiem, że wrócę dokładnie spenetrować te rejony :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2009 17:21

Buber napisał(a):Zdjęcia i opis Bazyliki - szok 8O :D .
Nie brałem do tej pory Istrii pod uwagę - ale teraz marzy mi się wyjazd na szwendanko.


Zapraszam na Istrię :lol:
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 12.05.2009 11:26

darek1 napisał(a):Koleżanko Sysiu czekamy na dalszą relację po wekendzie majowym. :D Pozdrawiam.


BUhahha jesteś żenujący..najpierw nie dawałeś spokoju ślicznej Ines , a teraz przerzuciłeś się na nową koleżankę..podstarzały podrywacz :)
Sysia bardzo "ładna" relacja :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podróż cro-nowicjuszki :) Hvar, Poreč i Škocjanska jama 2008 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone