Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż cro-nowicjuszki :) Hvar, Poreč i Škocjanska jama 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aniulcix
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniulcix » 26.04.2009 20:23

Przyłączam się do czytania relacji. Zdjęcia bardzo ładne. :)
Czekam na kolejne odcinki! :D
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 26.04.2009 20:56

czekam na dalszą relację i zdjęcia z niecierpliwością
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 07:57

Oj myślę, że do relacji Tymony czy Dangol jeszcze tym razem nie będzie czego porównywać, bo tak jak napisałam, nie mam niestety zbyt wielu zdjęć krajobrazów czy miasta bez nas na pierwszym planie :(
W tym roku na pewno będzie inaczej :)
Wieczorkiem będę kontynuowała :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.04.2009 10:20

Sysia_86 napisał(a):Nie myślałam wtedy jeszcze o stworzeniu relacji i dlatego brak mi trochę zdjęć nie przedstawiających naszego wizerunku... a szkoda...


W ten sposób relacja staje się bardziej osobista.
Mam nadzieję, że opuchlizna nie zepsuła wypoczynku.
Kolor wody - bezcenny.

Pozdrawiam
Jacek
ven
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ven » 27.04.2009 10:49

bardzo fajna relacja, też chciałbym wybrać się na HVAR w tym roku, trochę obawiam się jednak dróg o których czytałem że są wąskie a ja mam jakieś lęki gdy jest mało miejsca :D , jeżeli można to proszę o namiary na apartament adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdrawiam,
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 11:07

Opuchlizna wypoczynku nie zepsuła - kupiłam w aptece krem; jak pokazałam aptekarce rękę, od razu wiedziała co mi dać :)
Jeśli chodzi o drogi, to prawdą jest, że są one kręte i wąskie. Trochę też z tego powodu (a raczej z mojego strachu) nie zwiedzaliśmy innych miejscowości wyspy. Z perspektywy czasu żałuję, że nie poznaliśmy poza Hvarem jej innych zakątków, bo generalnie dla wprawnych kierowców (a przynajmniej lepszych niż ja) nie są te drogi znów takie straszne. Na pewno nie zniechęcałabym się z tego powodu i nie rezygnowała z odwiedzenia wyspy. Trzeba po prostu zachować odpowiednią prędkość i zdrowy rozsądek.
Namiary na apartament poszły :D
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 17:45

Jeszcze co do Wysepek Piekielnych, jeśli ktoś ma ochotę na "jakiś napój", może skorzystać z barów tam się znajdujących - wysepki nie są zabudowane (prócz największego Sv. Klementa, ale na nim nie byliśmy), jednak na każdej z tych najbliższych zwykle znajduje się jeden barek. Jeśli chodzi jeszcze o dojazd na Wysepki Piekielne, to radzę wybierać taksówki wodne, których kierowca przynajmniej sprawia wrażenie doświadczonego. My wracaliśmy raz z młodymi chłopakami, którzy trochę za późno wyhamowali przed większym, rozpędzonym stateczkiem (na zdjęciu nadciąga z prawej), przez co fale tak nami zakolebały, że zrobiło się trochę gorąco. Przerażenie w oczach kierujących chłopaków najlepiej o tym świadczyło.
Obrazek

Poniżej zdjęcie wysepek z góry, z malutkim Galesnikiem na pierwszym planie (na niego łódki-taksówki nie kursują). Kiedy raz płynęliśmy obok niego, widziałam tam osiołka :)
Obrazek
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.04.2009 17:52

Dołączam do czytania relacji :)
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 18:03

Relacja byłaby niepełna, gdybym nie zamieściła zdjęć ze słynnej XVI-wiecznej Twierdzy Španjola, która góruje nad miastem. Została zbudowana, aby chronić miasto przed Turkami. Rozpościera się z niej widok na miasteczko, morze, wysepki, charakterystyczne czerwone dachy... Zamiast go jednak opisywać, będzie lepiej, jak go pokażę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiem, że widoczek jest już wielu czytającym być może znany, ale nie mogłam się powstrzymać :)
Dodam, że na żywo wygląda to wszystko jeszcze lepiej :D :D :D Widok z murów sprawia, że w myślach już snuje się postanowienie powrotu... (do Hvaru oczywiście)
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 18:18

Nie pamiętam dokładnie, ale wstęp na Twierdzę kosztuje coś około 20-30 kun. Na Twierdzę prowadzi urocza ścieżka wijąca się coraz wyżej po wzgórzu przez przepiękny ogród. Stopniowo wyłania się też coraz piękniejszy widok na miasto.

Obrazek

Obrazek

Na terenie Twierdzy znajduje się zaś m.in. więzienie z zachowanymi narzędziami tortur.

Obrazek

Na pewno warto zobaczyć - w porównaniu do tego, dzisiejsze więzienia to hotele 5-cio gwiazdkowe ;)

Dzidziuś :D (znów nie mogłam się powstrzymać)
Obrazek
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 27.04.2009 18:20

:)) fajny odcinek ;) , czekam na c.d
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 18:29

Tą samą drogą przez ogród, a potem uroczymi, wąskimi, kamiennymi uliczkami, można zejść prosto do miasteczka.

Obrazek

mijając po drodze jego charakterystyczne detale ;)

Obrazek
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 27.04.2009 18:41

Bardzo sympatycznarelacja.
Prosimy o c.d.n :lol:
Pozdrawiam
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 27.04.2009 18:49

Czytam i ja :lol: W tym roku naszym numerem jeden jest właśnie Hvar. Gromadzimy wszystkie informacje, przydadzą się również Wasze :lol: . Fajnie się czyta i ogląda.
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 27.04.2009 21:38

Późne popołudnia, jak i wieczory spędzaliśmy na spacerach po centrum. Całe miasteczko z jego budynkami czy placami zbudowane jest z jasnych kamieni, wyślizganych już mocno na deptakach. Wszystkie domki, nawet te oddalone już bardziej od starego miasteczka, zbudowane są w tym, charakterystycznym chyba dla większości Chorwackiego wybrzeża, stylu. Idąc dróżką wzdłuż linii brzegowej możemy podziwiać zabytki, które idealnie wkomponowują się w egzotyczny krajobraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mówi się często, że Hvar odwiedzany jest przez europejską (i nie tylko) elitę, co czyni go dosyć ekskluzywnym (dla niektórych snobistycznym ;) ) miastem. Z pewnością przejście główną promenadą, przy której zaparkowane są eleganckie i droooogie jachty baaardzo obrzydliwie bogatych ludzi może nas w tym utwierdzić :P Jak dla mnie stanowią one jednak również o swoistym uroku tego miasta :) Co ciekawe, większość języków, które dało się usłyszeć, stanowiły włoski, angielski i chorwacki oczywiście. Tylko 2 (!) razy mijaliśmy Polaków.

Zainteresowani wypoczynkiem w luksusie jak najbardziej znajdą coś dla siebie: (hotel Amfora - kiedyś tam przyjedziemy :wink: )

Obrazek


Nie da się opisać tej atmosfery, która tam panowała. W Hvarze, w tym czasie, w którym tam byliśmy (koniec sierpnia) kwitnie życie nocne, co nie oznacza jednak, że na ulicy trwa wieczna impreza i że trzeba się przepychać przez tłumy ludzi. Można przechadzać się po głównym placu (Trg Sv. Stiepana) czy też ścieżką wzdłuż brzegu mimo wszystko w spokoju, przy dźwiękach muzyki zespołów grających na żywo. Na deptakach do późnych godzin handlują panie sprzedające lawendę, której zapach jeszcze długo za nami chodzi... Żałuję, że nie potrafię przelać tych odczuć do mojej relacji :(

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podróż cro-nowicjuszki :) Hvar, Poreč i Škocjanska jama 2008 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone