Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż bez płatnych dróg w CZ, SLO, CRO dla niewiernych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.08.2010 19:09

aegiss napisał(a):
szymonk napisał(a):wykupiłem ubezpieczenie Assistance w PZU niestety jest tylko na rok ale można zerwać umowę ze zwrotem składki w ciągu 30 dni co dziś zrobiłem i zapłaciłem za nie 4 zł :wink: (warto czytać regulaminy)


mozesz cos wiecej napisac na priv.odnosnie tego ubezpieczenia?(Ubezpieczenie PZU Auto Pomoc)????? ile kosztowało,czy nie robiono problemów z zerwaniem umowy itp.


Ja zrywałem taką umowę na miesiąc przed jej wygaśnieciem. Chciałem wzorem lat ubiegłych kupić Moto-Assistance którego jak się okazało teraz już nie ma. Dostałem kilkanaście złotych zwrotu.
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 31.08.2010 09:04

Dziwne to trochę. Ja mam bardzo daleko do Chorwacji. Jechałem Słupsk-Niemcy-Autria-Słowenia (tu tylko omijałem autostradę), Chorwacja (Istria). Wyszło, że mam 1650km. Nie jeżdżę jak świr, a wręcz przeciwnie. Wyszło mi 18-19h z odpoczynkami kiedy tylko była potrzeba. Co do kosztów. Jechałem dieslem, średnie na trasie 5.1l/100km. Nie żałowałem sobie niczego. Jedliśmy obiady codziennie w restauracji. Żadnego jedzenia z kraju nie wiozłem. No nie licząc czegoś na drogę i wody. Piwo i wódka na prezenty. Na dwie osoby za 10 dni coś około 4000PLN. Rejsy, Pltvickie, zwiedzanie czego się dało.
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 31.08.2010 15:12

Semedi napisał(a):Dziwne to trochę. Ja mam bardzo daleko do Chorwacji. Jechałem Słupsk-Niemcy-Autria-Słowenia (tu tylko omijałem autostradę), Chorwacja (Istria). Wyszło, że mam 1650km. Nie jeżdżę jak świr, a wręcz przeciwnie. Wyszło mi 18-19h z odpoczynkami kiedy tylko była potrzeba. Co do kosztów. Jechałem dieslem, średnie na trasie 5.1l/100km. Nie żałowałem sobie niczego. Jedliśmy obiady codziennie w restauracji. Żadnego jedzenia z kraju nie wiozłem. No nie licząc czegoś na drogę i wody. Piwo i wódka na prezenty. Na dwie osoby za 10 dni coś około 4000PLN. Rejsy, Pltvickie, zwiedzanie czego się dało.


Dobrze, że wspomniałeś o przejeździe przez Niemcy, gdybyś jechał przez Polskę musiałbyś dodać kilka godzin.

Mnie wyszło, że od granicy PL do Granicy Chorwackiej z przystankiem po drodze na spanie 1,5 - 2h + postoje na tankowanie jest 10-11 h jazdy. Mówię o trasie Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja.
Fakt autostrada w Chorwacji jest droga, ale coś za coś.
Jarek634
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek634 » 08.12.2013 21:32

W maju wracałem z wyspy VIS do Łodzi 18 godzin [ w tym port na Visie , prom 2,5 h do Splitu ] aha bez jedzenia po drodze tylko WC + kawa i 2 kierowców na zmiany
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.12.2013 23:00

szymonk napisał(a):... omijając wszystkie płatne odcinki dróg w CZ dojeżdżamy do Mikulova tam tankowanie LPG oczywiście w koronach tak jak pisaliście na forum nie honorują kart płatniczych, koleś faktycznie dobija chociaż zawór strzela i strzela ale chodzi oto aby dobić do okrągłej sumy aby nie musiał wydawać itp.


Skoro wątek został odgrzebany to sprostowanie się należy - w Mikulovie honorują już płatność kartą za LPG (stacja obok Lidl)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Podróż bez płatnych dróg w CZ, SLO, CRO dla niewiernych - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone