Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 06.08.2009 11:50

Tak wielu mi sugerowało chyba jedyny wjazd do Podobuća jest przed Mokalo i droga osobom strachliwym (moja żona) dostarcza nie lada emocji

A próbowałeś przejechać w Potomie przez tunel Dingac, myślę że jest bliżej , a sam przejazd przez tunel to też atrakcja ....
Ja w tym samym okresie bylem w Mokalo :D
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 06.08.2009 13:19

Zastanawiam się czy tam się nie zatrzymać.Czy ta plaza którą widac na zdjęciu jest jedyna plażą w tej miejscowości. Jak ze sklepami?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.08.2009 16:16

Torac zdjęcia OK, ale narracja pod względem treści i stylu super :lol: :lol: .
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 18:26

piotr.zdz napisał(a):
Tak wielu mi sugerowało chyba jedyny wjazd do Podobuća jest przed Mokalo i droga osobom strachliwym (moja żona) dostarcza nie lada emocji

A próbowałeś przejechać w Potomie przez tunel Dingac, myślę że jest bliżej , a sam przejazd przez tunel to też atrakcja ....
Ja w tym samym okresie bylem w Mokalo :D


Raczej nie ma przejazdu. Byłem w tunelu ale zamiast do Potocine pojechałem do Boraka .
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 18:29

Marisa napisał(a):Zastanawiam się czy tam się nie zatrzymać.Czy ta plaza którą widac na zdjęciu jest jedyna plażą w tej miejscowości. Jak ze sklepami?


Jest Kaufland na przedmieściach i Biedronka w centrum Podobuće :D
Żarcik. Najbliższy Supermarket w Orebiću
Plaża "oblazkowa"jedyna + skałkowych można powybierać ale trudno dostępne i raczej od strony Boraka.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 18:55

CD
Na moje szczęście,żonie w Breli posypały się okulary przciwsłoneczne i był to jedyny pretekst, kiedy wyciągnąłem Ją z Podobuća.
Niedziela . Pojechaliśmy do Orebića , poczułem się jak w Ustce. Wielu rodaków.
Ale nie Orebić ani okulary były moim celem wyprawy. Popołudnie chciałem spędzić z żoną na Korczuli. Taxi wodna za 12 kn przeprawiła nas na wyspę.
A Korćula klasyka Dalmatyńska czyli:
Warowne bramy i Jej strażnicy
Obrazek
Kościoły zewnątrz:
Obrazek

i wewnątrz:

Obrazek

Obrazek

Kafejki i restauracje wkomponowane w malowniczą architekturę
Obrazek
Militaria
Obrazek

Oraz "Dlaczego lepiej jest być pięknym i bogatym niż brzydkim i biednym"
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:40 przez Torac, łącznie edytowano 2 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 19:09

Poniedziałek. Poranny standard,czyli poranny Ronhill Light wyprodukowany Rovinji( 18kn info dla tropicieli cen) w przeciwieństwie do podobno lokalnych Partner lightów wyprodukowanych w Krakowie , śniadanko o 11.00.
Temperatura powietrza pozwalała nam na przebywanie na plaży od jakiejś 14.00, czyli w zasadzie przed obiadkiem:
Mój wyrób - lepiej smakuje niż wygląda :!: :!: :!:
Obrazek

Możecie fotkę powyżej potraktować jako bardzo trudną fotozagadkę (co to jest?)
Ostatnio edytowano 09.08.2009 11:12 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 19:28

Plażowanie jak plażowanie żadnej filozofii tu nie ma choć zdobyłem się na refleksję że podczas plażowania ważny jest, mocno urozmaica czas - ruch.
Podstawowe zajęcia ruchowe w moim przypadku występują następująca , polegają na przemieszczaniu się z
1.leżenia na materacu na plaży na
2.Nieodległy (10m) spacer na wspomnianego powyżej Ronhilla

Obrazek
3.leżenie na leżaku również na plaży i
4.leżenie na materacu w wodzie, po czym:
5.przepłynięcie paru metrów z 3-5 zanurkowaniami

czynności wszystkie zmieniam co 10-15 minut.
Generalnie wszystko to nuda,ale element zmiany, ruchu jest błogosławieństwem. Na Peljesauu nie mam co czytać, bo Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem" "połknąłem" w Breli

Plaża
nieduża jedna tego typu- można objąć ją obiektywem
Obrazek
Niespecjalnie zatłoczona :
Obrazek
Pewnym charakterystycznym elementem w Podobuću na plaży jest większa niż gdzie indziej liczba pontonów, materaców, które nocują sobie nad zatoczką na betonowym murku.
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:41 przez Torac, łącznie edytowano 4 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.08.2009 20:07

Poniedziałek, popołudnie . Czas na rekonesans miejsc umiłowanych przez Naszych rodaków.W zasadzie miejscowości na przeciw Mljetu. Na pierwszy rzut- Borak.
Obrazek
Przeprawiam się przez tunel Dingać ,który jest szeroki i bezpieczny nawet dla 2 aut.
Obrazek
Udaję się do osławionej i wychwalanej Anadingać.
Pytam czy mogę zaparkować w lasku na 0,5h. Miły dżentelmen nie ma nic przeciw temu.Krótko konwersujemy. Idę na plażę. Wracam i znowu ucinamy sobie pogawędkę. Wypytuje mnie gdzie i u kogo mieszkam.Odpowiadam, że u Farciców. Zaciąga mnie ponownie na plażę i przedstawia swoją żonę, a jednocześnie siostrę mojego gospodarza Viktora. Jeśli go dobrze zrozumiałem.
Pomimo że plaża w Anadingać nie jest w moim typie, rozumiem, że chcą wracać do tego typu ludzi. O Serdeczności mieszkańców Peljesaća będzie później, ale w tym momencie muszę to podkreślić.
Ostatnio edytowano 06.08.2013 08:48 przez Torac, łącznie edytowano 3 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.08.2009 20:30

Dziś plaża w Podobuce już taka pusta nie była :)
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 06.08.2009 21:01

Przeuroczy tekst! :D
Czekam na cd
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.08.2009 06:34

yskyerka napisał(a):Dziś plaża w Podobuce już taka pusta nie była :)

Tak właśnie jest , czasami zupełnie bez powodu jest zdecydowanie więcej ludzi bez względu na dzien tygodnia. Wydaje mi się że już kilkunastoosobowa grupa młodzieży która podjechała sobie na plażyczkę mocno zagęszcza plażę.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.08.2009 06:44

zauroczona napisał(a):Przeuroczy tekst! :D
Czekam na cd


Dzięki za słowa otuchy :D To prawie debiut. Pomimo że nie należę do najmłodszych to jedynie "bogu winne" polonistki czytały cokolwiek mojego. Ale One nie jedno w życiu widziały , czytały.
Myślę że najlepsze przed nami czyli "impreza u Farciców"
Ale to w czwartek - 5 dzień pobytu.
Uważam że najmocniejszą stroną Podobuća to ludzie tam mieszkający.
GuGaPL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 07.08.2009 08:04

Witam
Przeczytałam powyższą relację i co tu dużo mówić. Zauroczyła mnie. Chyba właśnie wybrałam miejsce do wypoczynku. Na początku myslałam o Korczuli, jednak Podobuca wydaje się wyborem sporo trafniejszym. Chciałabym się również o coś spytać. Ponieważ jedziemy w ciemno prosiłabym o informacje, czy można tam znaledźć przyzwoite apartamenty. Byłabym wdzięczna za jakieś namiary. Ostatnie pytanie dot. granicy w Bośni. Czy obowiązują tam zielone karty?

PS: Mamy zamiar wyjechać po 9tym sierpnia.

Pozdrawiam...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.08.2009 08:13

Torac napisał(a):Obrazek

Możecie fotkę powyżej potraktować jako bardzo trudną fotozagadkę (co to jest?)

Talerz i coś na nim do jedzenia. Zgadłem?

A tak poza tym - dlaczego relacja jest w regionach?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone