Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podobno obowiązkowe...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006
Podobno obowiązkowe...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 25.04.2006 07:54

Pamiętajmy drugi trójkąt ostrzegawczy w samochodzie, kamizelka żółta ostrzegawcza są w Corwacji obowiązkowe. Paszport do Bośni ,Słowen trzeba mieć , nie tylko dowodzik no i zielona karta na wypadek wypadku. Prawda to czy fałsz??????
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2006 15:01

mirnie napisał(a):Pamiętajmy drugi trójkąt ostrzegawczy w samochodzie, kamizelka żółta ostrzegawcza są w Corwacji obowiązkowe. Paszport do Bośni ,Słowen trzeba mieć , nie tylko dowodzik no i zielona karta na wypadek wypadku. Prawda to czy fałsz??????
http://www.pzmtravel.com.plTam znajdziesz odpowiedzi.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.04.2006 19:01

mirnie napisał(a):Pamiętajmy drugi trójkąt ostrzegawczy w samochodzie, kamizelka żółta ostrzegawcza są w Corwacji obowiązkowe. Paszport do Bośni ,Słowen trzeba mieć , nie tylko dowodzik no i zielona karta na wypadek wypadku. Prawda to czy fałsz??????


z 2 lata temu czytalem ze nawet 2 trojkaty sa wymagane, komplet zarowek zapasowych i okulary przeciwsloneczne (moze nawet 2 pary)

powaznie - nie sciemniam
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 26.04.2006 19:20

mirnie napisał(a):Pamiętajmy drugi trójkąt ostrzegawczy w samochodzie, kamizelka żółta ostrzegawcza są w Corwacji obowiązkowe. Paszport do Bośni ,Słowen trzeba mieć , nie tylko dowodzik no i zielona karta na wypadek wypadku. Prawda to czy fałsz??????


Wszystko co napisane to obowiązuje.
pozdrawiam jurekg
krymek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krymek » 26.04.2006 19:42

dwa trójkąty są obowiązkowe w Cro tylko wtedy gdy jedziemy z przyczepą
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 26.04.2006 20:22

No to ile tych 3kątów? Nawiasem mówiąc jadę z żoną. Więc na 3kąt nie mam co liczyć.
Ostatnio edytowano 26.04.2006 22:58 przez Adam,K, łącznie edytowano 1 raz
fprzemo
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fprzemo » 26.04.2006 20:41

Witaj Szakulcu. On prawde pisze bo przejechal sie na tym 3kacie.Nawiasem mowiac z tego co mi wiadomo wozi terz 3 takie 3katy. pozdrawiam :P
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.04.2006 20:46

tak ..... okulary przeciwsłoneczne napewno, pamiętajmy o nich gdy wychodzimy z samochodu jak zatrzymie nas Policija :wink:
jak mawiają kowboje przeciwnik nigdy nie może widzieć naszych oczu :D
krymek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krymek » 26.04.2006 20:49

Nie dajmy się zwariować w przypadku podróżowania z przyczepa dwa trójkąty są uzasadnione tym że w przypadku konieczności (awari) pozostaiwienia przyczepy na drodze jeden trójka zostawiamy przed przyczepa i jadąc dalej autem drógi trójkąt zabezpiecza nam samochów na wszelki „słuczaj”
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 26.04.2006 21:07

Co Wy tu tworzycie?
2 trójkąty potrzebne są w KAŻDYM samochodzie, a nie tylko tym z przyczepą.
Trójkąty wystawia się PO OBU STRONACH zdarzenia, co w przypadku krętych i wąskich dróg, których w Chorwacji nie brakuje, ma głębokie uzasadnienie...

PozdraV
J.
Ostatnio edytowano 26.04.2006 21:25 przez Jacunio, łącznie edytowano 1 raz
Kijafa
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kijafa » 26.04.2006 21:22

Jeżeli już coś piszecie to nie wprowadzajcie ludzi w błąd :cry: :cry: :cry:

Po drodze pokonujemy trasę w kilku krajach a każde państwo ma swoje przepisy. Nie wiem tylko, czy wszystkie muszą być przestrzegane... no bo dla przykładu jeżeli w jakimś państwie obowiązkowe jest wożenie gaśnicy z aktualnym atestem a przyjeżdża do nas Szwajcar, który nie ma gaśnicy na wyposażeniu... to czy będzie ukarany mandatem za niezapięcie pasów przez teściową na tylnym siedzeniu, gdzie w nowych autach np. nie byłyby takie pasy montowane... :wink:

Wracając do faktów...
Austria - obowiązkowe okulary ZAPASOWE dla kierowców z wadą wzroku i jeżdżących w okularach... - nie wiem, co w przypadku gdy noszę soczewki kontaktowe a mam wpisane w prawie jazdy "obowiązkowe okulary" :wink:
Czechy i Austria - (chyba) komplety zapasowych żarówek - a co z bezpiecznikami ?
Chorwacja - DWA TRÓJKĄTY niezależnie od tego czy jedziemy z przyczepą...
Chorwacja - Słowenia i nie wiem, które jeszcze - CAŁODOBOWO światła
Wszystkie państwa - OBOWIĄZKOWO założone prezerwatywy, aby zabezpieczyć każde państwo tranzytowe a zwłaszcza docelowe przed roszczeniami o przyznanie obywatelstwa dla nowopoczętych :wink:
Na plaże FKK - obowiązkowy "strój" organizacyjny - KONIECZNA depilacja...
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 26.04.2006 23:39

hmhm mysle, że warto sobie drugi trókąt pożyczyć nawet od tesciowej jak widze tylko na wyjazd , wiem że liczymy na wyrozumiałość tamtejszej Policiji, ale pamietajmy ,że jest obowiązkowy więc może się zdarzyć ,że jakiś złośliwiec się przyczepi bo na ten przykład nie będzie się miał do czego innego czepić i zapłacimy mandacik czego nikomu nie życzymy........Tylko niech póżniej nie mówi,że nie wiedział. To samo sie tyczy kamizelki-teściowa też może uszyć nawet moja he.
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 26.04.2006 23:46

Ps. Szwajcar za brak gaśnicy w Polsce zapłaci mandat i jak weżmie szanowną teściową na tylne siedzenie bez pasów to szanowna też zapłaci. Warto znać przepisy kraju do którego się wybieramy. A jak kolega myśli gdyby taki Angol dajmy na to zawitał do naszego pięknego kraju i po lewej stronie sobie jechał he z atestem.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 27.04.2006 11:43

mirnie napisał(a):Pamiętajmy drugi trójkąt ostrzegawczy w samochodzie, kamizelka żółta ostrzegawcza są w Corwacji obowiązkowe. Paszport do Bośni ,Słowen trzeba mieć , nie tylko dowodzik no i zielona karta na wypadek wypadku. Prawda to czy fałsz??????


Do Słowenii wystarczy dowód bo to UE.
A co do reszty przepisów to prawda jest taka że przydałaby się unifikacja przepisów w całej Europie bo dla mnie to jest idiotyczne że każdy kraj ma inne. Gdyby chcieć się do tego wszystkiego zastosować to trzebaby chyba przejść specjalny kurs przed wyjazdem i to za każdym razem bo te przepisy non stop się zmieniają. Krzywiznę ogórka zunifikowali a przepisy drogowe już nie - gdzie tu sens?
Z własnego doświadczenia powiem że nigdy nie miałem 2-ch trójkątów, dodatkowych żarówek, itd. i nie zauważyłem aby ktoś to kiedykolwiek sprawdzał. Rok temu zakupiłem żółtą kamizelkę na Austrię ale zawsze zapominam ją zabrać ze sobą (często bywam w Austrii) i też nie zauważyłem aby ktoś to sprawdzał. Reasumując przepisy swoje - życie swoje, choć oczywiście nikogo nie namawiam do łamania przepisów - nie ukrywam że nie lubię biurokracji... :wink:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 27.04.2006 13:20

A ja bym pozwolił sobie nie do końca zgodzić się z moim szanownym przedmówcą, pozostając z całym szacunkiem.
Mnie też denerwują różne biurokratyczne przepisy, ale inaczej jest z przepisami, które mogą uratować mi zdrowie lub życie. Nietrudno mi bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której między jednym zakrętem a drugim zderzyłem się (ODPUKAĆ!) z kimś tam, powiedzmy z kol. niezawodnym :wink: który nie ma ani jednego trójkąta :wink: :wink: i teraz musimy ustawić gdzieś ten jeden, jedyny trójkąt... Przed którym zakrętem?... Bo zaraz nadjedzie rozpędzony tubylec, który zna ŚWIETNIE tutejsze drogi i on WIE, że tu można szybko... A z wraków gramolą się nasze rodziny... 8O

PozdraV i nikomu nie życzę...
J.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone