Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 19.06.2016 11:05

Dobrodošli!

W końcu, po kilku latach raczej biernego użytkowania tego forum, przyszedł czas na dodanie czegoś od siebie.

W piątek, 17 czerwca, około godziny 23:00 wróciliśmy z dwutygodniowego urlopu w Chorwacji. Napisanie relacji z tego wyjazdu miałam w planach już od dawna, właściwie odkąd zaczęłam poważnie myśleć o wakacjach a i Wasze relacje mnie do tego zachęcały.

Także jeśli są jacyś chętni to serdecznie zapraszam na dwutygodniowe wakacje na Makarskiej Riwierze. :D

Spis treści
:arrow: Przygotowania
:arrow: Droga do Cro cz.1, cz. 2, cz. 3 - przejazd przez Rastoke, Baraceve Spilje
:arrow: Baraćeve Špilje/Barac's Caves/Jaskinie Baraceve
:arrow: Korana, okolice Jezior Plitwickich
:arrow: Jeziora Plitwickie cz.1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5, cz. 6, cz. 7
:arrow: Przejazd Plitwice - Podgora
:arrow: Przejazd cd. - postój Odmoriste Krka
:arrow: Przejazd cd., Podgora nocą
:arrow: Podgora, plażowanie i spacer cz.1, cz. 2, cz. 3
:arrow: Split cz.1 - Katedra Sv. Duje, cz. 2 - spacer na Wzgórze Marjan, cz. 3
:arrow: Trogir
:arrow: Podgora Čaklje
:arrow: Tučepi
:arrow: Stara Podgora/Gornja Podgora
:arrow: Podgora nocą
:arrow: Omiś - Twierdza Starigrad/Fortica
:arrow: Omiś - szybki spacer przez miasteczko
:arrow: Imotski - Twierdza Topana, Modro Jezero
:arrow: Imotski - zejście do Modro Jezero, Crveno Jezero, przejazd do Zeleno Jezero, Sanktuarium Vepric przed Makarską
:arrow: Podgora - konoba Ružmarin
:arrow: Dubrownik - wjazd na górę Srđ, zejście pieszo do miasta
:arrow: Dubrownik - mury cz.1, cz. 2, twierdza Lovrijenac
:arrow: Dubrownik - wejście na górę Srđ, Baćinska jezera
:arrow: Popołudniowy spacer po Podgorze
:arrow: Makarska, Płw. Sv. Petar cz. 1, cz. 2
:arrow: Podgora o poranku cz. 1, cz. 2


RELACJA Z 2017 - NIN, ZADAR, DUGI OTOK (PARK Telašćica), WYSPA UGLJAN I WYSPA PAŠMAN
:arrow: :arrow: :arrow: KLIK
Ostatnio edytowano 27.04.2018 17:32 przez ewula91, łącznie edytowano 3 razy
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.06.2016 11:07

ewula91 napisał(a):Dobrodošli!

W końcu, po kilku latach raczej biernego użytkowania tego forum, przyszedł czas na dodanie czegoś od siebie.

W piątek, 17 czerwca, około godziny 23:00 wróciliśmy z dwutygodniowego urlopu w Chorwacji. Napisanie relacji z tego wyjazdu miałam w planach już od dawna, właściwie odkąd zaczęłam poważnie myśleć o wakacjach a i Wasze relacje mnie do tego zachęcały.

Także jeśli są jacyś chętni to serdecznie zapraszam na dwutygodniowe wakacje na Makarskiej Riwierze. :D


Jestem :D Chętnie popatrzę na świeże wspominki z CRO :D
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.06.2016 11:27

Zaproszenie przyjęłam :D
Lubie takie darmowe, dwutygodniowe wypady :wink: :mrgreen:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 19.06.2016 11:30

PRZYGOTOWANIA

Przygotowania, jak to przygotowania. Latanie, bieganie, załatwianie różnych spraw. Na miesiąc przed wyjazdem załatwiamy karty EKUZ, dwa tygodnie przed – ubezpieczenie samochodu.
Na ostatni tydzień zostawiamy zakup ubezpieczenia turystycznego dla nas – czyli mnie i męża, oraz wymianę złotówek na euro i kuny (tych tylko tyle, żeby starczyło na pierwsze bilety wstępów). A dokładnie zamierzam załatwić to w środę.
Lecę zatem po pracy do jednego kantoru, którego kursy obserwowałam na stronie internetowej od kilku dni i... „Niestety nie mamy już tylu euro, kun nie mamy wcale. Może będą jutro, ale lepiej niech Pani przyjdzie w piątek“.
Biegnę więc do drugiego kantoru i przemiły Pan mówi mi... „jutro z rana powinienem mieć i euro i trochę kun“. A niech to! :evil:
Zdenerwowana biegnę do ubezpieczalni. No chociaż to załatwię, skoro i tak już straciłam tyle czasu. A tam co się okazuje? Że mój mąż to nie Sebastian a Kamil (to jego drugie imię) a Pani sama imienia nie może zmienić. Zmieni nazwisko, adres (który również był stary) ale jeśli chodzi o imię to trzeba przyjść z dowodem i spróbuje „na połączeniu“ załatwić zmianę z jakimiś informatykami. A mąż ma akurat drugie zmiany. Dobra, umawiam się z Panią, że mąż przyjdzie kolejnego dnia do południa.
Mąż na drugi dzień załatwia, ale w międzyczasie w owej ubezpieczalni się okazuje, że moje nazwisko też jest nieaktualne. Dziwne, bo dzień wcześniej pasowało... To już Pani sprzedająca nam ubezpieczenie sama zmienia. Uf!
Następnie Sebastian biegnie do kantoru. Bajeruje Pana w kantorze, że koszula ładna o! i jaki zegarek! Dzięki czemu przy wyświetlonych kursach 4,41 zł za euro i 0,64 zł za kuny, za 5 000 zł dostaje 1 135,00 euro i 400 kun. No... w zasadzie to euro dostaje zgodnie z wyświetlonym kursem, a kuny - za pocztówkę i rakiję. Całkiem nieźle! :)
Na piątek Seba załatwia sobie wolne, ja po 15:00 wracam do domu i kończymy pakowanie, które w zasadzie rozpoczęliśmy już w poniedziałek. Co się dało to już upchaliśmy do toreb lub zrzuciliśmy na jedną „kupkę“. Robimy jeszcze zakupy na drogę i szukamy dla mnie sandałów sportowych (zawsze wszystko na ostatnią chwilę...). No niestety, mojego rozmiaru nie ma. Odwiedzamy jeszcze teściów, tych moich bo z tymi sebastianowymi mieszkamy :D
W końcu kładziemy się spać, nieco zestresowani.

Jutro WYJAZD! :hut:
Ostatnio edytowano 19.06.2016 11:32 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 19.06.2016 11:31

ruzica
elka21

Witam! :) Miło, że ktoś zagląda :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.06.2016 11:38

Początek dość nerwowy 8O , miejmy nadzieję, że z nowym dniem, wszystko wróci do normy :D :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 19.06.2016 11:53

Witaj ewula91!
Chętnie poczytam Twoją relację, za 2 tygodnie wybieramy się do Zaostrogu, więc może przy okazji odwiedzimy Podgorę, bo jeszcze tam nie byliśmy,czekam na fotki
pozdrawiam :)
Janka
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 19.06.2016 11:57

janka.mik. napisał(a):Witaj ewula91!
Chętnie poczytam Twoją relację, za 2 tygodnie wybieramy się do Zaostrogu, więc może przy okazji odwiedzimy Podgorę, bo jeszcze tam nie byliśmy,czekam na fotki
pozdrawiam :)
Janka

No to liczę na jakąś relacyjkę- my jedziemy do Zaostrogu w sierpniu... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2016 12:17

Z chęcią popatrzę na Podgorę. Spędziliśmy tam super wakacje w 2013. Zobaczę co się zmieniło i co nie...
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 19.06.2016 12:26

Jadę z Wami, bo w tym roku jeszcze nie byłem na chorwackiej ziemi. ;)
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 19.06.2016 12:28

Urlop w Podgorze wspominamy bardzo miło więc jestem i ja :wink:
Pzdr.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.06.2016 12:45

Oczywiście nie może mnie zabraknąć, jedziemy za miesiąc :D :D :D moja ukochana Podgora <3
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 19.06.2016 13:15

Miejsce zajęte. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy ☺
ninasz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 16.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninasz » 19.06.2016 16:28

oczywiscie jestem i ja, przeciez za tydzien bede własnie w drodze do Podgory :oczko_usmiech: Wiec miedzy pakowaniem, praca i zakupami bede jeszcze do soboty podgladac Twoja relacje :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.06.2016 16:37

Jestem i ja :mrgreen: ,
mam nadzieję, że i zdjęcia będą :oczko_usmiech: ,
w sumie z tych przygotowań też mogły by być, np kaszula pana w kantorze :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora z plusem, czerwiec 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone