Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Podgora

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 25.07.2012 10:40

witam :)
7 sierpnia wybieram się z rodzinką do Podgory
w tym z 1,5 roczną córeczką
mam pytanko
gdzieś wyczytałam, że miejscami plaże w Podgorze są piaszczyste, czy mogłabym otrzymać jakieś wskazówki w którym mniej więcej miejscu ( od jakiej ulicy, jakiś charakterystyczny znak:P)


jakieś knajpki godne polecenia?
miejsca?
atrakcje turystyczne dla maluchów?
może też jakieś porady i wskazówki??

jedziemy pierwszy raz, powiem szczerze, że najbardziej boje się drogi, chociaż moje dziecko jest mega spokojne w samochodzie i jazda nad morze 450 km to dla niej pikuś
a tutaj pojedziemy na noc, więc mam cicha nadzieję, że trochę pośpi :o

pozdrawiam, Agnieszka
Karolex
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolex » 28.07.2012 12:08

Czy w Podgorze w sezonie jest bardzo tłoczno, da się znaleźć miejsce na plaży?
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 28.07.2012 12:39

W Podgorze byliśmy pięć razy i nigdzie nie było piaszczystej plaży. Wszędzie kamyki od mniejszych do większych, ale w tym cały urok tych plaż. W miejscowości znajduje się fajny plac zabaw dla dzieci.
W sezonie jest tam dość dużo ludzi a plaże dość wąskie, choć w ostatnich latach trochę je poszerzyli. Jeśli mogę polecić to my wybieraliśmy plażę w kierunku Tucepi za hotelem Sirena, plaża z dość dużą ilością cienia a maluszkowi się przyda bo cały dzień słońce raczej niewskazane. Ja i cała moja rodzina jesteśmy zakochani w Podgorze, myślę że i Wam przypadnie do gustu.

Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji bo ja już po :D
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 28.07.2012 18:08

wróciłem z Podgory tydzień temu,
plaż piaszczystych nie ma,
również polecam plażę za Sireną w kierunku Tucepi - najczęściej tam chodzilismy bo te przy hotelach w centrum są zatłoczone a w kierunku Cklje wąskie i jak były fale to w ogóle ich nie było, za to fajnie można tam skakac ze skałek na główkę :D ,
w porcie jest plac zabaw i modne ostatnio koniki,
warto się wybrać statkiem na fish piknik na wyspy Hvar (Vrboska) i Brac na plażę Zlatni Rat - ja płynąłem Davidem i było super (szczególnie świetna muzyczka chorwacka puszczana z głośników),
poza tym samochodem można wyjechaś w Biokovo na szczyt Sv. Jura 1762 m.n.p.
zaglądnij do mojej relacji: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37525&start=0
luki78
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki78 » 28.07.2012 19:43

Witam Podgora jest również naszym ulubionym miejscem.Bylismy juz cztery razy w tym miasteczku.My chodzilismy głównie za hotel Sirena .Idąc dalej mija się knajpkę z dyskoteką i dalej za zakrętem jest taka malutka plażyczka pomiedzy skałkami z zejściem po kamieniach.Jest tam najdrobniejszy zwirek w okolicy mało ludzi i spokój polecam.Z knajpek polecam Ribar bardzo dobre ryby i owoce moża oraz restauracja Obala.Już jesteśmy po powrocie w tym roku więc udanych wakacji.
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 28.07.2012 21:58

ja jadę w piątek do Podgory na Kovacica za wiadukt, trochę się boję ze to był kiepski wybór, apartament Vega
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 28.07.2012 22:10

Mi w nocy przeszkadzał hałas aut z wiaduktu niestety.Inni spali jak zabici :D Byliśmy u Biuka I.G.Kovacica 24
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 28.07.2012 22:14

ja mam numer 32 to pewnie jeszcze gorzej, daleko do plaży? z ostrej górki, czy spoko?
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 28.07.2012 22:17

Dla zdrowych nie ma tragedii, ja i kolega poruszamy się na wózkach inwalidzkich, więc było gorzej.Do plaży około 350-400 metrów.
Karolex
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolex » 29.07.2012 00:48

Właśnie też mamy ofertę od Biuka, jeszcze z Razanj, Vinisce i Lokvy Rogoznicy. Miało być na początku Ciovo, ale zrezygnowaliśmy. Teraz nie wiemy co wybrać :roll: Apartamenty znalezione w necie praktycznie 10 dni przed wyjazdem, jak się człowiek stara to da się coś znaleźć na ostatnią chwilę, wysłane było ponad 100 meili, ze wszystkich możliwych stron, dzisiaj podejmujemy ostateczną decyzję. Może ktoś wypowie się co by wybrał?
luki78
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki78 » 29.07.2012 09:02

W tym roku w jest bardzo mało ludzi jak na Chorwację.Miejscowi z którymi rozmawialiśmy mówili ze tak mało turystów już dawno nie mieli apartamentów było do wyboru do koloru i taniej niż zwykle.Można smiało jechać w ciemno.Pozdrawiam.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 29.07.2012 09:28

U Biuka byłem dwa razy. Rodzina , znajomi byli zadowoleni.Apartamenty bez zastrzeżeń.
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 29.07.2012 18:16

Lubuszanin napisał(a):U Biuka byłem dwa razy. Rodzina , znajomi byli zadowoleni.Apartamenty bez zastrzeżeń.



Witam!

od 12.08 będę z rodzinką u Biuka w apartamencie B, rok temu byliśmy w Villa Karin, trochę było obaw przed rezerwacją u Biuka chodziło o odległość do plaży i brak klimy, wam temperatury nie doskwierały?

Pozdrawiam 8)
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 29.07.2012 23:33

liwia napisał(a):ja mam numer 32 to pewnie jeszcze gorzej, daleko do plaży? z ostrej górki, czy spoko?


Witam,

szukając jakichś konkretów na temat naszego "spania" natknąłem się na ten filmik:



ul. Kovacica od 2:20,co nieco obrazuje w temacie :roll:

Pozdrawiam 8)
wejac
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wejac » 30.07.2012 07:13

Lubuszanin* powiedz mi czy damy rade z wózkiem inw się tam poruszać
czy dużo pod góre i jak dojazd do plaż(w Makarskiej pod tym względem było ok nawet zjazd na plaże.
pozdr
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone