Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 13.07.2011 09:50

Witajcie! wróciłam z Podgory 3 lipca to może i ja dołoże swoje trzy grosze. Był to mój drugi wyjazd do chorwacji. Pierwszy 5 lat temu (dlaczego taka przerwa, sama się sobie dziwię)i byłam w Makarskiej. wrażenia - Chorwacja mnie urzekła, Makarska troszkęc mniej- na szczęście kwatery mieliśmy na samym początku Makarskiej i blisko to dzkich , skałkowych plaż, tam rozkładaliśmy się. Plaże w centrum dla mnie masakra, dlatego tam nie chodziłam. W tym roku padło na Podgorę na miejscu byłiśmy 18 go czerwca. Kwatery załatwione wcześniej- za apartament 2 osobowy z tarasem i 60 cioma metrami od plaży, wystarczyło zejść z kamiennych schodów (nie liczyłam z ilu) i już promenada i plaża 33 Euro (cena taka jak w Międzyzdrojach - a dla mnie to miejscowość straszna, miałam okazję być kilka dni w ubiegłym roku itam się działo.... ludź na ludziu).schodki z których schodziliśmy to ul. Biokovska, niedaleko Splitska Banka jeżeli ktoś kojarzy.Na plaży blislo kwatery byliśmy może z dwa razy i mimo że mieliśmy blisko do plaży w stronę Caklije to woleliśmy nałożyć drogi i iść na plaże w kierunku Tucepi. Znaleźliśmy rewelacyjne miejsce jak dla mnie zaraz przed plażą naturystów. Wielka pinia cisza spokój, kilka osób, woda kryształ.;.... ach wypoczywało się tam obłędnie.a że daleko, cóż im więcej chodzenia i pływania - tym bardziej mogłam pozwolić sobie na większą ilość kugli lodów.
Co do samej Podgory podobało mi się baaardzoo!Wcześniej poznałam ją zdjęciowo z relacji CinnamonGirli już mnie urzekła a na żywo o wiele bardziej. Wg mnie miejscowość w sam raz - jak się chce ciszę spokój to się ma jak się chce ludzi, gwar muzyczkę również. Fakt że pierwszego tygodnia było lepiej bo ludzi mniej, w drugim odczuwało się nowy napływ więc nie wiem jak faktycznie w głębokim sezonie to wygląda. Ja byłam bardzo zadowolona. Aha i z kwaterki tylko czasem w nocy słyszałam odgłosy delikatnej muzyczki, to było ok. widok na morze więc żadnych odgłosów z ulicy nie słyszałam. a ten widok z tarasu, nastrajał mnie co dzień o każdej porze dnia i nocy wspaniale. Taras ocieniony mandarynkami, cytrynkami.... ach na samo wspomnienie aż mi lepiej. Reasumując ja gemneralnie Podgorę polecam!
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 13.07.2011 10:00

a i jeszcze co do muzyczki- nabliżej mnie była knajpka- cóż na zdjęciu muszę odszukać nazwę- ale często grał brodaty gościu na gitarze i był dobry ale urzekło mnie ich trzech- gitara, kontrabas, akordeon w koszulkach marynarskich.W ich wykonaniu chorwackie pieśni dla mnie bomba!
Jeżeli zaś chodzi o odpustowe stragany, no cóż to chyba takie są wszędzie, ja ich unikałamjak dzieci były małe bo chciałyby wszystko a teraz, cóż nawt ten chiński kicz coś w sobie ma a i pośmiać się można....
dagolu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagolu » 19.07.2011 17:02

Hmmm.... Podgorę, jako cel wakacyjnej podróży wybraliśmy początkowo jeżdząc palcem po mapie.Jak juz na nią padło to zaczęło się przeszukiwanie forum i czytając relacje z podróży stwiedziliśmy - dobry wybór. Rzeczywistość jednak zweryfikowała moje zdanie na temat tego miejsca. Byliśmy tam dwa tygodnie począwszy od 5 lipca. Trafiliśmy chyba na prawdziwe oblężenie przez turystów, hałas, tłok, zimną wodę w Adriatyku w dodatku z przykrością musiałam stwierdzić że nie najlepszej czystości. Tak zachwalana spokojna dzielnica Caklje okazała się wielką sypialnią, nie zazdrościłam ludziom mieszkającym na parterach tego, że tłumy spacerowiczów zagladają im w talerze. Przejść wieczorem deptakiem z mężem trzymając się za raczkę? Marzenie!!! trzeba było się przeciskać i niestety rozpychać łokciami. Wilekie kompleksy hotelowe, nowoczesne budownictwo to niestety nie to czego oczekuję od chorwackich, nadmorskich miejscowości. Miejsce, moim zdaniem, zupełnie pozbawione specyficznego chorwackiego klimatu. Ale jak widać tyle opinii, ilu forumowiczów. Ja w każdym bądź razie nie polecam i sama tam więcej nie wrócę.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.07.2011 19:16

dagolu napisał(a):Byliśmy tam dwa tygodnie począwszy od 5 lipca. Trafiliśmy chyba na prawdziwe oblężenie przez turystów, hałas, tłok, zimną wodę w Adriatyku w dodatku z przykrością musiałam stwierdzić że nie najlepszej czystości.

Na poprzedniej stronie napisałem o moich odczuciach, które właściwie są bardzo podobne poza tym dotyczącym Adriatyku... Byliśmy do 10 lipca a więc w podobnym terminie. Uważam, że woda była rewelacyjnie ciepła i cudownie przejrzysta. Raz tylko zdarzyło mi się w Chorwacji zauważyć śmieci w morzu - kilka lat temu w okolicach Omiśa - ale to blisko Splitu a w tym rejonie Adriatyk jest znany z niezbyt czystych wód. Ale nawet ten widok był niczym w porównaniu do szarej, zamulonej wody Bałtyku doprawionej zieloną pianką z odrobiną sinic. :D
dagolu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagolu » 19.07.2011 20:26

Żeby sprostować to woda była zimna przez pierwsze 5 dni, póżniej juz było lepiej, jednak pierwszy kontakt z wodą to były słowa: Kurcze, przecież nie po to tu przyjechałam. Miała być cieplutka woda a tu przerębel! Co do czystości to mogę zrozumieć piniowe igły pływające w wodzie, ale plastikowe kubki, woreczki, czarne plamy paliwa lub oleju ze skuterów i motorówek oraz szczyt-szczytów zużyte podpaski.... FUJ FUJ FUJ tego juz dla mnie za wiele 8O
A pianka też niestety była, fakt,że nie zielona, ale jednak.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 19.07.2011 20:40

Dagolu, przesadzasz!Pomyślałeś skąd wzięły się śmieci?Woda czasem może być zimna, to zależy od prądów wodnych.A śmieci...być może przypłynęły z Czarno Góry, Albanii, a może jakiegoś statku?Znasz inne, idealnie czyste miejsce bez plam, pianek, kubeczków itd?
dagolu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagolu » 19.07.2011 20:50

Fakt na, temperaturę wody nie mamy wpływu i wiem, że zależy od prądów, wiatrów etc. Ale co do śmieci, to nie interesuje mnie skąd się wzięły. Możliwe, że je ktoś wyrzucił ze statku bo to, że przypłynęły z Albanii bądź Czarnogóry - wybacz - nie uwierzę. Byłam w Primosten rok temu, też w lipcu. Na plażach tłumy lecz takiego syfu nie było. Nie przesadzam więc, bo widziałam. Smutne tylko to, że to niestety ludzie sami sobie to robią.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.07.2011 22:44

A odwiedziłaś starą Podgorę? Jeśli nie, to żałuj! To jest właśnie miejsce, które ma prawdziwie chorwacki klimat... mimo że do morza kawał drogi.
dagolu
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagolu » 20.07.2011 08:36

Tak, tak. Stara Podgora to jest właśnie to, z czym mi się Chorwacja kojarzy, i jeszcze ten punkt widokowy - rewelacja! Ogólnie to pewnie wygląda tak, że tylko narzekam i narzekam. Otóż nie, zwiedzliśmy inne piękne miejsca (Mostar, Kravice, Dubrownik), poznaliśmy fantastycznych ludzi, wypoczęliśmy psychicznie (tak robi 2 tygodnie bez telewizji i telefonów służbowych). Po prostu nie zachwalam bezkrytycznie miejsca tylko dlatego, że to Chorwacja.
kacperix1984
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kacperix1984 » 04.08.2011 15:01

Witam, czy ktoś z osób które znają dobrze podgorę jest mi w stanie powiedzieć gdzie powinienem szukać apartamentu aby mieć jak najbliżej do plaż ze zdjęć:
Obrazek

prosiłbym o zaznaczenie na mapce albo podanie współrzędnych do odnalezienia na maps google:
Obrazek


Wiem że Podgora jest dość płaska więc zastanawiam się czy można liczyć na apartament na skarpie żeby od razy mieć piękny widoczek z tarasu, jeśli ktoś ma namiar na tego typu lokal to bardzo proszę również o info.

dzięki i pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.08.2011 19:01

Pierwsze zdjęcie to plaża tuż za hotelem Sirena. Tam w tym roku najczęściej opalaliśmy się. Drugie to północny skraj Podgory od strony Makarskiej a trzecie przeciwny koniec od strony południowej. Kto Ci powiedział, że Podgora jest płaska? Znam bardziej płaskie miejscowości w Chorwacji - nawet w Dalmacji :)
bartpajak
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartpajak » 05.08.2011 22:35

Muszę się niestety nie zgodzić z moim przedmówcą. Na zdjęciu drugim i trzecim jest przedstawione jedno miejsce, zatoczka która znajduję się w kierunku Tucepi. Zdjęcie drugie to wejście na plaże i południe zatoczki a zdjęcie trzecie to północ zatoczki.Co do współrzędnych: 43"14'55,80 N i 17"03'49,00 E. Proponuję rzucić okiem na google earth wraz z zdjęciami.
W najbliższej okolicy tej zatoczki nie ma kwater, najbliższe w Podgorze oddalonej około 800metrów. Polecam to miejsce, bardzo urokliwe, szczególnie jak jest mało ludzi. Do południa jest tam przyjemny cień, można spokojnie popłynąć do niedalekiego Tucepi. Byłem w zeszłym roku i było pusto na tej plaży, a już w tym roku zdarzały się dni w których był dość duży tłok.
pozdrawiam
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.08.2011 08:37

martynkaaa90 jedziesz 19 na chorwacje ?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone