Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Podgora i pies

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2011 13:12

anianiani napisał(a):Witam wszystkich miłośników chorwackiej krainy! Po latach planowania wyprawy, w tym roku wreszcie się wyprawiam. Po raz pierwszy do Chorwacji. Wybrałam Podgorę, z róznych wzglęów, za pomoc wielkie dzięki w stronę Cinnamon :) (przeczytałam do ostatniej linijki). Mam jedno pytanie do forumowiczów - czy Podgora to miejsce przyjazne dla psów. Mam zarezerwowaną kwaterkę na ul. Branimirova obala, z googli wychodzi mi, że to k. jakiejś przystani, nad samym brzegiem. Właściciele twierdzą, że nie ma problemu ze spacerem z psem na plaży, chciałabym jednak spytać TYCH CO BYLI I WIDZIELI! Kochani dajcie znać jak oceniacie to miejsce z psiego punktu widzenia.


Na plazy w kierunku Tucepi jest tabliczka z zakazem wprowadzania psów, ale niektórzy własciciele czworonogów ją całkowicie olewali (dla mnie niestety - bo nie fajnie jest szukać miejsca ze względu na to, czy nie nasrał tam jakiś pies a takie sytuacje się zdarzały, lub leży sobie człowiek a z impetem przy nim zaczyna oczepywać się z wody niepilnowany przez właściciela kudłacz).
anianiani
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anianiani » 26.06.2011 13:39

Masz rację Cinnamon. Wbrew temu co by się mogło wydawać, i ja nie jestem zwolenniczką plażowania wśród psów. Dlatego (tzn. m.in. dlatego nie plażuję). Choć mój pies regulanie włazi mi na głowę, szanuję prawo ludzi do nielubienia kudłaczy nad ich głowami i nie oczekuję, ze będą się moim zwierzem zachwycać. To o czym piszesz jest smutne i nawet największemu miłośnikowi 4 łap może obrzydzić urlop. Ja sama z psem przesiadywać na plaży nie zamierzam, mam jednak nadzieję ze znajde w podgorze i okolicach jakieś zakątki, w których będę mogła ze zwierzem połazić bez wkurzania innych. Czytałam na forum, że chyba gdzieś przy baskiej jest plaza dla psów, zobaczymy. Mam jeszcze do Ciebie takie pytanie Cinammon - naiwne, bo nie byłam nigdy w Ch. - czy da się przejść wybrzeżem z podgory np do makarskiej? czy baskiej?
Pozdrawiam (i czekami na piękne fotki z tego roku :) )
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 26.06.2011 14:44

Z Podgory do Tucepi nad morzem się da pospacerować i tam piesek kupkę zrobić może bez stresu, o ile wstrzyma się od wyjścia z domu, przejdzie przez chodniki.Dobre miejsce na kupkanie, to droga przez las do pomnika.
anianiani
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anianiani » 26.06.2011 19:22

Wielkie dzięki Lubuszanin. Piesek się nie stersuje (jak to piesek), ale ja i owszem. Moi gospodarze twierdzą, że spokojnie mozna wszędzie psa wyprowadzać. Mam nadzieję, ze wiedzą co piszą i nie mają na myśli plaży, na której wylegują się turysci :) Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2011 20:35

Potwierdzm - z Podgory do Tucepi spokojnie można iść na spacer, choc nie jest to tylko trasa wzdłóż wybrzeżem - trzeba jakies 200m przejść chodnikiem wzdłóż Jadranki. Część trasy w zdłuz plazy laskiem wiec piesek będzie mógł bez stresu sie załatwić.
Do Makarskiej juz daleko (bedzie jakies 10 km) ale idąc z Tucepi dalej - przez klif szutrową drogą - da się.

Sprawę ew kupki na chodniku łatwo można rozwiązać zabierając ze sobą woreczek na odchody i nawet jak piesek nie dotrzyma do lasku to nikt się nie przyczepi.
michalnowak158
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2011
Plaże w Podgorze

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalnowak158 » 04.07.2011 12:35

Cześć , w tym roku jadę do Podgory . Dużo czytałem o plażach . Ta w centrum jest dosyć wąska i chciałbym się dowiedzieć , gdzie w Podgorze znajdują się trochę szersze plaże z większą ilością zieleni . Nigdzie nie mogłem znaleść odpowiedzi na to pytanie .
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.07.2011 13:50

W Podgorze trudno o szerokie plaże (a takich szerokoscach jak w PL można zapomnieć).

Generalnie szerokość plaz oscyluje myślę między 3-5 m. Jeśli myslisz o zieleni jako parasolu przeciwsłonecznym to onp plaża w stronę Tucepi ale z centrum to jakies 15 min spacerkiem.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 00:30

CoolSwimmer napisał(a):Hej CinnamonGirl Co sie nie podoba rzeciwnikom w Podgorze ? jakie magą mieć upodobania ? Pozdrawiam ciepło

No to ja powiem co się nie podoba... Właśnie wróciłem z Podgory... dzisiaj. Był to mój trzeci pobyt w Chorwacji i chyba najmniej udany. Padło na Podgorę... Dlaczego? To inny temat. Dla mnie to miejsce najbardziej przypominało mi nasze polskie miasteczka nad Bałtykiem. Ciasnota nowych apartamentowców... prawie blokowisko. Deptak po godzinie 19 nie do przejścia... Trzeba rozpychać się łokciami. Co knajpa to inna muzyka. Miałem taras blisko, więc te nakładające się dźwięki tworzyły po prostu niestrawialny jazgot. No i te tandeciarsko-odpustowe stragany... To samo na plaży. Znalezienie miejsca po godzinie 10 graniczy z cudem. Byłem na przełomie czerwca i lipca. Nie wyobrażam sobie jak to wygląda miesiąc później.
By nie było tak gorzko... Jest jeszcze stara Podgora - miejsce urzekające. Każdy powinien się tam wybrać.
Według mnie Podgora to miejsce dla tych samych ludzi, którzy zimą jeżdżą do Zakopanego by "zaszpanować" na Krupówkach. Dla miłośników Chorwacji są znacznie ciekawsze miejsca.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.07.2011 18:02

Takie 'tandeciarskie stragany' są i w Primosten, i w Tucepi, Jelsie czy Hvarze - wszedzie taki urok miejscowości turystycznej która nie jest tzw. 'dziurą zabitą dechami'.
Muzyka jednym przeszkadza a dla innych to jest własnie to czego oczekują od wieczoru w Chorwacji - posiedziec przy piwku i mulach i posłuchać muzyki. Jak ja byłam w czerwcu to te knajpy z muzyką na zywo pękały w szwacha turyści doskonale się bawili. Fakt moze wieczorem przeszkadzać dlatego wybieram kwatery w drugiej lini brzegowej (wole do morza miec 100m a nie 10 i spokoj wieczorem).
Wydaje mi się że ty po prostu oczekujesz czegos innego od urlopu - czyli wyciszenia się, spokoju i po prostu padło na zbyt dużą miejscowość gdzie życie nie kończy się o 22. Choć z drugiej strony pamietam ze ktoś kiedys mowił ze Podgora jest 'be' bo tam nic sie nie dzieje wieczorami ;) pewnie sie to zmienia po mału.

Z ciekawości gdzie wcześniej bywałes?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 22:39

CinnamonGirl napisał(a):
Z ciekawości gdzie wcześniej bywałes?

Ten wyjazd był wynikiem kompromisu i ustępstwa w stronę młodszej części naszej małej grupy wyjazdowej. Postawili nam (rodzicom) warunek, że pojadą z nami jeśli tą będzie jakaś bardziej rozrywkowa miejscowość a nie taka "dziura" jak ostatnio. Padło też na południową Dalmację by mieć dobrą bazę wypadową do zwiedzania interesujących miejsc, których jeszcze nie poznałem. Lubię wakacje spędzać aktywnie i zobaczyć jak najwięcej... Choć to dopiero mój trzeci wyjazd do Cro, to zdążyłem objechać już spory kawałek tego pięknego kraju. Nie dotarłem jeszcze na Istrię, Krk i do Slawonii ale mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie na to czas.
No więc jak widzisz decyzja była świadoma. Warunek był jeden: tylko nie Makarska - to ponad moje siły. Założyliśmy rozpocząć poszukiwania od Podgory właśnie, a skończyć na Gradacu. No i w Podgorze właśnie tak spodobało się owej młodszej części grupy poszukiwawczej, że postanowiliśmy znaleźć apartament. Wcale nie było łatwo. Apartamenty były, owszem, lecz ceny powaliły nas na kolana. Niektóre wręcz nory z widokiem na ścianę sąsiedniego budynku lub jakiś śmietnik za 70 euro. Już mieliśmy wsiadać w samochód i jechać dalej, gdy ktoś zauważył dość okazały budynek przy drodze zjazdowej, w drugim rzędzie za hotelem Natalia. Bardzo miła pani zaprowadziła nas na ostanie piętro. Piękny, duży apartament z trzema tarasami i widokiem na Jadran i Hvar. Cena? 70 euro. A może troszkę taniej? Pani poszła do syna skonsultować naszą sugestię. Stanęło na 65. Zostaliśmy.
Pytasz gdzie wcześniej bywałem. Pierwszy wyjazd - rok 2007 - Nemira koło Omisza, drugi - rok 2010 - Mandre na Pagu.
Ja właśnie należę do ludzi, którzy w czasie urlopu lubią się wyciszyć. Z Mandre najmilej wspominam wczesnoporanne spacery po pieczywo wśród bugenwilii. Wokół cisza, czasem tylko jakaś jaszczurka umknęła spod stóp. Wczesny ranek w Podgorze to krzyki kelnerów wyciągających stoliki, ryk autobusów z kolejnymi grupami wysypujących się zmęczonych podróżą ludzi i grupki wczasowiczów z ręcznikami przemykających do plaży by zająć dobre miejsce.
Cenowo również przeżyłem mały szok. Za podobny apartament w Mandre w ubiegłym roku zapłaciłem 40 euro. Podobna różnica była w cenach obiadów w knajpce.
Uważam, że Podgora nie jest miejscem dla ludzi szukających spokoju i prawdziwych Chorwackich klimatów.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 10.07.2011 22:53

greenrs napisał(a):Uważam, że Podgora nie jest miejscem dla ludzi szukających spokoju i prawdziwych Chorwackich klimatów.


Choć w Podgorze byłem "aż" dwa razy,to podzielam Twoje zdanie.

W Chorwacji,jest wiele ciekawszych miejsc do zobaczenia.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.07.2011 08:44

greeenrs - rozumniem ;) chyba nawet kojarzę w jakiej okolicy mieszkaliście- faktycznie blisko gwarnych miejsc.
Ja zwykle wybieram miejsca troche dalej od głównych deptaków - zarowno rok temu jak i teraz (mimo ze centrum, ale ok 60m od morza i juz się 'nie niosło') miałam zapewniony spokój. Rozumiem całkowicie twoje zmęczenie hałasem ;)
Szkoda że nie udało wam sie znależć nic atrakcyjnego przy pierwszym zjeździe jadąc od strony Splitu). Rok temu tam mieszkałam i dla mnie same zalety - cisza (bo do 'grających' knajp jakies 800 metrów :D), i najblizej (aczkolwiem te 500m było ;)) do plazy na ktorej zwykłam plażować.

Powiem ci, że bardzo mnie zaskoczyły te ceny za apartamenty, ale to juz pewnie ceny 'sezonowe' - ja mam póki co tą swobodę, że mogę jechać przed sezonem no a wtedy 50% taniej jak widze ;) (36E/4 osobowy apartament). Nawet kiedyś się zastanawiałam, czy bym jechała w sezonie (ceny/ upały/tłum) i stwierdziłam ze nie :> moze mi sie to zmieni za kilka do kilkunastu lat jak bedzie dziecko szkolne, ale póki co czerwiec ...

Za rok jesli będziemy jechać w ogóle to juz na pewno inne rejony - kusi mnie włanie Pag, a po ostatnich relacjach Brać.
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 11.07.2011 09:03

CinnamonGirl napisał(a):Powiem ci, że bardzo mnie zaskoczyły te ceny za apartamenty, ale to juz pewnie ceny 'sezonowe'


Ja mam wrażenie, że od 2 lat Podgora przeżywa istny najazd turystów i dlatego ceny poszły w górę. Szukając apartamentu w styczniu, ceny w 2 połowie sierpnia to 70-120E/4os, czyli podobnie jak w Breli. I w tym bym upatrywała powód tych cen, dla mnie Podgora to taka druga Brela i uważam, że wiele osób podobnie myśli.

Cinnamon miałaś b. fajną cenę za app, ...cóż plusy jazdy przed sezonem i jakby już "po znajomości". :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 11.07.2011 09:57

Jeśli ktoś ma ochotę na wypoczynek w Podgorze, to polecam apartament Biuk.300m od promenady w kierunku pomnika.Ceny chyba nie są tak straszne?
http://www.biuk.htnet.hr/index-hr.htm
http://www.croatia-hrvatska.eu/podgora/apartments-biuk/
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 11.07.2011 20:59

w ub . roku bylem w Podgorze w 2 poł. lipca 4-osoby 65 euro, na plaży tłok ale tylko przy głównej promenadzie , trochę w lewo i nie było problemów , a na promenadzie nawet wieczorem nie było takich tłumów jak NP W MIĘDZYZDROJACH .........wlaśnie wróciłem z Szimuni na Pagu ............rewelka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone